Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem főztetek, akkor hogy...

Ha nem főztetek, akkor hogy alakult a babátok etetése?

Figyelt kérdés

4 hónapos a babánk, 5 hónapos korában szeretném elkezdeni a hozzátáplálást. Viszont nem főzök és ezért nem tudom, hogy az üveges ételekről mikor állhat át arra, amit mi eszünk.

Nálatok ez hogy volt?

Ameddig van üveges bébiétel a korosztályának, addig azt ette? Vagy azért próbáltátok megkóstoltatni vele azt is, amit ti ettetek?

Értelemszerűen nem a fél éves gyerekemet akarom etetni sült burgonyával, hanem ezt későbbre értem.


2015. aug. 13. 16:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Akkor mit esztek, ha nem főzöl?
2015. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kiülünk a kertbe és fényevők vagyunk.

Ez komoly kérdés?

Étteremben eszünk, vagy ha olyanunk van, akkor a férjem elmegy és elvitelre hoz valamit.

Annyira elképzelhetetlen, hogy egy nő nem főz?:D

2015. aug. 13. 16:29
 3/21 anonim ***** válasza:
15%
De gazdagok vagytok. D.
2015. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de az anyagi helyzetünk hogy jön a kérdéshez?
2015. aug. 13. 16:35
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Jesszus, csak pár hétig ne kéne főznöm!!!! Mármint ugye nem megfőzni, megsütni tart sokáig, hanem gyerekekkel 40 fokba bevásárolni, megcsinálni a kaját, utána helyrehozni a konyhai károkat.

Bocsi, csak kicsit beleéltem magam :DDD

Attól,hogy nem főzöl, neki főzhetsz, az nem akkora tortúra.Jó kis rúdmixerrel pikk-pakk megvan a babakaja.Szerintm egy éves kora után elkezdhetni azt enni,amit ti.Ugyanúgy, mint ha a te főztödből adnál neki.

Irigy vagyok!!!!! :D

2015. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Amiket már bevezettél így úgy amúgy, azt utána kaphat a tiétekből is. Mivel bizonytalan pl egy főzelék összetétele is étteremben, így 1 éves kora után ha bevezettétek a tejet, tojást, meg igazából szinte mindent, utána próbálkozhatsz. Addig meg csak egyértelmű anyagokból készült ételek. Időnként én is menzról hozok most, kánikulában leálltam a főzésről most, mert melegszik a lakás tőle, de a fiunk 1,5 éves, már nem nagyon van mit bevezetni ételek közül.


Mondjuk az ezerszer felmelegített/folyamatosan melegen tartott olajban sült dolgokat nem adnám a gyereknek csak végszükségben, de nem ez volt a kérdés.

2015. aug. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Vendéglátásban dolgoztam sokáig, őszinte leszek, nagyon kicsi (2-3 év alatti) gyereknek nem szívesen adnék éttermi ételt. Kivéve, ha a szakács személyes jóbarátom.


Az üveges teljesen jó neki, szigorúbban be is vizsgálják, mint a piaci/bolti alapanyagokat. Vásárlásnál egyszerűen nézd meg, hogy mennyi idősnek javasolják.


Főzni 1 éves kora körül érdemes néha, mert a rágást is gyakorolnia kell. Ne gondolj nagyon bonyolult dolgokra, pl. kifőzöl tésztát, villával kicsit megtöröd, és ráborítasz egy hozzáillő üveges bébiételt.

Vagy keménytojás felaprítva, plusz főtt krumpli szintén megtörve, rá spenót (ezt már bébiételként is adhatod).


Ezek mind 2-3 perc előkészületet igényelnek, aztán a forró víz dolgozik utána. Villával megtörni meg kb. pont annyi meló, mint az üveges bébiételt kanállal kikaparni az üvegből és megmelegíteni.

2015. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

egy éves kortól eheti amit te kb. Persze akkor sem mindent..

Én sem főzök, csak hétvégén. Hétköznap babakaját kap vagy hétvégén csinálok annyit, hogy legyen még 1-2 napra, de semmi baja nem lesz a babakajától. Mindig a korának megfelelőt vettem, odafigyelve arra is hogy abban mi van.. simán van 6 hós kaja eperrel, meg tejszínnel meg ilyen hülyeségek.. azzal azért legyél tisztában hogy mit ehet! A gyümiket meg 2 perc megmosni, leturmixolni, azt mindig frissen kapja!

2015. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Üveges bébiételt kap a kezdetektől. 1,5 éves, nagyon nehezen ment a hozzátáplálás, a mai napig cicizik még. Eleinte próbálkoztam főzni neki, de csak dobtam ki mindent a kukába és még a babám is ordított amíg főzőcskéztem, úgyhogy feladtam. Magunknak hétvégente főzök csak, ha kér, kóstolhat belőle.
2015. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
15%

Számomra igen, elképzelhetetlen, hogy egy nő, akinek már gyereke van, nem tud főzni. Add a gyerekdnek a bébiétel, soha ne tanulj meg főzni, és amikor majd közösségbe kerül a gyerek, itt fogsz sírni, hogy miért nem eszi a gyereked.


Gondolj azért abba bele, hogy bármi előfordulhat és véget ér a kényelmes életed. Ciki, hogy nem tudsz főzni 😁

2015. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!