Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik a 9 hetes...

Miért nem eszik a 9 hetes babám? Miért nincs étvágya?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3380 grammal született, 3210 grammal jöttünk haza a kórházból. Tegnap volt 9 hetes, súlya 5300 gramm. Eddig szépen evett, anyatejes, de nem tudtam szoptatni mert mindig csak rágcsikálta a bimbóm és ezért vérzett. Kifejem és cumisüvegből kapja kb 4 hetes kora óta. Sűrűn eszik keveset, olyan 60-70-80 ml-ket 2-3 óránként. Nagy ritka hogy 100ml eszik. Az utóbbi 4-5 napban, nincs meg a napi 600 ml se, ma még csak 430 ml evett. :( Nagyon el vagyok keseredve... Kb 2 hete kap mecsek baby teát, abból csak 3-4 kortyot iszik etetés után (már amikor elfogadja). A kutacsa is picit be van esve. Sűrűn nézem, minden etetéskor, de ma feltűnt hogy tényleg besüppedt. Egyébként energia bomba, rengeteget van ébren, játszunk, mosolyog, gőgicsél, figyel rám. Már nem is jó neki ha vízszintesen etetem, mindig ülésbe húzza a kis fejét. Annyira figyel mindenre, a színes dolgokra, folyamatosan nézelődik, hogy már arra gondoltam hogy a felfedezés miatt nem akar enni. Valahol egyszer ezt olvastam hogy mivel kezd kinyílni neki a világ, ezért nem akar "időt pazarolni" az evésre. Hogyan bírjam rá hogy egy picit "mohóbb" legyen?

2015. szept. 2. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Érdemben nem tudok hozzászólni, mert nálunk nincs ilyen gond, de ha tényleg az a baj, hogy túl érdeklődő, próbáld meg minél ingerszegényebb környezetben etetni, amennyire ez kivitelezhető.
2015. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Minek teáztatod? Teljesen felesleges, főként, hogy két óránként eszik.


Az étvágycsökkenés lehet kezdődő betegség tünete is, ha nem javul egy-két napon belül az étvágya, akkor legkésőbb pénteken vidd el a gyerekorvoshoz.

2015. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már nem tudom mit tegyek... kapjon e teát vagy ne?! Amikor nem adtam neki, mondván hogy anyatejes, akkor meg minek, akkor azért szólt meg mindenki, most hogy 2 hete adok neki, akkor meg azért. De úgy döntöttem visszaállok a régi rendre és nem adok neki. Tegnap megvizsgálta a védőnő is meg a háziorvos is, mert kapott védőoltást, de egyik se mondta hogy gond lenne a kutacsával. Ha holnap is keveset eszik, pénteken mindenképpen elviszem az orvoshoz. Köszönöm hogy írtatok!
2015. szept. 2. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!