Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babámnak többet kéne ennie?

8 hós babámnak többet kéne ennie?

Figyelt kérdés

A kislányom egy hét múlva 8 hónapos. Olvasgattam itt korábbi kérdéseket és elgondolkodtat (na meg meg is ijeszt) hogy mások babája ennyi idősen miket és mennyit eszik. Mi csak néhány gyümölcs és zöldségfajtát próbáltunk még, most próbáltuk ki a csirkemájat és persze néha a korának megfelelő üveges bébiételeket. Babapiskóta, meg natúr kukoricapehely (nyuszi pufi) megy. Néha tejpépet is kap. De egy nap örülök ha kétszer elfogad valamilyen ételt, de azt is keveset. Kb 1 közepes alma mennyisége egy evés. Amúgy meg rengeteget szopizik. Olvastam hogy mások már a saját ételükből is adnak, meg darabosat is.Vajas kenyér és hasonlók. Az én lányom néha még a babapiskótától is féltem, mert hatalmasakat leharap aztán meg szedhetem a szájából ki, mert nem megy a szétrágás. 4 foga van amúgy, de ezek az elsők ugye tépő és nem rágó fogak. Minden amit ő megeszik, pépes. Próbáltam már neki az apróra turmixolt csirkemellet, de hát ez is szálkás husi, s még így is fulladt tőle.

Szóval a lényeg, hogy nem sokfélét, s nem sokszor, és még keveset is eszik rendes ételt, inkább szopizik. Egy ekkora babánál ez még normális, vagy erőltetni kéne az evést?


Egyébként mozgékony (szinte sosem áll meg, mászik, s kézen fogva, bútorok mentén sétál, vidám, duci baba.



2015. szept. 1. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más.
2015. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel sokat szopik rendben van igy. Kostoltasd továbbra is hogy szokja az izeket
2015. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!