Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 honaposan még baj, ha este...

18 honaposan még baj, ha este csak cicivel tud aludni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

nézd, a babádnak nyilván nem baj, maximum neked lehet fárasztó. Én nem hagytam őt fél éves koránál tovább cicin aludni, és meg is van az eredménye: most lerakom az ágyába, kicsit gagyog magába és 2-3 perc alatt elalszik tök egyedül, még altatnom sem kell (13 hós).

A te döntésed, hogy téged zavar e hogy cicin alszik. Minél később szoktatod azonban le róla, annál nehezebb lesz. Ezért ha kicsit is zavar, most azonnal állj neki.

2015. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Mind a két gyerekem 2 éves kora után is cicizett (26 és 27 hónapig). Mikor elválasztottam őket az esti cicin elalvás volt az utolsó, amit sikerült. Egyébként nem baj, ha téged zavar. Ha nem sürget az idő, akkor kezd el lassan. Próbálj neki mesélni, beszélj neki arról, hogy a cici is álmos, ő pedig már nagyfiú/lány és már nem kell cici az elalváshoz. Tejet-kakaót nem érdemes helyette adni, mert a fogaknak nagyon nem jó, de átmeneti megoldás lehet, csak éppen utána arról is le kell majd szoktatni. Én egy pohár vizet készítek be a gyerekeimnek estére, melléjük fekszem, beszélgetünk kicsit, mesét nézünk. Mindkettő talált magának más elalvókát a cici helyett. A nagyobbik fiam a könyökömet gyurmolászta míg el nem aludt, a kicsi az anyajegyeimet keresgeti a kis kezével, simogatja a karomat. De a testi kontaktus mindenképpen kell nekik (illetve a nagyobbik már elhagyta kb. 5 évesen).
2015. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj?
2015. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mondjuk a kérdés nem véletlen lett feltéve, nyilván zavarja a kérdezőt különben nem pocsékolná rá az idejét.
2015. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg kéretlenül kap buta tanácsokat.
2015. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Ha nektek nem baj, akkor majd elmarad egyszercsak. Sokan csinálják.


Én nem tudnám elképzelni, hogy 18 hónapos fiamat még szoptassam, már 1 éves korában se tudtam mondjuk és ő nem is igényelte.

2015. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kéretlenül biztos nem, hisz ő tette fel a kérdést :)
2015. aug. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem tartom szerencsésnek... ez már inkább egy rossz szokás nála. Mnél nagyobb, annál nehezebben fog leszokni róla.
2015. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szokásnak szokás, de miért rossz? Ha neked megfelel, mi a baj vele? Nem hinném, hogy baj lesz ebből később, egy iskolást se láttam cicivel elaludni.
2015. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha a kérdezőnek megfelel, nem baj na...én személy szerint nem értek vele egyet, amikor a gyerek cuminak használja az anyját, de a kérdező csinálja úgy ahogy neki megfelel. Bár mint írtam szerintem nem kérdezte volna ha megfelel neki
2015. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!