Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki születése...

Van itt olyan, aki születése óta siket gyermeket nevel?

Figyelt kérdés
1 hónapos kisbabánk semmilyen zajra, emberi hangra nem figyel fel, hallásvizsgálatra csak későbbre kaptunk időpontot. Nagyon aggódunk, mi lesz, ha kiderül, nem hall. Szeretnék tapasztalatokat hallani.

#siket #hallássérült gyermek
2015. aug. 1. 12:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egyszer hosszan beszélgettem siketekkel (konferenciájuk volt és egy épületben volt velünk). Tudtak szájról olvasni, beszélni is megtanultak, úgyhogy a kommunikáció nem volt gond.


Nem vettem észre, hogy ez őket különösebben zavarná. Ebbe születtek bele, nekik ez a természetes.

A szülőknek jelbeszédet kell tanulniuk, de ezt leszámítva talán annyi hátrány van, hogy a zene élvezete kimarad. Minden máshoz megtanulnak alkalmazkodni és nem csinálnak belőle problémát.

2015. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerkőcöm sem reagált semmiféle zajra olyan két hónapos koráig. Utána pedig látványosan kezdett figyelni minden hangra. Mi is nagyon meg voltunk ijedve, mert a születése után nem volt hallásvizsgálat, mert rossz volt a gép és csak hetekkel később kaptunk új időpontot.
2015. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Leírom a mi sztorinkat, hogy valamennyire megnyugodj.

Kisfiam születésekor nem csináltak hallásvizsgálatot, mert rossz volt a gép.

2 hónapos volt mikorra kaptunk időpontot hallásvizsgálatra, addig fel se tűnt, hogy nem reagál úgy a zajokra, hisz csak evett, aludt jóformán.

Na aztán elmentünk vizsgálatra, és egyik fülében sem volt kimutatható reakció, viszont ahogy kihúzta a gépet a füléből olyan fülzsír jött ki, hogy tocsogott (elnézést).

Visszarendeltek minket egy héttel későbbre,hogy addig csepegtessek neki bele olajat, hogy feloldódjon a zsír, mert valószínűleg az fogja fel a válaszrezgést, és emiatt nem jelez a gép hallást, holott valójában hall...

Visszamentünk. Persze megint nem volt jó a gép. Aztán több héten keresztül hívogattam őket, de még mindig rossz volt...

Eközben persze már tudatosan néztem a fiam, és kb alig reagált valamire, hiába csapkodtam a szekrényt, ejtettem le kulcsot.

Aztán ahogy telt az idő, ő egyre érdeklődőbb lett a külvilág felé, de olyan volt, mint aki "alkalmi siket", vagy nem is tudom, hogy mondjam, tehát a zajok, hangok kb felére ha felfigyelt, de lehet sokat mondok.

Én már kivoltam, arra gondoltam, hogy bizonyos frekvenciában biztosan nem hall, azért nem figyel oda, de a férjem és a gyerekorvos viszont állította, hogy várjunk még a további vizsgálatokkal.

Vártam. Aztán csak elvittem máshoz, belenézett (volna) a fülébe, de annyi zsír volt benne, hogy semeddig nem látott be (ez kívülről nem volt érzékelhető).

Cseppentgettem neki bele olajjal, az valamennyire feloldotta, de akkora mennyiség volt, hogy az se bírta kitakarítani az egészet.

Így aztán úgy döntöttem, hogy elég, irány fülmosásra.

Ami zsír kijött belőle... Na én még olyat nem láttam.

A doki szerint kanyargósabb a járata, és a születése óta nem folyt ki neki a fülzsír, csak rakódott lefele és szépen eldugította.

Na aztán miután kimosták, szemmel láthatóan kinyílt előtte a világ, még nincs egy éves, de már több szót mond (pedig fiú és a nagy átlagban a fiúk később kezdenek el beszélni).

Szóval nálunk a zsír volt a "siketség" okozója.

Tehát tudom, könnyű mondani, de ne izgulj, amíg nem látta megfelelő(!) orvos.

Egyébként este amikor fürdés után törlöd a fülkagylót, a törlőn szokott lenni zsír?

Csak mert így utólag visszagondolva nekem feltűnhetett volna, hogy mindig tiszta marad a törlő, de sajnos kezdő anyaként erre csak később lettem figyelmes...

2015. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A gyerekfülészetre én is elvinném a helyedben, ha még nem jártatok ott. Igaz, nálunk ez nem csecsemőkorban történt, hanem már ovisan, de én arra lettem egyszer figyelmes, hogy a fiam tojik rá, hogy mit mondok, és csak akkor fogad szót, ha kiabálok. Aztán pár nap után leesett, hogy basszus, nem hallja, amit mondok. Na, akkor elvittem a fülészetre, kimosták, mindkét fülében egy-egy brutál nagy fülzsírdugó volt. Utána mondta is, hogy "anya, most már végre hallok megint". Mondták a fülészeten is, hogy ekkora mennyiségtől tuti, hogy alig hallott már valamit.

Mi azóta is félévente járunk mosatni, neki sajnos muszáj, mert száraz a fülzsírja, szóval nem lehet a hagyományos módokon tisztítani, és ki sem folyik neki, hanem beszárad, és összepréselődik egy dugóvá.

Úgyhogy én javaslom, hogy menjetek el a fülészetre, nem kell időpont sem (én legalább is még sosem kértem, csak kivártuk a sorunkat, de még nagyon sor sem szokott lenni, bár ebben lehet, hogy csak szerencsénk volt eddig), és szépen megnézik, hogy van-e valami a fülében, ami akadályozhatja a hallást.

2015. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm amit írtatok!

Nagyon reménykedem én is, hogy csak nem érdeklődik a hangok iránt, hiszen a tekintetét is most kezdjük tudni megragadni. Próbálgatjuk, hogy talán sissegésre visszaalszik, a mikró pittyenésére álmában megrezzen... csak nem tudom, valóban van-e a reakció és a hang között összefüggés.

2015. aug. 2. 18:41
 16/17 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy magánklinikával, de ilyen pici gyereknek ott nem tudnak vizsgálatot csinálni, mivel nem tud még olyan válaszreakciót produkálni.
2015. aug. 3. 15:37
 17/17 anonim ***** válasza:
BERA? Azt szoktak gyereknél is csinálni altatásban.
2015. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!