Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája Milupa Milumil...

Akinek a babája Milupa Milumil AR tápszert evett, mit írt ki az orvos 1 éves kor után? Vagy mit adtatok helyette? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Ikreim vannak. A fent említett tápszert eszik kb négy hónapos koruk óta. Most múltak 1 évesek. Az orvos már nem írhatja fel ezt a fajtát, bár ő mást sem akar felírni, azt mondta adjunk tejet fokozatosan.... Próbáltam keverni a tejet pl kekszes tejpéppel, nem ették meg. Próbáltam a Humana tejitalát ami direkt ilyenkorra való, azt sem itták meg. Lehet, hogy ha másféle tápszert íratnék az orvossal, akkor az se kellene nekik mert megszokták ennek az ízét? :( Természetesen esznek gyümölcsöt, főzeléket és uzsonnára is valami szilárdabbat... de reggel este tápszer van meg elaludni is sajnos csak azzal tudnak. A teával nem. Cumizni nem cumiznak....
2010. márc. 8. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatod ez a tápszert! Mi is ezt esszük.Egyébként az orvos sajnos már semmilyen tápszert nem írhat fel a baba 6 hónapos kora után! Ez van! Ilyenek törvények vannak,ez Magyarország!
2010. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A Milupa Milumil AR Startról van szó? Nekem 15-én lesznek 1 évesek, és ezt 3 éves korig lehet receptre venni. Vagy orvosa válogatja, hogy felírja-e? Én 1,5 éves korukig akarom ezt adni nekik. Milupa tejitalokat próbáltad, vagy ízesített tápszert?

2010. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Milupa Milumil optima 0+ hó Újszülött kortól Bukásra hajlamos csecsemőknek 900 gramm. Ennyi van rajta. Ja meg hogy speciális - gyógyászati célra szánt - tápszer.

12 hónapos korig adható, az is rajta van.


Ezt azért írták ki annakidején, mert előtte többféle tápszert is próbáltunk, és a legutolsótól előfordult a bukás, de nem olyan mértékben, mint ami indokolná ennek a felírását. Viszont bevált, nagyon szeretik az ízét...

Szerintem nem is jóllakásra kell, hanem megszokásból, és főleg alváshoz....


Egyébként arról még én sem hallottam, hogy nem írhat ki orvos 6 hónap után tápszert.. simán felírta eddig, de most már nem akarja, mert ez ilyen "tejpárti" doki. :( Most volt orvosváltás. A régi orvos azt mondta annakidején, hogy majd váltunk valami másra 1 éves kor után. Ez meg nem akar kiírni semmit. De most ne vegyem már meg 2000 Ft-ért, ha 1100-ért is meg lehet venni receptre. :(

Ízesített tápszerekből annakidején volt banános pl, talán Humana volt, de már nem emlékszem...

Tejitalból a Humana-t próbáltam, sőt tejbegrízt is főztem belőle Nekik, de azt is a kutya ette meg. :(

Nem tudom mi lesz, de jövő héten mégis elmegyek az orvoshoz és mondom, hogy írjon fel valamit, mert nem eszik meg a tejet meg semmi mást...

2010. márc. 9. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!