Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának szüksége...

Anyatejes babának szüksége van egyéb folyadékra? (víz vagy tea)

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

azt mondták nekem, hogy nem, mert az anyatej elején a szpinak szinte víztiszta és az pótolja a folyadékot. Én 4 hós kora után adtam neki hipp babateát és issza. most lesz 5 hónapos és ma pl. már 1x megivott 120 ml. Ő is szomjas :)

7kg80 dkg kisfiú :)

2010. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szpinak= szopinak, vagyis amikor elkezd szopni akkor jön ilyen vizes anyatej és ahogy tellik a szopási idő, úgy éri el az úgynevezett "hátsó"tejet ami már sűrű és laktató. Ezért nem jó ha valakinek a babája csak 1-2 percet szopik egyik majd másik mellből és utána 1 ra múlva enne megint, mert nyílván csak a szomjúságát oltotta és csak keveset evett ezért kér újra.

bocsi kicsit elkalandoztam :)...........

2010. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nyáron azért jó,ha megkínálod.Nem mindenáron kell itatni,csak az ivás lehetőségét kell felkínálni.Ha szüksége van rá inni fog,ha nem,akkor nem fog.Olyankor azért jobban megizzadnak,nagyobb a folyadékvesztés.
2010. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptatott anyatejes babának nyári kánikulában sincs szükszége egyéb folyadékra. Ilyenkor esetleg többször rövidebb ideig szopik, így tudja a szomját is oltani. Két gyermekem is csak 11-12 hónapos kora körül fogadott el innivalót (vizet), addig a hozzátáplálás mellett is elegendő volt számukra az anyatej. Persze fél éves koruktól (mikor már ettek mást is) megkínáltam őket vízzel, de nem fogadták el.
2010. márc. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kicsim 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott.Amióta elkezdtem a hozzátáplálást kap mecsek babateát vagy Jana baba vizet.Szerintem a kaja mellé pia is jár:)))
2010. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Amikor szomjasak, akkor csak leisszák a hígabb külső tejet és kész. Ha marad a melledben tej, akkor a következő szoptatást azzal a melleddel kezdd, és utána térj át a másikra.
2010. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!