Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire befolyásolt...

Titeket mennyire befolyásolt névválasztáskor az, hogy a kiszemelt név mekkora népszerűségnek örvend? Az, hogy (tegyük fel) ismertek 5-6 kislányt ugyanazzal a névvel, amit adni akartatok nem vette el a kedveteket a névtől?

Figyelt kérdés
2015. aug. 6. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyáltalán nem érdekelt. Sőt, a családban is van ilyen nevű ember, mint amit választottunk. A mi gyerekünk, mi választunk, nem befolyásol sem az, hogy mennyire gyakori, sem az, hogy más emberek, akiket így hívnak mennyire szimpatikusak, sem a név jelentése, semmi. Ha jól hangzik a vezetéknévvel és mindkettőnknek tetszik, akkor az lesz.
2015. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Mi direkt olyan nevet kerestünk, amilyen névvel senkit nem ismerünk.
2015. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semennyire. Nem befolyásolja a név azt, hogy milyen ember lesz a gyerekből. Arra azért ügyeltünk, hogy ne valami értelmetlen, "egyedi" neve legyen, amit majd utálni fog.
2015. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem érdekelt minket, hogy milyen gyakori. Az viszont igen, hogy ne kelljen betűznie egész életében, ha megkérdezik, hogy hívják. Legyen egyértelmű. Elég szomorú, amikor a nagyik nem csak a gyerek fényképét tartják a tárcájukban, de a gyerek nevét is feljegyzik oda, mert nem tudják megjegyezni. Ilyennel is találkoztam már.
2015. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Eleinte ritka nevet szerettünk volna adni csak az a baj, hogy én elég nehezen barátkozok meg a szokatlanabb dolgokkal, így nem tetszett egy ritka név sem. Ezek után már egyáltalán nem néztük a gyakoriságot.
2015. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem érdekel
2015. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Annyiban csak, hogy én nem adtam volna a leggyakoribb neveket. Nem szeretnem, ha a gyerekem az 5. Lili lenne az oviban például. (Aranyos név persze nincs vele baj)

Amit mi választottunk az tetszett es szerencsére ritka magyar név.

2015. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem választottunk volna olyan nevet, ami nagyon gyakori, de szerencsére a favorit eleve nem is ilyen volt. Azt már az elején eldöntöttük, hogy az ilyen Anna, Hanna, Panna, Zoé, Lili, Luca, illetve a Dominik, Bence, Balázs, Bálint, Tamás, Máté, Milán nevek kilőve, eleve ezek egyikünknek sem tetszettek, másrészt tényleg rengeteg gyereket hívnak így manapság, és nem szerettük volna, ha ennyire gyakori nevet kap.
2015. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Mi direkt olyan neveket kerestünk, ami nincs a családban a baráti és az ismeretségi körünkben.

Kisfiunk neve azóta gyakoribb lett, de a lányok nevei még mindig ritkának számítanak.

2015. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én próbáltam erre odafigyelni, de azóta felkapott név lett a kislányom neve. Így az akkori ritka nêv mára nagyon gyakori lett.
2015. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!