Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülött baba sokat pisil...

Az újszülött baba sokat pisil az normális?

Figyelt kérdés
Nővéremnek nemrég lett kisbabája. Ő még nem tud felkelni hozzá, vért is kapott meg minden és addig nekem megmutatták a nővérkék hogyan kell fürdetni, meg pelenkázni, hogy majd segíthessek neki. Viszont mikor levettem a pelust, a kis srác azonnal lepisilt. Akkor mondták, hogy óvatosan rá kell még hajtani a tetejét amíg kibontom a másikat, mert pisilni fog hamar. Akkor ráhajtottam, viszont a kis kukija akkor felfele volt és magát is arcon pisilte. Akkor mondta a nővérke hogy megmutatja a fürdetést és a fürdővízbe is belepisilt ahogy megérezte. Normális, hogy ennyit pisil? Miért pisilnak a babák rögtön ha lekerül a pelus róluk? Hányszor kell nekik egy napig kakilni? Elfelejtettem ezeket megkérdezni és legközelebb csak holnapután megyek, úgyhogy megkérdezem itt, hátha valaki tudja.
2015. júl. 30. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az újszülöttek sokat pisilnek és kakilnak, pici a gyomruk, nagyon gyorsan cserélődik a tartalma. Általában minden pelusban van pisi is, kaki is. Az újszülötteket érdemes legalább három óránként pelenkázni.


A "szabadon pisilés" a fiúkra jellemzőbb, megcsapja a kukit a fuvallat, és már meg is oldódik. A fiam számtalanszor lepisilt pelenkázás közben, teljesen normális ez is.

2015. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a gyomorhoz van köze, a hólyag kapacitása gyakorlatilag nulla, záróizom semennyire nem működik.

A hideg még a felnőttekből is vizelési ingert vált ki, újszülöttnél pláne.

2015. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen sokat pisilnek. VISZONT: ha ráhajtod a pelust, fontos, hogy ne felfele álljon a kukija hanem lefele nézzen!
2015. júl. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt mondják szoptatott babáknál a napi 7 és a hét nap alatti egy kaki is normális.
2015. júl. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!