Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós lányom tegnap délután 5...

6 hós lányom tegnap délután 5 körül leesett az ágyról (kb 30cm), lehet komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Kövezzetek meg amiért itt írkálok, de már olvastam előbbről erről és azt ajánlották, hogy ha nincs tünet akkor figyeljük a gyereket 12-24-48 órán át. Szóval tegnap hanyatt leesett az ágyról, egy pillanat alatt történt, és nem volt elég időm arra, hogy reagáljak. Mellettem volt, hirtelen kezdett előre dőlni, annyit tudtam csak tenni, hogy odakaptam, de amikor nekiesett a karomnak visszaesett hátra és pont a kis hátát és fejét verte be. Nagy sírás lett belőle, felkaptuk és 2 perc múlva már megnyugodott és mosolygott. Alvás idő előtt történt, így ment is utána aludni, kb 30-40 percet. Figyeltem közben, rendesen vette a levegőt és nem rángatózott. Amikor felkelt akkor evett, és ébren volt kb 9ig, utána ismét alvás 10ig, evés, és 11 körül alvás reggel 6ig. Ez nálunk különben is így megy. A pupillái normálisak, reagálnak fényre, nem lilult be a kis feje, nincs horpadás/púp. Nevetgél, jó kedvű, rugdalózik. Ezek szerint nincs gond, igaz? Agyrázkódástól félek, de ha eddig nem volt olyan tünet, akkor talán már nem is lesz. Aluszékonyságtól tartok egyedül, bár lehet, hogy már felfújom a dolgot, mert különben is 3 óránként alszik kicsit. Úgy érzem, hogy én vagyok a legrosszabb anya a világon, nagyon bánt a dolog...
2015. aug. 29. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez bárkivel megesik.

Ne okold magad.

Ha jókedvű, nem bágyadt, nincs hányás, teljesen rendben van, nincs rosszul, akkor nincs gond.

És lesz még ilyen.:)

2015. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ez előfordul sajnos néha megesik. Szerintem nincs semmi gond ha eddig nem,volt semmi tünet, de azert meg Figyeljétek egy két napot hatha jelentkezik valami! Nem,hinnem hogy barmi gond lesz.
2015. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenen görcsölni fog még nagyobbat is koppanni és jó eséllyel nem lesz baja így nőnek fel a gyerekek .Ha mindenen így parázik félre fogja nevelni ha eljön az idő majd a kis önállósága nem lesz meg neki.

Ha agyrázkódása lenne hányna sírna majdnem egyfolytában mert fájna a feje.

2015. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem hányt szerencsére, nem tűnik bágyadtnak, a kedve olyan, mint eddig is. Az anyai ösztönöm is azt súgja, hogy minden rendben, de akkor is ott motoszkál a fejemben az a félelem, hogy nehogy valami komoly baja legyen neki. Első gyermekünk, így mindentől féltem.
2015. aug. 29. 11:37
 5/16 anonim ***** válasza:
Tudom milyen :) de tenyleg hidd el semmi baja nincs:) nem kell tul aggódni amig vidám ti is legyetek azok:)
2015. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Wiky93 ***** válasza:

Semmi baj tuti, ha jó kedvű stb akkor nincs god!

Az én lányom is leesett már sajnos 2x az ágyról, pillanatok alatt :( nagyon sírt de mikor felvettem megnyugodott és nem is volt senmi baja a későbbiekben sem. Sajnos előfordul sokmindenkinél :(

2015. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ne aggodj! nincsen semmi baja! az én fiam is 6 honaposan esett le a pelenkázorol (ami 1 méter magas)... bevittuk gyorsan a korházba, az orvosok mosolyogtok, hogy miért aggodunk ennyire...annak ellenére vettek tole vért, meg kapott infuzioban (gyogyszereket), 3 orát voltunk bent, addig megfigyelték. 2 napig figyelni kellett, hogy hogyan alszik illetve kapott homeo bogyokat a kék-zold foltokra.
2015. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most figyelem, hogy nappal mennyit alszik, mert emígy ahogy észre vettem minden OK. 3-3.5 óránként alszik, kb 1h hosszát. Az szerintem normális.
2015. aug. 29. 15:24
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam, 2-2.5 óránként :)
2015. aug. 29. 15:25
 10/16 anonim ***** válasza:
Jajj én is ugyanígy voltam. Szerintem milliószor jobban megijedtem mint ő. Pedig azt gondoltam, nah ez velem biztos nem esik meg, hát sajnos megesett. Olyan rosszul éreztem magam, este mikor lefektettem aludni, ott álltam az ágy fölött és bőgtem, hogy hogy lehetek ilyen béna :) Szerintem nyugodj meg Te is, ez bárkivel megesik :)
2015. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!