Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeintetek milyen kisgyerek...

Szeintetek milyen kisgyerek lesz egy ilyen babából?

Figyelt kérdés
...akit csecsemő korától rendszeresen üt-ver az anyja, sosem kap egy csepp szeretetet senkitől, egy ölelést sem, nincs egy ember akiben megbizhat. Sirhat akármeddig akkor is bentmarad a kiságyban, nem játszik vele senki, nincsenek is játékai, nem is beszélnek hozzá, kezdetektől fogva csak el kell legyen magába. Én nem ismerek ilyen babát, csak elgondolkodtam ezen, mert az én babám nem szenved hiányt szeretetből, tudja hogy bennem bizhat, soha nem hagytuk még sokáig sirni, folyton vele vagyok és játszunk, tanitgatom mindenre. Már érzem hogy kezdi viszonozni a szeretetemet. De mi lesz azokból a babákból akik mindezt nem kapják meg? Mert biztos élnek a világban ilyenek. Azt gondolom felnőtten biztos meglátszik majd rajtuk, de mondjuk az ovodában kitünik egy ilyen gyerek?
2010. márc. 9. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Lelki sérült az biztos,de azt sem tartom kizártnak hogy ilyen gyerekekből lesznek az olyan felnőttek,akik bemennek az egyetemre,vagy a plázába és lelőnek x embert.
2010. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű csendes lesz, visszahúzódó, és bizalmatlan. Nehezen fog oldódni, és rossz kapcsolatokat szenved majd meg. De ha lesz gyereke, elképesztően sok szeretetet fog tudni adni, el fogja halmozni azzal, amit ő nem kaphatott meg.

Úristen, még belegondolni is borzasztó, hogy egy kis tündérnek így kelljen felnőnie! Ha látnék ilyen anyát, esküszöm nem állnám meg.... Bár ezzel azon a csöppségen nem segítenék:(

Az a legnagyobb baj, hogy egy ilyen kicsi baba szereti az anyját, és azt hiszi, hogy rosszul csinál valamit, azért nem szeretik. Biztosan sérült felnőtt lesz, de ha talál valakit, aki türelmesen megtanítja újra szeretni és bízni, akkor lehet boldog.

Gondolom, és remélem.

2010. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Normális anya ugyebár nem tesz ilyet. De igen, jól gondolod, élnek a világban ilyen emberek/gyerekek... Hú, nem is tudom, hogy fogalmazzak, hogy se sértő ne legyen, se alpári... Etnikum, na... Érted... Na az ő fejükre baba korukban tesznek magasról, nem részletezném az okait és mivé nőnek fel... Hidd el, kitűnnek ők mindenhonnan.
2010. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsóval vitatkoznék..etnikummal tele van a falu, itt élek közöttük, sokszor megvan róluk a véleményem, de az nem iga, hogy verik a gyereket meghogy nem szeretik őket..egész nap kézben vannak és mivel a legtöbben nem dolgoznak így aa gyereket pesztrálják, stb. nem kell általánosítani!

A kérdésre válaszolva. Az ilyen gyerek vagy túléli a csecsemőkort vagy nem.:-( Úgy gondolom az ilyengyereknek jobb lenne (le lehet pontozni), ha nem nőne fel. Nem vagyok benne biztos, hogy normális emberi kapcsolatot ki fog tudni alakítani és be fog tudni illeszkedni a társadalomba. És sajnos abban sem vagyok biztos, hogy fogja tudni kezelni a helyzetet ha saját gyereke lesz. Honnan is tudná ha előtte nem volt pozitív minta?

Mindenképpen kitűnik egy ilyen gyerek mindenhonnan, vagy teljesen magába forduló lesz, játszani sem igen tud, barátkozni sem vagy ő maga is agresszíven fog viszonyulni a többiekhez ahogy őhozzá a szülei.

Én elképzelni sem tuodm hogyan lehet így gyereket nevelni, szerencsére a környezetemben nincs ilyenre példa.

2010. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Elnéztem a 8 hónapos kislányom, és már most más lenne a lelkivilága ha igy bántam volna vele. (persze belegondolni is rossz) De milyen furcsa hogy már csecsemőkorban igy eldölhet az ember későbbi viselkedése.
2010. márc. 9. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!