Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek nem úgy...

Anyukák, akiknek nem úgy alakult a szülésük ahogy tervezték, probléma lépett fel szülés közben, hogyan tudod feldolgozni, mi történt?

Figyelt kérdés
Sajnos nálam is voltak komplikációk, az első 3 hónapot végig bőgtem. Lassan 1 éves a lányom, szerencsére minden rendbe vele, de mostanában elkezdtem újra aggódni. (Sajna belefutottam olyan cikkbe ahol 1 éves kora körül kiderült a gyerekről, hogy születés közben sérült a beszéd központja, pedig addig semmit nem láttak rajta...pedig próbálom elkerülni az ilyen cikkeket). Kíváncsi lennék mások, akiknél volt valami gubanc a szülés körül hogyan tudtok önfeledten babázni, elfelejteni a történteket és nem aggódni minden nap, hogy rendes ütemben fejlődjön a későbbiekben is a babátok?
2015. márc. 20. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam is komplikációk voltak a harmadik szülésnél. Lassan 2 éves lesz de nem vettem észre sem én sem a doki gondot idáig. Énis tartok egy kicsit tőle, de reménykedem a legjobbakban. A második szülésnél egy kicsit oxigénhiányos volt a lányom, ő 4 éves, vele sincs gond.
2015. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azt leírnád hogy miben nyilvánult meg az oxigénhiány?
2015. márc. 20. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelen! Sürgősségi császár volt, 4-szer volt a nyakán a k.zsinór. Hazajöttünk, kiderült,hogy hipotón, 6 hetesen már Dévényre vittem. Sokat sírtam, és féltem. Persze látszott,hogy nagy baj nincs, "csak" mozgásban van kissé lemaradva, de nem igazán tudtam megnyugodni. Az ország legjobb neurológusaihoz vittem. Akkor kezdtem kicsit megnyugodni, amikor elkezdett mászni. 11 hónapos múlt már ekkor. Aztán 16 hónaposan kezdett járni.

Most már 3 éves, rettentő okos, választékosan beszélő nagyfiú!

De még mindig bánom,hogy nem úgy tudtam élvezni az első egy évét ,ahogy kellett volna.

2015. márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igazábol annyi volt hogy születése után 16 órát kapott oxigént addig nem is láthattam. Ő az enyhébb eset volt. A haramdik szülésnél meg arctartással született a fiam és majdnem kitört a nyaka, neki az egész feje bevérzett. Nem vették észre, sürgősségi császárra szorultam volna, ehelyett hagytak spontán, gátmetszés nélkül szülni.
2015. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arctartás, forgási rendellenesség miatt beszorult a szülőcsatornába, de vákuummal gyorsan kiszedték.

Utána inkább én szívtam, mert a méhlepény se akart kijönni (ezek szerint baromi kényelmes lehet bennem lakni...).


Magas Apgar értéke volt, a fejlődésével is minden rendben. Enyhe izomletapadása volt, de még a neurológus is azt mondta, hogy ezzel tulajdonképpen nincs teendő se.


10 hónapos, eddig időben csinált mindent, már áll, lépeget, mászik. Gyermekorvos is rendszeresen látja, ő se lát eltérést. Szóval én nem aggódok.


A szülés alatti kínzások (méhlepényt érzéstelenítés nélkül tépkedték) meg fizikailag viseltek meg, lelkileg nem. Amikor mondták, hogy szabad a műtő, én már vigyorogtam, hogy juhé, altatnak, pihenhetek. Az anesztes orvos gondolom rutinból próbálta magyarázni, nyugtatni, hogy mi fog történni, én meg mondtam, hogy pontosan tudom, csak siessen már, mert kész vagyok, tolják befelé a cuccot mihamarabb.


A gyermekágyas részlegen meg én voltam a szülés állatorvosi lova, akit mindenki bejött megcsodálni, mert ritkán szed össze egy ember ennyi komplikációt. Ezért mondhatni kiemelt figyelemben részesültem, mert legalább egy bögre tea mindenkinél volt :)

2015. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!