Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt csak én nem értem? A...

Ezt csak én nem értem? A kerek történet kicsit bonyolult és összetett, de nekem fenntartásaim vannak. Tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
Rokonról van szó, férjem unokahúga! 2014. decemberében született a kislánya császárral, koraszülött volt, szivárgó magzatvíz miatt császározták! Ezenfelül refluxos, mai napig, lassan 9 hónapos! Az anyjának volt és van is teje, amit a gyerek kizárólag cumisüvegből kap, már amikor, mert nagyrészt tápszert eszik! 3 hónaposan kezdték a hozzátáplálást (állítólag védőnő mondta)! A gyerek születésétől fogva, heti 3-4-szer 10-12 órát a nagynénjével van, mert szegény "anyukának" paprikás krumplit kell főznie és hát a gyerek mellett nem lehet! A gyerek 6 hónaposan fagyit, paprikás krumplit evett, sörösdobozt rágcsált (mert az olyan vicces)! 7 hónaposan a termálvizes, (37 fokos) medencébe vitték. Az úszópelenkát a szárítón köpködik a legyek, de nem baj rá lehet adni még párszor! Ez csak nálam verte ki a biztosítékot!
2015. aug. 26. 01:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2-es: Valóban csak a gyerek fogja megítélni az anyját, csak hát, azt nem is ismeri! Születésétől fogva mindenkinél van csak az anyjával nem!

3-as! Van gyerekem, kettő! A kislányom 24 órából 2 órát aludt 5 perces intervallumokban, amúgy 4 hónapos koráig csak ringattam! És még hasfájós is volt, lány létére! Ráadásul tudomásom szerint még a legengedékenyebb doki is 4 hónapos kortól engedélyezi a hozzátáplálást tápszeres babánál! Ő is tápszeres volt sajnos, bár én megtettem mindent, de mi is 5 és fél hónaposan kezdtük! És mégis miért ehetne 6 hónaposan fagyit (tejet), amit 10-12 hónaposan kaphat, ha nem volt allergiás a családban? És komolyan eheti a paprikás krumplit, meg a benne főtt virslit (amit egyébként 2 éves koráig nem kéne), 6 hónaposan?

4-es: nem tudom, de ha legyek köpködik a kiakasztott úszópelenkát, azt én már nem adnám a lányomra! Te felveszed ugyanazt a bugyit 2-3 napig? Max. kirakod szellőzni?

5-ös: nem nézném, csak unom hallgatni szegény kislányt napi szinten, hogy hát gyerek mellett nem lehet főzni! És ezt mondja nekem anyósom, mikor én egy begyulladt gátmetszés és egy 24 órás baba mellett főztem a férjemre, aki 48 órát dolgozott! És az szerencse, hogy van valaki akire a 2 hónapos csecsemőt rálőcsölöd 12 órára! Akkor minek is a gyerek? Tudom, kap pénzt, dolgozni nem kell és el lehet menni jógázni!

9-es: nem a saját gyerekem miatt aggódom, mert arra én vigyázok és biztosíthatlak, hogy most 1 évesen zöldséget eszik, burgonyával vagy rizzsel dúsítva és a megfelelő hús és gyümölcs mennyiséget is! De, hogy miért kell egy 6 hónaposnak virslit enni, sörös dobozt rágcsálni azt még most sem értem!

8-as, 10-es! A fenti példa azt mutatja, hogy itt ugyanolyan kínai vagyok a kérdésemmel, mint amikor megkérdeztem az óvodában, hogy ugye nem kap a gyerek koffeines, fekete teát! Ott ezt a választ kaptam: nem tudom, elég világos a tea, amit kapnak! Köszi! Ez kb. bármi lehet! Kettőtöknek ment a zöld!

2015. aug. 27. 02:44
 12/17 A kérdező kommentje:
És 8-as! Nem bocsátok meg, mert NINCS MIÉRT! Csak köszönöm! Neked is ment a zöld kéz!
2015. aug. 27. 02:48
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló, szerintem ezek nem támadó válaszok voltak. Senki nem írta, hogy a kérdező gondol vagy lát rosszul valamit, tehát nem támadták, és azt sem, hogy az anyuka csinálja rosszul.


Pont azért, mert kisgyerekesként tudom, hogy mennyire más az, amit elképzelek egy nevelési stílus helyességéről, és az, amit meg tudok valósítani a családunkra és a gyerekemre szabva, megtanultam, hogy az első ledöbbenés után keressema másik anyuka okait a számomra érthetetlen nevelési elvekre.


Arról nem írt a kérdező, hogy a kisgyerek milyen a fenti nevelés mellett: kiegyensúlyozott, mosolygós, másokkal közvetlen, nem szorongó baba? Ha a baba jól van így, akkor nem hiszem, hogy van aggódnivaló. Régen úgy gondoltam, hogy mivel mindennek alaposan utánajárok, pl. mit ehet a baba, és mit nem, ha bárki másképp csinálja, az csak rossz lehet. Aztán láttam, hogy erről szó sincs, ugyanolyan egészséges, boldog baba lehet az is, akit egészen másképp táplálnak és nevelnek. Viszont ez nem jelenti azt sem, hogy mindenkinek paprikás krumplival és fagyival kell etetnie a 6 hónapos babáját.


Mit kellett volna válaszolnom, ha a fenti véleményen vagyok, ami szerinted nem bántó a kérdezőre nézve?


A második válaszoló voltam.

