Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyerekes anyukák! Megosztaná...

3 gyerekes anyukák! Megosztanátok a tapasztalataitokat velem?

Figyelt kérdés

két kisfiam van, nagyon szeretnék egy harmadik babát. férjem viszont úgy gonolja, hogy már nem vállalhatunk, mert anyagilag nem fogjuk bírni. - ne ítéljétek el a gondolkodását - légyszi- nagyon szegény családból származik, nagyon meg kellett dolgoznia mindenért, és igaz, hogy ma már jól menő mérnök de tényleg véres verítékkel dolgozott meg a sikereiért. Ezért szeretne mindent megadni a két fiának. egyébként imádja a fiúkat, rengeteget foglalkozik velük.

szóval a kérdés az lenne, mennyivel több idő, pénz, energia bármi a harmadik gyerek? milyen kedvezmények járnak utánuk? (a fiúk most 3, a kicsi fél éves)


2010. szept. 12. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Kedvezmény semmi nem jár utánuk,max a tankönyvek,de ez még nem aktuális nálatok.

Amíg kicsik,és hordhatják egymás ruháját,nem nagy teher. Ha viszont már kamaszodnak,akkor igen. Nem lehet annyit főzni,amennyit megesznek. Külön kell nekik ruha,cipő,az egyéb iskolai kiadások is sokba kerülnek. Amikor az enyémek még gyerekek voltak,akkor sokkal könnyebb volt.Az iskola valóban ingyen volt. Nem volt ekkora flnac,és a ballagás is csak egy síma esemény volt.

A mai körülményeket,és a bizonytalan munkahelyi,gazdasági életet nézve,ngyon meggondolandó még egy gyerek.

2010. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy 12 éves lányom,és két kisebb fiam(6és8 évesek).

Időben nagyon sok,itthon vagyok főállású anyaként,mégis mindíg rohanok,állandóan el vagyok maradva valamivel.

Energiában is többet igényelnek,szerencsére ez nem gond,elég nyüzsgős vagyok.

Hát,igen, pénzbe is több,a ruha,kaja,suli,ovi,stb...

De megoldjuk,gyakran vásárolok turiba,a kicsi örökli a nagyobb ruháit. Mikor iskola,óvoda van,kevesebbet kell főznöm,mindenki eszik meleg ételt ebédre.

Kedvezmény:ingyenes a tankönyv,félárú az étkezés,a három gyerekre kevesebbet fizetek,mint más a kettőre.

Más kedvezmény nem igazán van.

Azt még hozzátenném,az öröm,a szeretet is tripla!

Nem könnyű nagycsaládosként,de egy pillanatig sem bántam,hogy bevállaltuk Őket.

2010. szept. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk júniusba született meg a harmadik gyerekünk.Az első gyerekek ikrek,májusba töltötték a 8.évet.A RUHÁKAT ÖRÖKÖLTE A BABA,SZOPCSIZIK,ÉS az öröm tényleg tripla!A nagyok nagyon szeretik,sokat segítenek.Anyagiakban még nem vesszük észre.A tankönyvön és az étkezésen-mivel félár-spórolsz annyit szerintem.A jövőben- hallottam ilyet-,hogy nem kell adót fizetni a 3gyerekeseknek.Nem tudom,majd januártól elválik.Amjkor ez a pici rám mosolyog,minden anyagi gond elszáll!
2010. szept. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, és gratulálok a gyerekekhez.

én szívem szerint még 2-t is bevállalnék, mert úgy van ahogy írjátok- nagyon nagy öröm egy gyerek. Nem lehet kifejezni sem. Én is imádom mindkét fiamat. :-)

csak ezek a piszkos anyagiak....

ha kicsit lehetne a jövőre nézve tervezni, ami a féjremet is megnyugtatná... de sajna nem lehet. Vagy kicsit jobban támogatná az állam a gyerekeket vállaló szülőket. Az én álláspontom az egyébként, hogy valahogy megoldanánk- de ő meg mindenáron a biztosra akar menni.

Én még reménykedek egy kislányban ;-), aztán majdcsak lesz valami- egyenlőre nagyon boldog vagyok a két kicsi fiacskámmal. :-)

2010. szept. 13. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!