Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós lányom tegnap délután 5...

6 hós lányom tegnap délután 5 körül leesett az ágyról (kb 30cm), lehet komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Kövezzetek meg amiért itt írkálok, de már olvastam előbbről erről és azt ajánlották, hogy ha nincs tünet akkor figyeljük a gyereket 12-24-48 órán át. Szóval tegnap hanyatt leesett az ágyról, egy pillanat alatt történt, és nem volt elég időm arra, hogy reagáljak. Mellettem volt, hirtelen kezdett előre dőlni, annyit tudtam csak tenni, hogy odakaptam, de amikor nekiesett a karomnak visszaesett hátra és pont a kis hátát és fejét verte be. Nagy sírás lett belőle, felkaptuk és 2 perc múlva már megnyugodott és mosolygott. Alvás idő előtt történt, így ment is utána aludni, kb 30-40 percet. Figyeltem közben, rendesen vette a levegőt és nem rángatózott. Amikor felkelt akkor evett, és ébren volt kb 9ig, utána ismét alvás 10ig, evés, és 11 körül alvás reggel 6ig. Ez nálunk különben is így megy. A pupillái normálisak, reagálnak fényre, nem lilult be a kis feje, nincs horpadás/púp. Nevetgél, jó kedvű, rugdalózik. Ezek szerint nincs gond, igaz? Agyrázkódástól félek, de ha eddig nem volt olyan tünet, akkor talán már nem is lesz. Aluszékonyságtól tartok egyedül, bár lehet, hogy már felfújom a dolgot, mert különben is 3 óránként alszik kicsit. Úgy érzem, hogy én vagyok a legrosszabb anya a világon, nagyon bánt a dolog...
2015. aug. 29. 11:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ti voltatok az esés utàn orvosnàl?
2015. aug. 29. 22:22
 12/16 anonim ***** válasza:

Mi rögtön utàna,de 80 cmről pottyant le.

Szerintem kutya baja.

Egyet ne csinàlj sose de sose fejsérülés gyanuval NEM HAGYUNK ALUDNI SENKIT!!!! A legnagyobb butasàg. Az oké hogy levegőt vesz,de egy enyhébb agyvérzést szem bevérzést különböző diszfunkciókat nem veszel észre. Minimum 2 óra megfigyelés. Ha nem viszed azonnal orvoshoz.


Amúgy elég masszìvak a babàk sok mindent kibìrnak. Nem vagy ettől rossz anya.

2015. aug. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Jesszus, de ha az óta nincs baj akkor ugye mostmàr nem kell aggódni? Most kicsit bepànikoltam az agyvérzéstől!
2015. aug. 30. 10:34
 14/16 anonim ***** válasza:

Uccsò vagyok,úgy kezdtem,hogy biztos nincs baja,meg 30 cm nem sok. De fejsérültet mindig megfigyelünk,ezért kell a kórhàzban is bennt maradni.

Nyugi nincs baja plàne ha tünete sincs,kìvànom,hogy ne legyen legközelebb,de ha mégis akkor ne altasd utàna semmiképp!

2015. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
jo neked 7es valaszolo, amikor en bevittem a surgossegire, mert rank esett egy fadarab, akkor megrontgeneztek, amit vegigorditott, alig tudtam megvigasztalni, a fejen lathato seb , duzzanat nem is volt. meg akartak ismetelni a rongtent de nem hagytam termeszetesen, epp eleg sugarat kaptunk mind , enis bent voltam, hisz le kellett fogni szegenyt. Aztan az orvos bent akart tartani 72 orat , ugy hogy szoptatok, 3 honapos volt akkor- nemreg tortent- de en nem maradhatok bent mellette. vagy kint a kocsiba ejszakazzak es menjek be ket harom orankent szoptatni vagy csá. sajnaljak de nicnsenek megadva a korulmenyek, erre hivatkozott. Meg is ertem, de akkor ne csodalkozzon hogy sajat felelossegre hazahoztam a gyereket, o szerinte nem aggodtam elegge, hogy ezt tettem, de lehet hogy csak tulsagosan is aggodtam, hogy bevittem egyaltalan. Mert elkerulheto lett volna ez az egesz cirkusz. Csak megis a feje miatt, jobbnak lattam ha beviszem, mert nem kicsi farud volt ami rank esett, de foleg en kaptam az utest , o az olemben volt. Szoval nagyon rossz dontes volt, es meg radiologus sem volt bent, tehat a rontgenrol sem tudtak mondani semmit, az orvos sem, hogy van e valami gond...erre masnap felhivtak hogy vigyem vissza CT-re esetleges koponyatores miatt, mert FELMERULT, a CT 100 szoros sugardozis es altatjak is es bent kell maradni , ugyhogy termeszetesen nem mentem vissza vele, mert egesz ejszaka figyeltem es semmi baja nem volt. nem sirt, nem hanyt, nem voltak jelek se belso verzesre, se semmire. Szoval ennyit errol, talan ha a 4.gyerekem lett volna akkor nem is gondolok korhazra, de azt hiszem most mar ezek utan sem fogok...
2015. aug. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
elozo vagyok- szoval sokkal nagyobb traumanak tettem ki a rontgen miatt, mert sosem lattam meg ugy sirni, meg szules utan sem, es meg masnap vigyem CT-re mert amugy nem biztos de felmerult es lehetseges de nem tudjak hogy...stb dumaval. Nem vittem, pedig az eletemnel is jobban szeretem a fiam. Az igaz hogy mentoztem es ertek hozza valamelyest, de ilyenkor ez mas ha a sajat gyerekdrol van szo. ezert is vittem be, utana meg en lettem a szar anya meg a : AKKOR MINEK TETSZETT BEHOZNI EGYALTALAN? szoveg aldozata, mert haza akartam vinni hogy megnyugodjon, hogy szoptathassam, vigyazzak ra jobban mint a korhazban ahol ra se neznek, es nehol lezeng egy orvos vagy rezidens, mert sajnos ilyen az allapot errefele. na mindegy. hagjyuk is. Semmi baja nem volt , a babaknak biztos , hogy orangyaluk van!!!!
2015. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!