Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldi anyukák! Nálatok...

Külföldi anyukák! Nálatok milyen eltérö ajánlások, tanácsok vannak csecsemögondozás, szoptatás, hozzátáplálás stb. témakörben?

Figyelt kérdés
Szoval, ami a magyarországi ajánlásoktol eltérö
2015. aug. 22. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a abarátnőm él külföldön.

Náluk nem volt köldökápolás, semmit nem kentek rá, csak mosni kellett és szárazra törölni.

Ő nem szoptatott, tápszert nem írtak fel.

Hozzátáplálás, etetés: már 7 hónaposan mondta nekik az orvos, h ihat csapvizet a gyerek. Amúgy nincs védőnő (csak ha fizet érte, de ő nem kérte) és senki nem mond semmit, h mit adjon a gyereknek és mikor. Netről tájékozódik , meg ismerősöktől, meg csinálja ahogy gondolja, a 8 hónapos már tortát evett pl...

2015. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm nem Magyarországon él. Nekik azt mondták, hogy elég 2-3 naponta fürdetni a gyereket.Meg azt, hogy ne gyümölccsel kezdje a hozzátáplálást, mert akkor a gyerek nem fogja megenni a rendes kajákat, csak az édességet.
2015. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En Angliaban elek, itt szuletett a babam.

Sok minden mas.

Pl 2011 ota aza torveny, hogy lehet vlasztani , hogy hogy akarsz szulni , csaszarral vagy siman.

Nem kell lefizetni a dokit.

Nincs annyi felesleges vizsgalat terhessegben.

Sima szules utan 12 ora korhaz, csaszar utan 24 ora, aztan lehet menni haza.

Masnap mar jon ki a vedono.

Koldokot nem kell piszkalni, gyonyoru lett a kisfiamnak, nem kell kezelgetni.

Oltasi rend kicsit mas, tobb oltas van, pl Rotavirus is , amiert otthon fizetni kell.

Vannak szoptatasi tanacsado klubbok mindenhol ami nagyon hasznos, vedonok 1-2 orat foglalkoznak egyesevel mondenkivel.

Tapszert akarhol lehet venni, mint pl Tesco, nem kell recept.

2015. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy "lesza.anyázva", ha kiderül, hogy nem tudsz/nem akartál szoptatni. A császárosokat sem nézik leprásnak.

A hozzátáplálásnál mondták, hogy nem feltétlen kell gyümölccsel kezdeni. A védőnő nem jár a nyakunkra.

2015. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az USA-ban szültem az első gyerekemet.

A segítség a kórház részéről annyi volt, hogy egyszer felhívtak, megkérdezték, van-e tejem.

Megkérdeztem az orvostól, mikor vihetem ki a a gyereket, azt mondta, 2-3 hónap. Némi értetlenkedés után kiderült, hogy ő azt hitte, plázába akarok vele menni (nem az én angolommal volt a baj). Mikor mondtam, hogy a friss levegőre gondoltam, azt mondta, ilyen kérdéssel ritkán találkozik, de 2 hetesen már nyugodtan.

2015. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A terhességem utolsó 8 hetét töltöttem kint, nem volt sem ultrahang, sem CTG. A doki megnyomkodta finoman a hasamat, "megállapította", hogy mekkora a baba (nem akkora lett), az asszisztensnő megmérte a súlyomat, vérnyomásomat, gyorstesztet csinált a vizeletből, ennyi volt. Mindez magánkórházban természetesen.

2015. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én csak terhesen jártam külföldön dokihoz(nem magán, sima körzeti), de a betegellátás mellé ott empátia, megértés, rugalmasság, alapos magyarázatok a magzatról (ha kell 3 szor is elismételve), jó tanácsok, 10 kg könyv, termékminta, propektus járt. mivel első terhesség azt hittem ez a norma, csak időközben hazajöttem, sztk-s alap, az uh-n ki se tudtam venni a magzatot..., nem mutogattak nekem rajta semmit, csak nyomtatták a lapokat, tőmondatokban beszél a doktor, és váratnak órákat, gondolom nem kell sorolnom..
2015. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden honapban van uh, mindent szepen elmagyaraznak, rengeteg termekmintat kaptunk.A csaszar nem megvetendo, hanem megszokott es elfogadott, tobb mint a szulesek fele csaszar itt.Szules utan az orvosom naponta hivott telefonon, hogy megkerdezze hogy vagyunk.

Teljesen elfogadott ha valaki nem tud, vagy nem akar szoptatni.Szules utan megkerdezik, hogy szeretnel-e szoptatni, ha nem adnak gyogyszert amitol elapad a tej.A tapszer nem venykoteles, es az osszes supermarketben kaphato.

Nincs vedono, helyette havonta gyermekorvoshoz kell jarni(idopontra varakozas nelkul) aki mindenrol felvilagosit, mint peldaul a hozzataplalas lepesrol lepesre.

2015. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!