Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell ennie egy 2...

Mennyit kell ennie egy 2 hetes gyereknek?

Figyelt kérdés
Elég aluszékony, 10-20 gr-okat szopik. Pedig tej van bőven. Még mindig nem nyerte vissza a születési súlyát. Azt mondták nekem a kórházban, hogy napi 8-szor 70 gr-ot adjak neki, ha ciciből nem issza meg, akkor adjak pótlást. De cumisüvegből sem kell neki, ma is már kihányta. A védőnőm szerint meg ő tudja mi kell neki, ha csak 10-et szopik, hagyjam. De ez is hülyeség, mert akkor nem fogyna. Most akkor mennyit adjak neki?
2010. márc. 9. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen változó, grammokban mennyit esznek, de szerintem ez a 10-20 rettentően kevés! Mennyi súllyal született és mennyi most? Úgy tudom, kórházban max. 10%-os súlyvesztést tolerálnak (addig nem tápszerezik), de ezt azért 7-8 nap alatt vissza kellene hízni. 2 hetes korára tutira. Gyerekorvos mit mond? Nem sárga? Nincs refluxa? - bocs, nem szeretnélek ijesztegetni. Az én kislányom nem tartozott a nagyevők közé, de nem volt még egy hetes sem, amikor már 50grammokat szopizott úgy, hogy sárga volt és aluszékony.
2010. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Milyn surun szopik a kicsid? Es mennyi idot van a cicin? A kisfiam 70 ml-t szopott kb ennyi idosen.
2010. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-3 óránként szoptatom, kb 40-50 percet van cicin, de jórészt csak alszik. Kicsit sárga, de azt mondta az orvos, hogy már kifelé megy belőle, nem indok.
2010. márc. 10. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
(Első) Ha ébresztgeted, akkor sem szopizik többet? Én a talpát csikiztem mindig. És az orvos nem mond arra semmit, hogy még hogy és nem gyarapszik?!
2010. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hogy még *fogy

bocs, elírtam

2010. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!