Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti mit szólnátok, ha...

Anyukák, ti mit szólnátok, ha az anyósotok ezt mondaná nektek?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiam sajnos elég hasfájós baba, emiatt nehezen is alszik el és sokszor nyűgös, mert fáj a kis pocija. Anyósom tegnap azt mondta nekem, biztosan azért rossz alvó a baba és azért nem alussza át az éjszakát, mert tuti rossz a tejem... Nekem ez nagyon rosszul esett. Igyekszem mindent a lehető legjobban csinálni, és talán emiatt is, de nagyon a szívemre vettem, amit mondott.


Ti mit szólnátok, ha az anyósotok azt mondaná, azért hasfájós a kisbabátok, mert rossz a tejetek?



2015. aug. 14. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ez a vénasszonyok hülyesége. Nekem nagyim akarta megmagyarázni hogy gyönge a tejem, azért nyűgös a lányom (fogzott).

Ez amúgy jelentheti azt is, hogy olyasmit ettél, ami bántja a baba pociját.

Javaslom, vedd be a leszarom tablettát.

2015. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem feltétlenül így fejezném ki, hogy a te tejed rossz, de az könnyen lehet, hogy a gyereknek attól fáj a hasa, nekem is fájt az anyatejtől, ez nem az anya hibája. Szerintem anyósod csak erre utalt, te meg jól felszívtad magad rajta, a kismamák nagyon érzékenyek tudnak lenni, úgyhogy érdemes mindig néhány "pontszámot" levonni a sértettségedből :)
2015. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, nekem az anyám jön ezzel állandóan, az agyamra megy. 6 hetes a lányom, ő nem hasfájós, egyszer kel éjjelente, nagyon max 2x, de ilyen kb. három alkalommal volt eddig. De ha szoptatok, és szopi után 20 perc múlva esetleg úgy gondolja a kisasszony, hogy enne még egy kicsit, és visszakéri a cicit, anyám, ha itt van, egyből sápítozik, hogy jajj, biztos nem jó a tejem, nem elég tápláló, nem lakik jól vele. Azt nem mondja, hogy kevés, mert állandóan ömlik, de biztos nem elég tápláló. Ha véletlenül nem telik el 3 óra két etetés között, csak mondjuk 2, megint ez a lemez. És képtelen vagyok elmagyarázni neki, hogy ha nem lenne jó a tejem, talán nem hízott volna a gyerek több, mint 1 kilót egy hónap alatt. Sajnos az ő korosztályukban nagyon tartja magát ez a tévhit, hogy ha sír a baba, "túl híg" a tej, nem lehet meggyőzni őket az ellenkezőjéről. Nem akar ő rosszat szerintem, csak ő is ezt hallotta anno, így tudja.
2015. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ért hozzá, azért mond hülyeséget, nekem is rosszul esett volna. Én a nagyanyámtól kaptam meg, hogy biztos éhezik a gyerek, túl gyakran szoptatom, meg ilyen kis mellből ugyan mi jönne neki...19 hónapos, most kezd leszokni, hogy újra terhes vagyok.
2015. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul fejezte ki magát anyósod, de valóban van amikor a tej miatt hasfájós a baba. Ez lehet,csak azért,mert olyat evett az anyuka,de valóban van aki bármit csinál fáj a babája hasa, és amint áttért tápszerre, vagy elkezdődött a hozzátáplálás megoldódott a gond! Mindenesetre és megmondanám neki,hogy ez nagyon rosszul esett.
2015. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Ha szépen hízik a babád akkor nincs semmi gond a tejeddel. Sírhat a meleg miatt is, mi is nyűgösebbek vagyunk. Az én babám is 14 hetes és nehezen viseli ezt a hőséget. Nem telik el az alvások között 3-4 óra, többször eszik kevesebb és 2 2és fél órát alszik ha a 2 éves bátya nem kelti fel hamarabb. Így hát ne aggódj, bízz magadban, etesd ahányszor csak igényli. A legfontosabb hogy mind ketten jól

érezzétek magatokat és ne stresszelj. Jó babázást!

2015. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rosszul fejezte ki magat, nem biztos hogy rosszindulatbol mondta..


Tesomek nagyon odafigyeltek arra, hogy mit esznek, de egyszer valahogy megfeledkeztek rol es lencset evett. Hat aznap a gyerek semmit nem aludt.. Nem is feltetlen kell amugy valami kulonleges kajara gondolni, mert a gyereknek a paradicsomtol is faj a hasa..miutan harmadjara is elofordult a paradicsom utan, ezert azt hanyagolja azota.


Szoval lehet csak rosszul fejezte ki magat.

2015. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ó, ez annyira tipikus! Mást sem tud mondani ez a korosztály.. ja de, még az, hogy biztos vizes a tejed. Én is megkaptam, pont lesz.rtam, ezt tudom ajánlani Neked is! ;)
2015. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, egy kicsit máris jobb lett a kedvem. :) Nagyon aranyosak vagytok, tényleg, mindenkinek köszönöm a biztatást. Igyekszem ezentúl nem ennyire a lelkemre venni a dolgot, igazatok lehet, biztosan nem rosszindulatból mondta, csak gondolom, rosszul fejezte ki magát, bennem meg dolgoznak a hormonok. :)
2015. aug. 14. 12:38
 10/12 anonim ***** válasza:
óh hányszor mondta... nem úgy,hogy rossz,csak úgy,hogy erős az anyatej,és biztos attól fáj volt,hogy kérdezte is a férjemtől telefonba nem kéne-e akkor inkább a tápszer. nekem is rosszul esett. próbálj ne foglalkozni vele,mindig lesz valami ami úgyse jó,jó ha már most megtanulod elengedni a füled mellett
2015. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!