Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a szokás újszülötteknél ha...

Mi a szokás újszülötteknél ha az apa református az anya meg katolikus? Nagyon megharagszik párom családja ha mégsem református lesz a baba? Végül is nem a szülök posztja eldönteni a gyerek identitásának kérdését?

Figyelt kérdés

A férjem és én sem vagyunk igazából vallásosak szóval templomba nem járunk, de minden fontosabb ünnepet meg szoktunk tartani persze. Meg vagyok keresztelve, gyerekként templomba is jártam az első áldozás és bérmálkozó is voltam, a férjem református és ő is konfirmált. A családunkban fontos a keresztelő, de inkább a családi összetartozást szimbolizálja és nem azt amit hivatott.

A párommal ez már át beszéltük és őt ez annyira nem foglalkoztatja, hogy a kisbabánk milyen vallású lesz és szabad kezet adott ebben a kérdésben. A döntésemet is támogatja. A családját viszont (legfőként anyósomat) nagyon is bántja hogy katolikusként szeretném majd megkeresztelni, azzal az indokkal hogy ők úgy gondolták legalább az elsőszülött babánk református legyen, és hogy nagyon szomorú, hogy a fiát ennyire nem érdekli.

Bocsi ha kicsit hosszóra sikeredett és köszi a válaszokat! :)


2014. nov. 9. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Szegény babát inkább kíméljétek meg a beteges rituálé le sem tudd írni dick :D
2014. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ELvileg az apa vallását szokták továbbadni, gyakorlatilag megegyezés kérdése.

Azt nézném, hogy melyik család vallásos inkább? És azoknak tennék engedményt.

2014. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok vallásosak minek egyáltalán megkeresztelni?
2014. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az hogy valaki nem jár templomba hite még lehet. Keresztszülő vagyok én is, a testvérem gyerekeinek, és mint leírtam ez inkább erősíti a családi összetartozásunk stb...

Keresztelő mindenképp lesz, mert fontosnak tartom a vallást. Aki azért ír mert nem hisz semmiben és a vallásokat is megveti az inkább ne tegye.

Természetesen nem fogom erőszakkal vallásra tanítani, engem sem kényszerítettek anno, de nekem is bevezettek és szerettem járni. Ezt a fiamnak is biztosítani fogom.

2014. nov. 9. 22:14
 5/7 anonim ***** válasza:
katolikus legyen, nem baj ha megharagszanak, majd kiengesztelődnek, ha látják, hogy szépen nevelitek (tapasztalat:D)
2014. nov. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)
2014. nov. 10. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Régi szokás vegyes vallású házasságokban, hogy a fiúk az apa, a lányok az anya vallását veszik fel.
2014. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!