Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babâm van és mikor...

3 hetes babâm van és mikor alszik állandòan nyöszörög, fészkolódik de csak este. Mitöl van ez?

Figyelt kérdés
A másik kèrdèsem hogy elèg sokat alszik van amikor 4,5 -5 òrát ès már nem elèg neki a 60 ml 80 ml anyatejet adok neki. Ez normális? Napi 380 ml öszzesen. Ès napi egy kakis pelenka van ès 5 -6 pisis. Jò ez vagy valamit rosszul csinálok?

#pelenka #etetés #alvás szokások
2015. szept. 4. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

szeles, mindig éjszakára jön ez elő : ( jaaslom az espumisant, vagy enyhén bicikiztetni a lábait


annyit adj enni neki, amennyit kér ha jól emlékszem pont 3 hetesen van az első növekedési ugrás, amikor 3 napig sokat esznek :)

2015. szept. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hetes, de ennél már jóval többet eszik, mi is aggódtunk, hogy túl sok-e, de elvileg a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy olyan nincs, ha mégis akkor kihányná. Ha csak egy kakis pelenka van, lehet, hogy még kevés is. Én (mivel sajnos nem tudom mellről szoptatni) kb. 400-at fejek egy nap, ezt még ki kell egészíteni kb. 100as tápszerrel. És még csak két hetes. Ha jól tudom 150 ml/testsúlykg/nap a kezdő, tehát egy 3kg-al született baba kb. 450-et eszik az első hetekben, ami gyorsan nő. A fészkelődéssel kapcsolatban egyet értek az előttem szólóval, sajnos valószínűleg a pocakja fáj.
2015. szept. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a súlyához mérten van képlet amúgy kiszámolni egy baba átlagos anyatej/tápsz. szükségletét..
2015. szept. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bella169 ***** válasza:

150 ml*testsúlykilogramm/nap jol irtàk elöttem. Nem tudom mekora a babád de nekem kevésnek tünik amit eszik.

Az én lányom 2 hetes. Most 4 kilo és napi 750-800 grammot eszik. Ez kb ugyan ennyi ml-ben is,de mivel tisztán anyatejes igy mérlegen tudom nézni mennyit eszik. Igény szerint 2-3 órànként eszik.

Amugy nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy ilyen pici babàt 4 órànàl tovább ne hagyjak aludni. Ébreszteni kell enni.

A kakis pelus száma nem mérvadó. Tisztàn anyatejes babànál előfordulhat hogy akár 10-12 napig sincs kaki. Utàna meg olyan mint elötte.


Szerintem probàld meg sűrűbben etetni. A szelek mellett lehet,hogy éhes. Nem annyira, hogy felsirjon, de ahhoz igen , hogy nyöszörögjöj.

2015. szept. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat hasznosak voltak.

4 kg körül lehet nincs mèrlegem!

Sokan azt mondják ne èbresszem fel. Mert felkel ha èhes.

Viszont amikor felkel torkaszakadtábòl ordìt, mert èhes ès 80 -90 ml-t megiszik egyhùzamba. De utánna jòl van! Este vannak a hisztik!

Megpròbálom többször etetni .... lehet tènyleg keveset eszik!

Kinnt èlek ausztriába ès itt nincs vèdönö sajnos ès csak 2 hèt mùlva látja gyerekorvos.

2015. szept. 5. 10:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szintén ausztriába élek védőnő aki házhoz jön tényleg nincs de bármikor beviheted a picit a hebamme centrumba. Minden községbe faluba városba van! Nagyon segítőkészek mérik a picit és segítenek ha kérdés van.

Nekem a hebamme azt mondta ne keltsem a picit ha éhes felkel és eszik... Van elég tejed? Nem az lesz a baj hogy nem tud többet szívni? Pocifájás ellen nekünk azt javasolták hogy büfiztessük minden szoptatás után illetve hogy alkarra hassal fektetve ringassuk. Ez apuci feladat nagyon élvezik! Illetve mi minden fürdés után tornászunk vonatozunk és úgy tűnik segít. Hebamme tanította meg még...komolyan keress meg egyet megéri! Ha szeretnél írj privátot hátha itt vagy a közelembe 😉

2015. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van elèg tejem, de nèha olyan türelmetlen hogy össze-vissza rángatja a fejèt a cicin ès ezèrt inkább fejem ès üvegböl adok neki. Sztem nem jön neki annyi mint amennyit szeretne. De nèha cicizik is. Változò.
2015. szept. 5. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!