Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek a csecsem...

Van itt olyan akinek a csecsemője alvás közben, főleg háton alvás közben "kapálozik" a kezével?

Figyelt kérdés
Olyan mintha megijdne.Hirtelen felemeli a kis kezét és ezzel felébreszti magát!Neketek is volt ilyen, mikor múlt el, megmutattátok orvosnak vagy ez normális egy csecsemőnél?
2015. aug. 29. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

teljesen normális, az éretlen idegrendszer miatt van. sokáig megmarad, de ahogy elkezd mozogni, fejlődik, okosodik úgy mérséklődik.

amit tudsz tenni ezellen az a bebugyolálás. egyébként is nagyon szeretik a picit, mert az anyaméhre emlékezteti őket a szűk hely, ráadásul nem tud kapálózni, így nem ébreszti fel magát :)

neten találsz videókat a helyes bebugyolálásról :)

2015. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Moro reflex-nek hívják. Ebben a cikkben azt írják, hogy legkésőbb 4 hónapos korra elmúlik. [link]
2015. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, utána fogok nézni mindenképpen!!
2015. aug. 29. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is csinalta, es felriadt mindig ha haton aludt, neha ugy erzik zuhannak, es ahogy irtak mar elottem ez a Moro reflex, karjukkal , labukkal olelnenek , kapaszkodnanak, ezert kapaloznak, en is aggodtam, hogy mikor mulik mar el , mert nem tudott emiatt haton aludni, bar hason szeretett, most lesz 4 honapos es mar kezd egyre tobbet haton is aludni , egyre hosszabb ideig, bar meg midnig van hogy emiatt kel fel, de tenyleg mulik mar, egyre erosebb lesz az idegrendszeruk, en B vitamint is szedtem mostanaban, es az is segitett szerintem, ahogy szoptatassal atjutott neki is kicsi. Szoval ne aggodj, el fog mulni. olelgesd sokat :)
2015. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A B6 vitaminról én is hallottam, hogy jó.Maradt még a terhességből úgyhogy most megint elkezdtem szedni!

2015. aug. 31. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!