Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki Dévény tornára vitte...

Aki Dévény tornára vitte gyermekét és megállapították nála, hogy izomletapadás van a gerincénél annak, hány alkalom után volt javulás majd végleges javulás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik mozgással vagytok elmaradva, és mennyi idős a babád?

Nekem nem mondták meg, hogy hol van probléma, csak annyit, hogy hipotoniás. Már az első kezelés után forgott, azóta voltunk mégegyszer és már megül támasztás nélkül is. Ő ezeket előtte nem tudta. Állítólag attól függ hányszor kell menni, hogy hogyan reagálnak a kezelésre. Nála vannak túl feszes és túl laza izmok is. Nekem úgy mondták a letapadt izmot fel kell lazítani, és megnyújtani, de azt a kezelő sem tudja előre, hogy ez hány alkalomból fog állni, pedig én is kiváncsi lettem volna.

2010. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

9 hós és nem forog,hátról hasra fordítva is csak néhányszor csinálta, meg nem kúszik mászik. ülni ül megtámasztás nélkül de nem maga.

Tehát igazából nem csinál semmit. Engem rendkívül módon keserítettt az egész. állandóan azt mondták majd csinálja de én úgy éreztem, vmi baj van.

2010. márc. 11. 15:28
 3/5 A kérdező kommentje:
és az első kezelés után hány napra fordult meg?
2010. márc. 11. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csak hátról hasra fordult, azt is csak balra, vissza csak párszor véletlenül. Délután voltunk a kezelésen, amit végig sírt, aztán nagyot aludt, és este már magától forgott oda-vissza minden irányba. Én nagyon bízom a kezelésben, és nem kell aggódni, ők tudják mit kell vele csinálni, hogy megtegye. A forgásnál nála az volt a probléma, hogy mindig nyújtott karral feküdt hason. A konduktor mutatott egy gyakorlatot, hogy mit kell vele otthon csinálni a forgás segítéséhez. Ezt talán gyakorolhatod vele, míg elmentek a tornára. Hason kell fektetni, úgy hogy könyököljön, tehát az alkarja a földön legyen vízszintesen, de a fejét emelje. te legyél a háta mögött ráhajolva. Ebben nálunk az volt a legnehezebb, hogy könyököljön, mert folyamatosan nyújtva volt a karja. Ebben a pozícióban kell kicsit jobbra dönteni, de csak annyira, hogy vissza tudja még magát hozni egyenesbe. Ha már jól megy akkor nyugodtan dönts teljesen az oldalára, és majd magától újra hasra fordul. Az se baj, ha egyenlőre csak a felső testét fordítod oldalra, és a lába még nem fordul vele. Aztán ugyan ezt balra is gyakorolni kell. Remélem érthető voltam.
2010. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. Kislányom most 8 és fél hónapos, 2 és fél hónapos kora óta járunk Dévény tornára heti egyszer. Nem forog, nem mászik és akkor ül ha ültetem. Ennek ellenére látom a javulást. Merev izomzattal született. Láttam már forogni, valószinűleg csak lusta, vagy még nincs kedve produkálni. A gyógytonász szerint fejben mindent tud, de még nem akarja megmutatni. Én is sokat szomorkodok emiatt, de olyan ügyesek a babák, bíznunk kell bennük!
2010. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!