Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 honapos babam du.5-...

Gnézsu kérdése:

2,5 honapos babam du.5- furdetesig, ami olyan 7-fel 8, annyira nyugos, hogy nem lehet vele semmit kezdeni, de meg kezben is nyuglodik. Mas baba is ilyen nyugos ennyi idosen?

Figyelt kérdés
Legkesobb 8 korul lefektetjuk,korabban nem akarjuk,mert igy is fel 6 korul kel. Mit lehet veluk kezdeni ilyenkor?

2015. jan. 31. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

aludni szokott napközben de, du?

valszeg fáradt, a nem hasfájós

2015. jan. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ja, vagy du-i ébredés után ilyen

melege van /fázik

szomjas/éhes

tele a pelus


masszírozd a hátát, lábát karját

2015. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hasfájós a baba még egyelőre, ill. nem tudja kinyomni a kakit/pukit, de napközben ettől független vidám, amikor nyugodt. Napközben a hasfájás miatt egyhuzamban max. fél órát tud aludni, de gyakran csak 20 percet, olyankor tornáztatom, hogy kijöjjenek a pukik. És kezdem előröl az altatását.
2015. jan. 31. 17:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán elfáradnak estére. Az enyém is ilyen (3 hónapos múlt), és a kisfiam is ilyen volt baba korában.
2015. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Es ilyenkor mit lehet tenni?Mert nem akarom,hogy vegig nyuglodje,sirja ezt a ket orat.
2015. jan. 31. 19:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam is ilyen volt, nyűgösebb volt 4 után, mi fél6kor megfürdettük és ment is aludni.

Kislányom most 3 hónapos, 4-fél5kor kel a délutáni alvásból, 6kor fürdés, fél7kor már alszik is, eszembe sem jutna tovább ébren tartani.

Ne csodálkozz hogy nyűgös, ilyen korban másfél-2 órát tudnak ébren tölteni.

Ne húzd el fél8-ig a fürdést, ha 5kor kel, menjen fél7kor fürdeni, 7kor hagyd aludni.

2015. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is pont így jártunk. Sok babánál van ez az esti nyugtalanság; az őket ért sok inger hatására viselkednek így. Igazából csodaszer nem létezik rá, 3 hónapos kor után a legtöbbször magától megszűnik. Nekünk legtöbbször a fehér zajok váltak be (youtube: white noise), de ez sem mindig. Sokat ringattam, énekeltem neki. Anyukám nekem is azt tanácsolta,h a fürdést hozzuk előre. Nálunk nagyon nem segített, ugyanis az eredmény az lett,h fürdés után, az esti szopinál jött ki rajta, és enni sem tudott :(
2015. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem "kínozom": délután fél 6-6 körül fürdik, aztán megy is aludni. Persze ez azzal jár, hogy reggel (hajnalban) korán kel, de hát istenem, neki ilyen a bioritmusa. Szerencsére még reggel visszaalszik olyan fél 7-7 körül egy órára.


Majd alakul, szerintem felesleges nyektetni egy ilyen kisbabát, az senkinek nem jó, ha késő délután, estefele nyűgös és sír órákat csak azért, hogy anyukának ne kelljen reggel korán kelnie. Ha el lehet foglalni kis játékkal, hosszabb fürdéssel, pucérkodással, akármivel, akkor érdemes lehet 10-15 perceket ráhúzni, kitolni a fürdést/altatást, de ha mr semmihez nincs kedve, akkor felesleges szerintem.

2015. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
altasd napközben sokat. az én babám 3 hós, és másfél, max 2 óra hosszát bír ki, azután álmos lesz.
2015. febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hasfájós a babám, így napközben nagyon keveseket tud egyszerre aludni, 10-20 perc (felkel, mert nem tudja kinyomni a pukit, olyankor tornáztatom stb.), de visszaaludni nehezen tud megint. Most lefektettük 6-kor, meglátjuk milyen lesz az éjszaka így.
2015. febr. 1. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!