Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kor után lehet még...

Fél éves kor után lehet még valamit kezdeni az elálló füllel?

Figyelt kérdés
A babám fél éves múlt, és nagyon eláll a füle. Szép fejhez simuló volt, mikor megszületett, de mostanra nagyon eláll. Van még értelme például fejpántot adni rá vagy teljesen reménytelen?

#elálló fül #eláll a füle
2015. aug. 8. 22:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Eléggé járatos vagyok fülplasztika témában. Fejpánttal csak újszülöttkorban lehet segíteni az elálló füleken. A megoldás tényleg a fülplasztika lehet, de nem most! Legkorábban 5-6 éves korbna végzik el a korrekciót, de csak akkor, ha a gyermek maga is akarja. Ha óvódában, iskolában nem csúfolják miatta, akkor lehet, hogy nem is kell megműttetni. Ha pedig bántják emiatt, akkor el lehet neki majd mondani, hogy van ez a lehetőség, mit szólna hozzá, akarja-e.
2015. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11-es, ear! Komolyan az 5-6 évesnek kell dönteni? Biztos tapasztaltabb vagy a témában, csak számomra hihetetlen, hogy a kisgyereknek kell dönteni! Ő csak azt fogja megérteni, hogy szurit kap, ami fáj, a többit meg fel se fogja! Szerintem, bár nem tudom!?
2015. aug. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
4 éves lesz a kisfiam. Őt nem zavarja, nem piszkàljàk miatta-még. Nekem ìgy is nagyon tetszik, egyébként àllati helyes pofija van, de tudom, milyenek a gyerekek, később biztosan szekàlnàk miatta-ahogy engem is. Nem szeretném, hogy emiatt komplexusos legyen. Iskolàs kora előtt meg szeretnénk csinàltatni. Én örültem volna, ha az enyémet megcsinàltatjuk, egy csomó kellemetlenséget megspórolhattam volna magamnak, hiàba mondjàk sokan ismerősök, hogy alig làtszik (idegenek a hàtam mögött meg az ellenkezőjét).
2015. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12-es! Természetesen nem a gyereknek kell dönteni, de ha ő nem akarja és nem működik együtt a dokival, akkor az nem fogja megműteni. Ezt a dokitól tudom.
2015. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem eláll a fülem,régen zavart,de mára már kinőtem sokszor fogom copfba a hajam mert nem zavar . És ha én elfogadom más is elfogadja :)
2015. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Egy lány esetleg könnyebben elfogadja. De egy fiú...?
2015. aug. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30 év alatt nekem még nem sikerült. Mondjuk a nagyon elàllókat szerintem képtelenség is elfogadni.
2015. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi 7 honapos koraig 2-3 hetente kellett le ragasszuk a fulet. 3-4 nap alatt helyreallt aztan pedig elaludta ismet. Fejpantot feltem ra adni igy leragasztottam. Nagyon szep fulecskei lettek pedig olyanok voltak mint az elefante. Szerintem meg nem keso. Kicsi meg hova josztok a plasztikaval?
2015. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Es mivel ragasztottad le? En egyszer probaltam ragtapasszal de kikezdte a boret. Es egesz napra rajta hagytad? En ha fejpantot teszek ra par orara,amint leveszem visszaall a fulecske.
2015. aug. 19. 08:31
 20/20 anonim válasza:
Állítólag gyermekkorban érdemes korrigálni,14 éves kor alatt ,és akkor az oep is részben támogatja ha jól tudom . Az én plasztikai sebészem tudom hogy csinál ilyet Pesten a honvéd kórházban. Dr Kovàcs András. Pont jöttek be hozzá kötözésre,mikor kontrollon voltam nála, és a leányzó anyukájával beszélgettem. A gyereket zavarta, hozták a kért vizsgálatokat,és a Kovàcs doktor szépen megoldotta neki.ott még asszimetria is volt, de a végeredmény teljesen egyforma fülek lettek. A honvéd kórházban dolgozik,készséges és segítő kész szerintem keresd meg. Szerda délután rendel ha jól tudom.
2016. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!