Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem szeretem a kisbabákat? Anyák, ti nem féltetek a gyermekvállalástól?

Figyelt kérdés
Viszolygok tőlük. Az 5-6 éves kor alatti gyereket egyszerűen ki nem állhatom. 18 éves lány vagyok és a velem egykorúakkal ellentétben nem szeretem a kisbabákat. Nem tudom mit lehet rajtuk szeretni, nem tudnak beszélni, büdösek és egyfolytában sírnak. Mindig is csodáltam az anyákat amiért a normális életüket elcserélik egy gyerekre
2015. aug. 1. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én sem bírom a kisgyerekeket, de az enyém imádom.
2015. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Soha nem voltam odáig a gyerekekért. Ilyen szintű undor nem volt bennem, de inkább tisztes távolból néztem.

Rokonságban született baba, elmentünk megnézni, egy hónapos volt akkor. Az anyja a kezembe adta, én magamtól eltartva fogtam - közben próbáltam felmérni, hogy összeroppantom-e vajon. Ki is lettem röhögve, hogy "Baba, nem bomba"


De a saját terhességem végefelé (nálunk szokás szülés alkalmából valamilyen ajándékot adni az anyának az apa részéről) mondtam, hogy a klasszikus ékszeres verziót passzolom, de vegyvédelmi maszkot kérek "ajiba".

Ugyanis hiperérzékeny szaglásom van. Le lettem hülyézve (férjem, szüleim), hogy ne csináljam már, nem olyan büdös az.

Ennek ellenére az első hónapokban sebészmaszkban cseréltem pelenkát, mert szó szerint öklendeztem a gyerek felett, ha betojt. Gondoltam, inkább ez, minthogy rárókázok.


Aztán elkezdtük a hozzátáplálást, beléptek a fehérjetartalmú ételek: egyszer apám (aki a legjobban berzenkedett az ötletemtől) pelenkázta át. Felsandított:

- Tudod kislányom, hülyeségnek tartottam az ötletedet, de ebben a pillanatban nagyon bánom, hogy nincs kéznél az a vegyvédelmi maszk... - és szolidan öklendezett tovább. :)

2015. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, tényleg hiperérzékeny lehet a szaglásod. 2 gyerekem van, egyiknek sem volt elviselhetetlenül büdös a kakaija. Még a férjemnek sem, sőt mondta is, hogy enm érti sok ember miért undorodik ettől annyira.
2015. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
éretlen vagy még hozzájuk
2015. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem a babákat, sőt.

Viszont a családban most született, és őt imádom.

Teljesen más a "saját" (még, ha csak unokahúg/unokaöccs is), mint az idegen.

Az idegen babáktól továbbra is távol tartom magam, de más az ismerős és rokonok gyereke.

A saját meg biztosan pláne más. Mondjuk, én nem akarok saját gyereket, de akkor is gondolom, hogy az más lehet.

30/N

2015. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Akkor most megforditom a kérdést mi lett volna ha anyukád a normális életet választja a gyerek helyet ,most nem lenél és nem tudnál ilyeneket írni ,nem kell mindenkinek gyerek,nem kell minden kisbabátol elolvadni ,de ilyen megjegyzést sem kell teni .amit te teszel .
2015. aug. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem őket egyáltalán. Legalábbis az ideges csecsemőket. Viszont a családomban levő babákat és a közel ismerőseimét szeretem, és én is szeretnék majd sajátot, mert tudom, hogy az más lesz.
2015. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Más a saját gyerek. Soha nem érdekelt különösebben más gyereke, lehetett akármilyen cuki. Mondjuk én cukinak láttam a babákat, de nem nagyon hatottak meg, max egy pillanat alatt megállapítottam, hogy aranyos, és kész. Sőt, tovább megyek, még csak szépnek se látok minden babát/kisgyereket. Mindenki, aki idősebb nálam, azt mondta erre, hogy majd megváltozik ez, máshogy fogom látni az összes gyereket, ha nekem is lesz. Van már egy kislányom, hát, nem változott semmi :D Más gyereke még mindig nem érdekel, illendőségből megnézem a babakocsiban, ha összefutunk az utcán, de igazság szerint teljesen hidegen hagynak. És szépnek se látom mindet. A saját lányomat viszont imádom, ő a mindenem, és az én szememben természetesen ő a legszebb és legcukibb baba. Nem teher gondoskodni róla, és bár aktív életet éltem a születése előtt, egy percig nem bánom, hogy ezt "elcseréltem" a babázásra. Amúgy nem sír egyfolytában, sőt, kimondottan nyugis baba, a kakija pedig tényleg nem büdös (még, mert anyatejes, és ennek a kakának még jóformán nincs is szaga), de majd lesz, ha elkezd normális kajákat enni :D

Pár év múlva egyébként lehet változik ez nálad, vágyni kezdesz saját gyerekre, de ettől még más gyereke nem biztos, hogy érdekelni fog valaha. De az is lehet, hogy te sose akarsz majd gyereket, akkor meg nem lesz és kész, nem kell mindenkinek.

N27

2015. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Büdösek? Hallottál már a baba illatról?

Amúgy meg nekem ott kezdödöt a normális élet, hogy megszületett a kislányom :)

2015. aug. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mindegy, lehet saját gyerek nélkül is teljes és boldog életet éni. De:

Aki a gyermekeket nem szereti, jó ember nem lehet!

2015. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!