2015. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves második (és előző) válaszoló! Sok dologra igaz, amit írsz, gyerektől függhet, hogy milyen módszert kell alkalmaznod egy-egy probléma megoldására! A kislányomnak egyszer kellett szólnom, hogy nem szabad a konnektorba nyúlni, a kisfiamnak minden nap el kell mondanom és akkor is belenyúl és közben belenevet az arcomba! (Örök hálám, annak, aki kitalálta a konnektorvédőt!) De az, hogy mit etetek (vagy nem etetek) vele, az nem függ semmi mástól, csak attól, hogy odaadod-e neki vagy nem! Az, hogy beviszed a 6 hónapos kisbabát a 37 fokos termálvizes medencébe, szintén csak döntés, amit nem befolyásol a gyerek! Mint ahogy azt sem, hogy ráadják azt az úszópelenkát újra meg újra, amiről 2 nap kötélen lógás után én hessegettem el a legyeket!

És a kérdésedre is válaszolok, hogy milyen a gyerek: valószínűleg igényelné az anyját, de az 2 hetes kora óta napi 10-12 órára lepasszolja, egy olyan embernek, aki még nem látott eldobható pelenkát! A kislány folyamatosan sír, napközben max. 30 percet alszik (24 óra alatt 1-1,5 órát, részletekben), aztán megint sír! Nem, nem hasfájós! Nemrég azon röhögött anyuka, hogy a 6 hónapos baba sörös dobozt rágcsál és muskátli levelet eszik, mert az milyen vicces már? Aztán, amikor szólni mertem (ugyanezen az alkalmon), hogy köszi az én 11 hónapos fiam nem eszik pácolt húst, akkor közölték velem, hogy én milyen szekánt vagyok! Most komolyan? Azért, mert van aki szó szerint sz*rik a saját gyerekére, akkor én vagyok a rossz, mert törődök a sajátommal? És fagyit etetni egy 6 hónapossal? Tejterméket legkorábban 1 éves korában kaphatna, tejet (és fagyit is) 3 éves kortól! És aki kötözködni akar: kislányomnál, most 5 éves, így jártam el és bizton mondhatom egyetlen dologra allergiás: ha nincs itthon az apja, ugyanis jobban szeret kettőnket szórakoztatni, anya úgyis itt van felkiáltással!

2015. aug. 29. 01:38
 15/17 anonim ***** válasza:

De kedves kérdező,


ha Magad gyakorló és tapasztalt anyuka lévén egészen biztos vagy abban (és az előző hozzászólásodból ez derül ki), hogy _nem_ helyes, amit a másik anyuka csinál, akkor nem érzed megtévesztőnek a kérdésed címét? Ha biztosan tudod, hogy nem Te gondolod rosszul, akkor volt értelme kiírni a kérdést?


Amikor a 8-as válaszoló többségünknek neki esett, Téged védve, állítva, hogy te csak bizonytalan voltál abban, hogy Te vagy a másik anyuka gondolkodtok-e helyesen, és mi azt írtuk, hogy nem kell ennyit a másik anyukákkal foglalkozni, nem érezted, hogy igazságtalanul lettünk kiosztva, hiszen te nem is vagy bizonytalan semmiben?


Ha szó szerint az eredeti kérdésedre akarok válaszolni: nem, nyilván nem te gondolod rosszul, nem ez a legérettebb, leghelyesebb módja a gyereknevelésnek, finoman szólva. De ezt Te is tudod. Ha viszont azért írtad ki a kérdést, hogy kicsit együtt szidhassuk a számunkra ismeretlen másik anyukát, abban nem szeretnék részt venni, mert nem tartom igazságosnak csak az egyik oldal állításait ismerve.

2015. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Továbbra sincs semmi közöd hozzá, úgy neveli a gyereket, ahogy akarja.
2015. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kedves 15-ös! Valóban félreérthető voltam egy kicsit! Valóban gyakorló anyuka vagyok, és bízom benne, hogy a legjobbat teszem, amit megtehetek a gyerekeimért! És nem az volt a célom, hogy "kicsit együtt szidjuk a másik anyukát"! Mert lesz*rnám, hogy mit csinál az gyerekével, az övé, csak az ő nemtörődömsége miatt engem cseszegetnek! Én hiszem, hogy megteszem a legtöbbet, amit tehetek! De amikor 3-an egyszerre hurrognak le valamiért, ami szerintem nem vita téma és alap kéne, hogy legyen, akkor szükségem van arra, hogy valaki mellém álljon, hogy a 3 lehurrogó mellet nem én vagyok a hülye! Példa: össznépi kajálás: anyósom a pácolt hússal akarja megetetni a 10 hónapos fiamat, mondom nem kéne, ő nem ehet ilyet! Erre a válasz: hogy én milyen szekánt vagyok! Fent említett anyuka 7 hónapos gyereke meg rágcsálja a sörös dobozt, mert az milyen vicces már? És déli 12 órakor ki lehet tenni, napvédő krém nélkül, mert fa alatt van! És bele lehet tenni a medencébe, amiben 3 napja áll ugyanaz a víz, 38 fokos hőségben, fóliával letakarva, a tetején úszó fehér hártya meg tök poén! És amikor azt mondom, hogy bocsi, de ebbe az én gyerekemet tuti nem fogjátok bele tenni, akkor én vagyok a barom! A kérdésem lényege csak az lett volna, hogy nekik van igazuk, (amit kétlek!), és tényleg én vagyok h*lye?
2015. aug. 30. 02:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!