Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud elaludni a...

Miért nem tud elaludni a fiam? És ha végre elalszik miért kel fel 30 perc múlva?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tud visszaaludni szopi után a 4 hetes babám, és ha nagy nehezen elaludt akkor is 20-30 perc múlva felkel. Miért van ez? Mit tudok tenni? Neki még nagyon sokat kellene aludnia. Próbáltam kézben altatni, simogatni a hasát, meleget rakni a pocijára, stb... Még kézben sem alszik. Egyedül cicin tud elaludni, de ahogy lerakom felkel. Amúgy hasfájós, de ez akkor is így megy amikor nem fáj a hasa, délelőtt is. Egyszóval minden etetés után. Van hogy egyáltalán nem alszik 2 etetés között.
2010. márc. 11. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd egyből szopi után aludni, valószínű a saját emésztése ébreszti fel. Az interneten olvastam, mit kell csinálni, és én azt csináltam: Szopi után kicseréltem a pelust, arra egyből kelt:) Utána még kicsit simizgettem, énekeltünk, stb. És kb. 30-40 perc múlva tettem le aludni.

ҝ

2010. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van, én sem tudok mit tenni, szerintem nem is nagyon lehet.
2010. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy nem elalvás előtt eteted, hanem ébredés után, mert lehet hogy a bélmozgásaira ébred fel, ahogy megindul az emésztése. Az én kisfiamnál ez bevált, gyorsan átállt 1-2 nap alatt, és utána volt hogy 2-3 órákat aludt. Ébredés, evés, büfi, peluscsere, játék, alvás, ez a nap menete azóta is.
2010. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat. Csak éjjel altatom cicin, azt is csak akkor ha nagyon üvölt (van másik gyermekem is és nem tud aludni tőle). Én is kelés után etetem. A gond, hogy ezt követően nem alszik el sehogy. 1,5-2 óra sírás, csítítási periódusok után tud csak nehezen elaludni, és mint írtam 30 p után fel is kel. És kezdődik minden előről.
2010. márc. 11. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van/volt, mint az előző válaszoló írta.

Első naptól fogva alvás után evés jött (mert üvöltött, amíg nem kapott cicit) és utána büfi és pelusozás.

(nem is tudtam volna előbb pelusozni, mert végigüvöltötte volna.)

Pelusozás közben játszás: éneklés, cuppogás, fintorgás, stb, és utána is játszás egy kicsit. Majd ha álmos alvás.


Ez az utóbbi elem, vagyis az alvás nálunk is mumus volt, még most is az, mert nálunk is van, hogy nem alszik két evés között... de próbáld meg elkapni azt a pillanatot, amikor ha leteszed, vagy ringatod hamar elalszik.


Már 1 hósan is kell neki az ébrenlét, csak annyit amennyit igényel, aztán ez egyre több idő lesz. Lehet, hogy csak a büfi és a pelusozás ideje lesz az, de az is valami....


Egyébként nálunk is voltak, még vannak is néha ilyen problémák, nem vagy egyedül. Kitartás!!

2010. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 4 hetes kora óra nem nagyon akart aludni, de Ő cicin sem. Most 3 hónapos, és hogy itt a jó idő sokat vittem sétálni, és végigaludta. Mostanában már vinnem sem kell, csak kirakom a teraszra, és órákat szunyá. Szinte már mikor öltöztetem fel, akkor alszik. Ha nem akarom kirakni, akkor szinte már kiharcolja.

Ma is megpróbáltam az ágyában elaltatni, de csak hisztizett. Felöltöztettem, és még be sem takartam a babakocsiban, már aludt is.

2010. márc. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!