Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megosztanátok néhány informáci...

Megosztanátok néhány információt, esetleg tapasztalatot tejérzékenységgel/allergiával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Gyanítottam, hogy a kisfiam is tejérzékeny, mivel én is az vagyok, és a férjem családjában is többen. Ezért sokáig nem is adtam a fiamnak tejet/tejterméket. 10 hónaposan kapott először egy kevés joghurtot, amitől kiütése lett az arcán (száraz, pirosas foltok), ami csak néhány hét múlva múlt el. 1 évesen megint próbálkoztam, remélve, hogy hátha mégsem attól volt a kiütés. Egy nagyon kis mennyiségű joghurtot, illetve egy darabka sajtot kapott. Az eredmény ugyanaz lett.

A családorvosnő nem igazán foglalkozott a dologgal, pedig már kétszer említettem neki. Nekem viszont nagyon fontos lenne tudnom, vajon tényleg erről van-e szó.

Azt mondta, nagyon gyakori a felnőttkorban kialakuló tejérzékenység, és ezt nem öröklik a babák,(nekem pár éve van, de a sógoromnak pl. baba korától), és amúgyis csak a tejtől lehet allergiája, a joghurttól nem. És, hogy nincsen semmilyen vizsgálat, amivel meg lehet állapítani a tejérzékenységet. Itt viszont olvastam, hogy vérvételből meg lehet. Nem Magyarországon élünk, de ha ott lehet, akkor csak kell lehessen itt is.

Akinek a babája tejérzékeny, az hogyan jött rá, és hogyan kezelte? Elmúlik-e? Mi tegyek?

(Sok mindent olvastam már róla ezen az oldalon, de még mindig nem értem egészen. Pl. azt sem, hogy a tejérzékenység és a tejallergia ugyanaz?)


2010. márc. 10. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kislányom tejallergiás. 3 hós korában jelentkeztek a tünetei, ami véres széklet és folyamatos hányás volt. 2 hetet töltöttünk el a kórházban. 10 napig infúzión volt, mert már enni sem evett, kizárólag anyatejes volt addig. Azóta szigorú tejmentes diétán van, és terápiás tápszert kap. 1 éves korától járunk vele gastroenterológiára és 2 éves kora körül megpróbálják visszaterhelni neki a tejet. Meglátjuk, hogy reagál rá. Egyébként ilyen korban a babák nagytöbbsége kinövi. Kevesen maradnak életük végéig tejallergiások.

Tejcukor érzékenység (laktóz intolarencia) van és tejallergia ( ez a tejfehérje).

Szerintem beszélj egy másik orvossal is, mert vmivel pótolni kell a kiesett fehérjét ( tejtermék).

Remélem tudtam segíteni.

8 éves, 20 hós és 2.5 hós anyukája.

2010. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3 hónaposan mi váltotta ki? Kapott tejet, vagy tejport?
2010. márc. 10. 15:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Valaki még volt hasonló helyzetben, hogy joghurttól lett kiütése a babának?
2010. márc. 12. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk egy hónapos volt a baba, amikor kiderült.Bármilyen tejterméket ettem, vagy csak olyant, amiben volt egy pici tej is, véres lett a széklete.Nálunk kizárásos alapon állapította meg a gasztroenteorológus, hogy erről van szó.A férjemtől örökölte, akinél csak pár éve, kb.30 évesen jelentkeztek a tünetek.Ő laktózmentes kajákon él mostanság, de van egy tabletta is, amit be lehetne szednie, amennyiben tejet tartalmazó dolgot eszik.Elég drága, úgyhogy inkább megvesszük a laktózmentes dolgokat.

A dokink azt mondta, hogy a picik ki szokták nőni általában.Most fél évesen visszaterhelik.Ha nem nőtte ki, akkor egy évesen.Ha akkor sem, nagy a valószínűsége, megmarad nála.Az apukát most májusban elküldte a baba gasztroenteorológusa terheléses vizsgálatra, ami 3 órát vesz igénybe.Nem tudom, hogy a nagyobb gyerekeknél is szokták-e ezt a fajta vizsgálatot csinálni (fújni kell félóránként), vagy csak a vérvételest.Kérdezz meg egy orvost!

