Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok, ha a nagyanyáto...

Mit szólnátok, ha a nagyanyátok azért nem jönne a gyerek keresztelőjére, "mert neki kínos bevonulni a ref templomba"- katolikus lévén?

Figyelt kérdés
Mamámmal mindig is jó volt a kapcsolatom, sokat segített, de azért ez most betett rendesen...
2015. aug. 27. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Aki ott van és velünk örül, annak örülök. Aki meg nem jön el, nem jön el. Én ebből nem csinálnék ügyet. Csak leszűrném, hogy kinek fontos a gyerekem és kinek fontos az, hogy mit gondolnak mások. Ez ennyiről szól. Katolikus is mehet református templomba, akár mint turista is. Ez nem kifogás, csak valami mondvacsinált indok. Mamának is megmondanám, hogy gyenge volt, és sajnálom, hogy kihagyja, de majd küldünk képet! Aztán csókolom.
2015. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Hát akkor lemarad a keresztelőről. Nem nagy ügy. Nem ő ott a lényeg, hanem a Jóisten és a gyerek.
2015. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát akkor maradjon otthon, azt ennyi. Ne csinálj ebből ügyet.
2015. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Csak kíváncsiságból kérdezem, akkor az esküvőtökre sem ment el???
2015. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy alakult, hogy csak két tanús, polgári esküvőnk volt. Nem akartuk költségbe verni se magunk, se a családunk. A keresztelő, meg a gyermek az már más kategória.
2015. aug. 27. 13:25
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Miért szégyen neki református templomba menni?

Én református vagyok, de ha elhivnának egy katolikus keresztelőre, gondolkodás nélkül elmennék.

2015. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Èn megértem. Ö még más idökben nött fel. Akkor mikor az én nagyanyáim gyerekek voltak, akatolikusoknak tilos volt református templomba járni. Nagyanyám(református), mondja mindig, hogy ö ott volt a legjobb barátnöje összes templomi eseményén, de a barátnöje mindig kint maradt mikor neki volt templomi eseménye.

Most már más a helyzet, de ezt neki nehéz megértenie.

Intézzétek úgy hogy közvetlen a keresztelö után vegye fel valaki, és vigye el az ebédre, ott örülhet nektek.

2015. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg azért nem jöttek el a dédiék, mert mi katolikusok vagyunk, nagypapám meg párttitkár volt...

Az első gyereknél még rosszul esett, de a másodiknál már nem hagytam, hogy elrontsák nekünk ezt az "ünnepet". Ők maradnak ki belőle, nem mi veszítünk azzal, hogy ők nem jönnek el. Legyen az ő problémájuk.

2015. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ő vesztesége, ha nem lesz ott. Megértem persze, hogy rosszul esik, de változtatni nem tudsz rajta. Örülj azoknak, akik elmennek.
2015. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyámnál-Isten nyugosztalja-fanatikusabb katolikust nem látott a környék.


Mégis betette a lábát református templomba is...


Lépj túl rajta, mást nem tudsz tenni...Sajnálom.

2015. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!