Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba milyen ételektő...

9 hónapos baba milyen ételektől hízik? Mit adjak neki többször mert igen keveset hízott az elmúlt hónapban és dolgoznunk kell rajta.

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Uzsira tejpép. Szerintem.
2010. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. így zajlott:

Reggeli: tej/tápszer

10órai: tejpép

Ebéd: bármilyen főtt/sült zöldség csirke/pulykahússal (1-1 alkalommal máj, hal)

Uzsi: gyümölcs vagy bébidesszert

Vacsi: tej/tápszer


Mindig bőségesen adtam neki, volt hogy nem ette meg, volt hogy még repetázott. NÉha csak úgy napközben bébijoghurtot is adok.

Azért ne aggódj, biztos nem kórosan sovány. Nálunk a havi kb. 1 kg hízás megvan.

Most 11 hónapos kb. 11,5 kg.

2010. márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 3 éves koráig adtam a gyereknek a tápszert vacsorára.Na nem azért,hogy hízzon,csak a benne lévő vitaminok végett.Nem volt duci,inkább mokány kis fickónak mondanám.
2010. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A doki mondta,hogy "dolgoznotok kell" a hízáson.Mert az én lányom is ilyen idős,ő is alig hízott valamit,de azt mondta a védőnő,hogy ez teljesen normális,eleve már többet is mozog.

Ha tényleg híznia kell,akkor tejpépet adj neki.

2010. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,bocsi kérdezni akartam,hogy a doki mondta,hogy híznia kell a babádnak?
2010. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta, hogy nem nagy baj, de nem elég 4 hétre a 70g(!) Ezt én is tudom, és a mozgásra fogtuk, meg arra, hogy fogzott, és a szopit is lecsökkentettük reggel-estére. Azelőtt hónapban szépen hízott, de most valahogy nem. Ezért elkezdjük a rántásos főzelékeket is, mert eddig csak a gyümiket ette jobban. Érdekelnének még ötletek, hogy mit adhatok. A tejpép nem nagyon megy neki.
2010. márc. 11. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 9 hónapos. 8 és 9 hós kora között 600 grammot hízott, azt mondta a védőnő, hogy ez így szuper. Így néz ki egy napunk:

Reggel szopi

10-kor gyümölcs

12-kor szopi

13-kor főzelék husival

16-kor gyümölcs + szopi

18-kor tejpép

20-kor szopi

23-kor szopi

hajnalban szopi


Tejpépből nem eszik meg csak fél adagot.

A gyümölcsöket keverem neki babakeksszel és Milupa 7 gabonás pehellyel, túróval, babajoghurttal.

Én arra számítottam, hogy ennél sokkal kevesebbet fog most hízni mivel rengeteget mozog, feláll, lépked.

2010. márc. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sinlac
2010. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia,

engem is érdekelne,hogy mivel lehetne egy kicsit "hizlalni",mert kisfiam is nagyon keveset gyarapodott az utóbbi idöben,11 hónapos múlt és csak 8 és fél kg.

egyébként jóétvágyú,de nagyon mozgékony baba.

2010. márc. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, a rántásos főzelék nem rossz ötlet, és sajna azt kell mondjam, hogy erőltetni kellene valahogy a tejpépet, mert az eléggé tápláló. Ha nem akarja elfogadni, keverj bele olyan gyümölcsöt vagy gyümölcslevet, amit szeret, hátha... B.
2010. márc. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!