2010. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 14 hónapos és a joghurttól a szája körül jelentkeznek a kiütések. Annyi a különbség, hogy nála 5 perc múlva elmúlnak. Fél évesen egyszer rosszul lett egy fél adag tejpéptől, hányt és csalánkiütései lettek. A gyerekorvosunk már akkor beutalt gasztroenterológiára, de a fiatal kora miatt nem vizsgálták meg, de a dokink megmondta, hogy ezt nem hagyja annyiban és később újra beutaltat. Márc. 25-re van időpontunk. Valószínűleg vérvétel lesz, de létezik bőrpróbás vizsgálat is és terheléses vizsgálat is, de lehet, hogy ahhoz befektetik a kórházba.

Biztos, hogy van külföldön is gasztroenterológiai szakrendelés. Keresd meg őket és kérdezd meg, hogy mit kell tenned hogy kivizsgáltasd, kell-e beutaló?

2010. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6 hos lányom is tejallergiás 2 hos kora ota nem tudom mi váltotta ki nem kapott semmi ojat.. tápszert evett ma már csak alergiára valo tápit ehet..érdekes mert az 1 kanál tejpéptöl kiutéses de a krumplilevestöl nem.. engem sem küldenek sehova vizsgálatra elintézték hogy tejallergiás..és kész
2010. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tejfehérje érzékeny voltam, és félek, hogy a gyerekem is esetleg megörökli, így rendesen utána jártam a dolognak. A tejérzékenység kétféle lehet tejfehérje vagy tejcukor. A tejfehérje érzékenyek mindenféle tejtermékre, a marhahúsra, a halra, pékárúra de még a párizsira is érzékenyek, ami valamilyen emésztési zavarral, fejfájással, kiütésekkel és felső légúti panaszokkal jelentkezik. A tejcukor érzékenyek inkább csak a tej ivása után érzékelik a panaszaikat, ami inkább hasmenéssel, hányással jár. Az utóbbi érzékenység a gyakoribb, ezért javasolják a tejtermékek bevezetésénél, hogy inkább joghurtot, sajtot adjanak az egy évesnél fiatalabb gyerekeknek először. Én gyanítom, hogy a te gyermekednek tejfehérje érzékenysége lehet (nem mondom, hogy az is van!). Ezt vérvétellel lehet megállapítani, de állítólag nem 100 %-os a kimutathatósága. Biztos vagyok benne, hogy nálatok is van gasztroenterológia, oda kéne bejutnotok. Az én gyerekemnél azt javasolták, hogy adjak neki tejtermékeket, vigyem el széklet vizsgálatra, fül- orr- gégészetre, bőrgyógyászatra és ezek eredményével menjek a gasztrora. Különben nekem is pöttyös lett a bőre a gyereknek.

2010. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiamnal a kovetkezo a helyzet: Anyatejes volt , kb 7 es fel hosan kezdtem adni nki tapszert. Kicsinkent kevertem a lefejt anyatejhez, baj csak akor kezdodott amikor mar csak magaban kapta a tapszert. Eloszor zoldulni kezdett a szeklete, majd par napon belul eros zold hasmenesse alakult. Valtottunk tapszert, ugyanaz...aztan vegul is Humana tapszernel maradtunk. Kovetkezo problema akor jelemntkezett, amikor elkezdtem a tejtermekek bevezeteset. A turotol megy a hasa, mai napig, joghurttal nincs problema. Fozelekeit mar egy ideje tejjel habarom, es neha ettol is megy a hasa, ugy vettem eszre. 18 honapos, tehentejet probaltam bevezetni, szinten hasmenest okoz. Az arcan jelentkezik neha apro piros pattanas, gondolom szinten a tejtermekektol. Egyelore tapszert kap, tehentejet vlamikor 3 eves kora korul probalom meg adni neki, csladorvos szerint addig kinoheti ezt az erzekenyseget. (a ferjem baba es kisgyerekkent csak tehentejet kapott es neki anyosom elmondasa szerint allandoan hasmenese volt, csak nem tudtak mitol...)
2010. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!