Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha oxigénhiány következtében...

Ha oxigénhiány következtében sérül egy gyermek az 14 hónaposan már látszik rajta?

Figyelt kérdés
2015. júl. 29. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is oxigénhiánnyal született az apgarja 7/9 volt.Szombaton mult 7 éves hála az égnek semmi nem látszódott rajta.De ha a védőnő a kötelező megjelenésekkor meglátogatja illetve be kell vinned hozzá akkor kérdezd meg tőle mert neki is látnia kell ha valami baj van. Remélem egészséges a kis gyermeked
2015. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés.

Az én fiam nem mozgott, ezért felküldtek, hogy hívják az ügyeletes orvosomat. De a nővérke úgy döntött, hogy én csak hisztizek, így nem hívta, 1 napot vártam,mire megindult magától a szülés. 3-szor a nyakán volt a köldökzsinór, el volt lilulva a gyerek. Viszont egyből felsírt, ezért a doki tagadta, hogy bármi baja lehet ebből.

Beszédpercepciós zavara van, 3 évesen még alig beszélt, most 5 éves, és még mindig elég nehezen érthető, amit mondd. A mozgása is darabos, esetlen.

Én már mindenhova vittem, most végre kimondták, hogy lehet, hogy a szüléskor volt probléma. De most is csak azt mondták, hogy lehet, persze az is lehet, hogy genetikus. Mindenesetre arcra, külsőre nem látszik rajta semmi, nagyon szép kisfiú, és az IQ tesztje is jó lett.

Remélem nálatok sincs semmi komolyabb baj.

2015. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos sajnos. A súlyos oxigénhiány már látszana, mert neurológiai és mozgásbeli tünetei lennének, de az enyhe fokúnál sokszor csak később derül ki. Tanulási zavarok, magatartás és viselkedészavar, diszes zavarok lehetnek.
2015. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja igen és a beszéd, pláne fiúknál. (beszédészlelés, megkésett beszédfejlődés)
2015. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2-es a te gyermekednél már 1 éves kor körül is látszott a mozgásán valami? A mozgását leszámítva nincs gond vele, értelmileg teljesen rendben van vele minden? Tudom, hogy későbbiekben diszlexia is kialakulhat, de most még úgy vagyok vele az "legyen" a legnagyobb gond. Arra lennék inkább kíváncsi ha az értelme komolyabban sérült volna az látszana-e már. Most 14 hónapos, 4/7 apgarral született, nem írnám le részletesen hogy miket tud, de minden rendbe vele. 4 hónaposan forgott, 7 hónaposan felállt, mászott, annyi hogy az a kimondott kommandós kúszás nem volt, hanem egyből mászott, bútorok közt már szépen megy kapaszkodás nélkül, vidám, sokszor viccelődik, kifejezi szépen ha szertne valamit, érdeklődő, gyorsan tanul (pohárból inni, állathangok, ok-okozati összefüggések stb) annyi hogy talán kicsit aktívabb, mint a korabeli babák, bár sok gyereket nem ismerek. Az első pár hónap szörnyű volt, hogy nem tudtm hogy fog fejlődni, most már kicsit nyugodtabb vagyok, de nem tudom mikor lehet tényleg megnyugodnom. A nagyobbnál nem volt gond a szülésnél, mégis 3 éves kora után mikor oviba ment akkor kezdett el beszélni, most is van hogy ki kell javítani a beszédben de egyébként nincs gond vele.
2015. júl. 30. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elvinném a korai fejlesztőbe és kérnék egy vizsgálatot! Ők meg tudják nézni speciális fejlődési skálával, hogy a korának megfelelően fejlődik-e. Csak ezt tudom javasolni látatlanban. 1 évesen már sok mindent fel lehet mérni. DE laikus ezt nem tudja megállapítani.
2015. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jarok vele, az volt az elso mikor megszuletett, hogy elvittem, voltunk tobbszor neurologian is, mindent rendben talaltak. Deveny tornara jartunk, mert kicsit feszes volt a nyaka, de szepen helyrejott neki. A konduktor annyit mondott, hogy azert 1x meg vigyem vissza, de aggodok mindig hogy nehogy elojojjon valami.
2015. júl. 30. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!