Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek 1 vesével...

Született valakinek 1 vesével a babája?

Figyelt kérdés
Lassan 1 éves lesz a kisfiam,sokkolt a hir amikor az UH-on kmondták hogy nem látják a bal veséjét,hetekig nem tértünk magunkhoz.Közeledik az 1 éves controll,izgulok mit látnak.Talán,nagy ritkán"előkerül" a máik vese sorvadt állapotban.Ettől rettegek,mert ugye annak semmi funkciója,és kiműtik.Konkrétan köldöktől hátközépig jelenti a vágás.De ha nincs másik vese,volt ebből valakinek gondja?Mondták annó mire figyeljünk élete folyamán,de érdekelne fordultak e elő problémák másoknál?Én lekopogom...
2010. márc. 10. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukám munkatársának (eü dolgozó) született egy vesével a lánya huszonvalahány évvel ezelőtt. Nem tudok róla, hogy bármi baja lett volna belőle. Tudom, hogy ez nem közvetlen segítség nektek, de gondoltam ez is segíthet a megnyugtatásban.
2010. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! A keresztapám is egy vesével született, de neki az soha semmilyen problémát nem okozott élete folyamán.Sőt, hivatásos katona volt még nem nyugdíjazták.Csupán annyi,hogy 3 évente kontrollra kell járnia a biztonság kedvéért.3 gyönyörű felnőtt gyereke született.

szerintem ne izgulj.

2010. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm kisfia is egy vesével született, bizonyos időközönként ellenőrzésre járnak, egyébként nincs semmi gondja.
2010. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hós és szintén egy vesés,neki a jobb oldali hiányzik.Mi fél évente járunk uh-ra,+vizelet vizsg.nemrég voltunk,semmi gondja nem volt.Elő voltunk jegyezve izotópos vizsgálatra,hogy tényleg megnézzék nincs-e vhol meg a másik,de nem tudták megcsinálni neki...

Ja,és bátyám is egy vesével született 15 évesen derült ki neki,addig nem is tudtuk,most 28 semmi gondja vele...még controllra se jár...Ne izgulj,nem lesz gond...(én is így nyugtatom magam mindíg..)

2010. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szathmáry Ákos válasza:

Sziasztok!


Én 20 éves vagyok és jobb oldali vese nélkül születtem. Megnyugtatásul mondom, hogy kb. 6-7 éves koromig kellett visszajárni kontrollra félévente a kórházba, de azóta nemigazán voltam. Elvileg sok folyadékot kell inni és kevés sót kell enni. ( Himalája só elvileg jó).

Szóval nincs egyelőre semmi bajom se és olvasataim alapján ez így is fog maradni, mert ilyenkor az 1 vese átveszi a 2 vese funkcióját.


remélem kicsit megnyugodott mindenki!


Üdv, Ákos

2011. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia. Lehet hogy már nem túl aktuális a kérdés, de nekem is egy vesém van. 7-8 éves lehettem amikor az orvosok rájöttek, hogy nincs meg a bal vesém. Most 15 éves vagyok. Engem ez nem korlátoz, csak annyi az egész, hogy odafigyelek, nehogy felfázzak. Remélem a kisfiaddal minden rendben van, és rendben is lesz.:)
2012. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Veres28 válasza:
Nekem is csak egy vesém van. Jelenleg 15 éves vagyok és van egy ikertestvérem akinek 2 van. Az ég megadta világon semmilyen külömbséget nem érzékeltem, tehát így is lehet hibátlanul élni.
2019. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!