Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis csak jobb a tápszer az...

Mégis csak jobb a tápszer az anyatejnél?

Figyelt kérdés
11 hónapos a fiam, 3 hónapos kora óta tápszeres (persze mostmár egyre több rendes kaját is eszik), és eddig - lekopogom - csak egy egyszerű náthája volt, egy kis orrfolyással. A sógornőm kislánya kb. 15 hónapos még mindig szopizik, és állandóan beteg. Folyton hallom szinte havonta, kéthavonta hogy elkapnak vmi hányós, fosós vírust. Többször volt megfázva, a feneke folyton mint a nyers hús. Ez meg hogy lehet? Mindenhol azt olvasom hogy az anyatej milyen jó, megvéd ettől-attól mindentől, a tápszert meg sok anya nem tartja jónak, meg hogy nem lesz immunrendszere a gyereknek. Én is anyatejpárti vagyok, félreértés ne essék de hogy lehet hogy az én gyerekem sokkal egészségesebb?? Érdekelnének a vélemények.
2010. márc. 9. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészségesebb (tápszeres a lányom kezdettől sajnos). Genetikán sok múlik, aztán mennyire jár közösségbe, higiéniai viszonyokon, étkezésen, mennyit van szabad levegőn és még sorolhatnám. az anyatejtől nincs jobb én azt vallom.
2010. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Rossz következteést vonsz le, nem azért beteges a baba, mert anyatejes, hanem mert amúgy is az. Ha nem kapna anyatejet, lehet, még betegebb lenne. Te meg szerencsés vagy, hogy a Te fiad egészségesebb, mint a rokon kisgyerek.
2010. márc. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez főként szerintem genetika.Szerintem az anyatejes egészégesebb és természetesebb,de az egész ott dől el,hogy milyen géneket hoz magával az ember.(mielőtt valaki lehurrog,nem vagyok elvakult szoptatás párti,ha nincs,hát akkor tápszer)
2010. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az immunitás szempontjából az első pár hónap a fontos, és az nálatok is megvolt! nekem nagyon kevés tejem volt, 3 hó után nekem is azt mondta a doki, ne kínlódjak azért a kevésért, nem érdemes (addig fejtem, mert elfogadni nem akarta). persze kapott addig is pótlásként tápszert.
2010. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez alkatfüggő.Az én lányom is kezdettől tápszeres,és kis náthán kívül,meg egy kis hasmenéses víruson kívül nem volt semmi(kopp-kopp),de a barátnőm anyatejes csemetéje már 3x szedett antibiotikumot.Egyidősek.Viszont másik barátnőmé is anyatejes,nekik még egy kis náthájuk sem volt.7 hónaposak a babák.
2010. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen így van. Sok múlik azon, hogy milyen géneket örököl. Lányomnak jobb volt a tápszer,mert tejallergiás. Az első 3hónapban szopizott, de addig is szenvedés volt. Alíg akarta elfogadni. Akkor még nem tudtuk, hogy allergiás. Mióta tápszeres semmi baja. 11hónapos és 1-2náthán kívül még semmi baja nem volt. Én sem vagyok beteges és az apja sem. Szerintem ez is sokat számít.
2010. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Az anyatej az első hetekben fontos (persze felnőnek anélkül is),mikor még megkapja a megfelelő immunanyagokat vele a baba, utána igazából szerintem teljesen mindegy. Nem függ ettől semmi én azt vettem észre,tényleg genetika,alkati kérdés,nem kellene a tápszeres babák anyukáit ezzel b@szogatni. (szoptatok egyébként,csak sztem az egész téma túl van lihegve,reagálva,hogy az anyatej ilyen olyan csodaszer,aranyból van,és 3 évig azt kell ennie a gyereknek ,vagy nagyfejű,nyomorék,beteges stb lesz)
2010. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is minden a genetikán múlik. Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van, túl van lihegve a szoptatás mizéria!!! Mi már a férjemmel több tízezer forintot kifizettünk a szoptatás miatt (szoptanit, mellszívó bérlés, szoptatási tanácsadó, telefonos segítségkérés, stb...), és nem beszélve a stresszről ami vele jár. Sokat sírtam, mert akármit olvastam a neten, mindenhol az jött le, ha nem szoptatsz, nem vagy igazi anya!!! Tisztában vagyok vele, hogy ez a legjobb, de az már túlzás, hogy a 3 éves gyerek társaságban felhúzza anyuka blúzát és rácsatlakozik:( Szerintem az első 3 hónap a legfontosabb, a többi a genetikán múlik. Sem a férjem, sem én 1 korty anyatejet nem kaptunk annak idején, mégis felnőttünk, élünk, és a szüleink nem szeretnek kevésbé minket mint az anyatejes gyerekeket.
2010. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsókkal. De én is ugyanazt tapasztaltam, mint a kérdező. Rengeteg anyatejes ismerősöm van és mind betegeseb, mint az én tápszeres lányom. Én kb 1-2 hétig tudtam szoptatni, és még 3 hónapig napi 1X kapott anyatejet( anyatejgyűjtőből). Most lesz 3 éves és pl orrot fújni még nem tud, mert soha nem volt még taknyos. Volt már megfázva, de az orra nem szokott fojni. És pl soha nem is hányt még. Antibiotikumot eddig 2X kapott.

Most 2,5 hónapos a kisebbik babám és sajnos vele sem jött össze a szoptatás. Remélem vele is hasonló lesz a helyzet. De sajnos neki anyatejet sem tudok szerezni, szóval ő az elejétől tápis.

2010. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetertek h ez a szoptatas tema tul van lihegve.En ugyan 4 honapig szoptattam de sokaknak ez is keves.Nem en hagytam abba a kisfiam dontott ugy h nem akar tovabb.

Akkor elkezdtem a hozzataplalast(sok "okos" szerint ezt is csak 6 honap utan kellett volna akar tapszeres akar anyatejes.)es persze tapszert is kapott.Amig anyatejes volt allandoan fajt a hasa de ahogy abbahagyta megszunt az is.

Most 8 honapos es meg semmi baja sem volt.Baratnom kislanya ennyi idos de mindig elkapnak vmit pedig szopik meg.

Anyukamk is azt mondta h az 5 gyerekebol a legidosebbet tudta csak szoptatni 6 honapig,megis mindig o volt a legbetegesebb.

Amugy en is szoptatas parti vagyok es remelem h a kovetkezo babamat tobb ideig tudom majd szoptatni mint a fiamat.

2010. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!