Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás gondok 4 hónapos babanal...

Alvás gondok 4 hónapos babanal. Mi lehet a gond? Furán viselkedik, aggódom?

Figyelt kérdés

Eddig minden rendben volt, nagyjából beállt a napirendunk, eves-ebrenlet-alvás sorrendben. Játék során ő ügyesen jelezte ha álmos, nyafogott, ekkor letettem aludni es aludt is átlag 40perc-1 órát. Éjszaka is ügyesen elaludt, az esti rituálé utan kb. 9kor elaltatta magat (párszor esetleg be kellett menni cumit adni, de különben szépen elaludt) es általában 4-6 kozott kelt enni. Az utóbbi pár napban egyszerűen nem tud jót aludni. Napközben ha leteszem "vibrál" , a szemet dörzsöli, arcahoz kapkod, nyuzza magat, nyitogatja a szemet, kikopdosi a cumit, egyszóval kínlódik. Nagy nehezen tudom megnyugtatni ha melle bujok, suttogok neki, az arcára teszem a kezem. De akkor is felkel hamar es kezdi elölről. Az éjszaka meg rosszabb. Esti szopi közben esetleg bealszik, vagy ha szorosan olelem es "be csapom" mintha szoptatnam csak közben cumizik. Akkor le is tudom rakni de ra 1-2 órára felsir, képtelenség megnyugtatni csak ha jarkalunk vele, de olyankor se mindig alszik vissza, sokszor csak pislog. Van hogy elaltatni megint csak cicin

lehet. Éjszaka többször felsir, inkabb fájdalmasan es nagyon hangosan. Mi lehet ez? A szopizassal is gond van, a cicin feszeng, kapkod -csapkod a kezével, kifesziti magat, kirúgja magat a lábával, a cicit közben húzza vagy elengedi aztán visszaveszi. Kész tortúra. Van hogy behergeli magat es sír es nem is tudom tovabb etetni.

Miert csinálja? Napközben amugy tok nyugis, eljátszunk nem nyafog. (Az alvást leszámítva). Gondoltam a hasa faj (hasfajos volt nagyon, de ez mégsem teljesen olyan). Foga jönne? Dől belőle a nyál mar egy hónapja, rágja az öklét allandoan de más tünet nincs, inyén semmi nem latszik. Vagy ez csak hiszti? Kérlek írjatok, mar aggodom. :((((


2015. aug. 28. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyértelműen fogzás lesz. Próbáld kenni az ínyét (mondjuk nálunk a kencék semmit nem értek), ha éjjel fájdalmasan sír, akkor Nurofen vagy Panadol.
2015. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs h hosszú lett. Ja es az étvágya se jo annyira :(((
2015. aug. 28. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kezdett el forogni? Nekünk azzal jött a nyugtalanabb alvás.
2015. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem forog még.
2015. aug. 28. 13:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Valaki mèg?
2015. aug. 28. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem a mozgásfejlődés, akkor a foga lesz.
2015. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha én írtam volna, ugyanazt csinálja a 4 hós fiam. Szerintem a fogacska lesz, látszik hogy duzzadt az inye :)
2015. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez biztos a foga lesz. Nálunk mindkét gyereknél már 3 hónaposan kint volt az első, lányomnál megspékelve iszonyú hasfájással. Próbáld neki géllel bekenni, az ideig-óráig enyhiti, éjszakára pedig panadolt vagy nurofent adni.
2015. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!