Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második terhességet is...

A második terhességet is ugyanolyannak élitek meg, vagy már nem olyan izgalmas?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, nekem van egy 22,5 hónapos kislányom és most vagyok 19 hetes kismama. Néha úgy érzem, hogy jobb a 2. terhesség, néha úgy hogy nehezebb.

Sokkal kevesebbet tudok a terhességre gondolni, mivel napközben teljesen leköt a lányom... így kevesebbet tudok aggódni is, hogy tuti rendben van-e vele minden. Viszont épp ezért kevesebbet is tudok törődni magammal és félek, hogy ezért lesz esetleg baja a picinek. (nem tudok annyit pihenni, emelni kell a 11 kg-s lányomat, a sok tennivaló miatt bizony néha napokig elfelejtek gyümölcsöt enni... stb.) Viszont az meg jó, hogy tudom mikor milyen vizsgálat vár rám...

Szóval én azt mondanám MÁS, de ugyanolyan izgalmas :-)))

2010. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban a másodikat.Tapasztaltabb vagyok és érettebb.Ezért sokkal nyugodtabb és felhőtlenebbül élvezem minden pillanatát.
2010. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Más. Teljesen más. Már nem az újdonság erejével hat, és hát nincs is rá idő. Bár őszinte leszek: nekem a kislányommal a terhesség alatt minden rendben volt, de ez a pasi tisztára kikészít. :)

2 gyökérkezelés, émelygés, keményedés............ és ez még csak a 32. hét.

2010. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én meg úgy fogalmazta, meg többször is, hogy "boldgok a tudatlanok", mert báűr az elsőnél is sokat olvastam a témában, mégis a másodiknál valahogy jobban felfogtam, hogy mekkora szerencse, ha a szülés komplikáció mentes éa a baba meg a mama is jól vannak utána. Ennek ellenére nagyon jó volt az egész terhességem, de mint valaki írta már, hamarabb elment, mert napközben elfoglalt a gyerköc. De azért ctg-re és uh-ra járni számomra ugyanolyan izgalmas volt.
2010. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A második terhességem az első 3 hónapban nehezebb volt,mint az első.

Az elsővel fiatalabb voltam,tapasztalatlan és mindenki segíteni akart.A második szerintem annyival nehezebb hogy már nem csak a pocaklakóra figyelsz,hiszen már van egy izgő-mozgó melletted.

Nem akkor pihensz amikor akarsz,mert az elsőszülött jobban igényli a törődést.Ösztönösen tudja hogy ha megjön a legkisebb nem csak Ő lesz a fontos hanem megosztott figyelmet kap.

Imádtam mindkét terhességemet a nehézségek ellenére is de nem tudok hasonlóságot felfedezni..

2010. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!