Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » T i is nagyon beparáztok, ha...

T i is nagyon beparáztok, ha beteg lesz a babátok? Én képes vagyok több kilót fogyni és ha senki nem látja zokogok.

Figyelt kérdés

Most is csak úgy elkezdett sírni az 1 évesem és egyből melegnek éreztem a homlokát, megmértem de semmi Hála Istennek. Ha ne adj Isten megfázik, lázas, taknyos, fáj a torka akkor irány a rendelő, ahol a doktornő először engem lát el.

A férjem és az anyukám mindig mondják, hogy ha esetleg nagyobb lesz egyszer a baj felakasztom magam?

Van erre valami, hogy nem legyek ennyire pánikolós, ha beteg a gyerek, vagy ha nem beteg akkor ne féljek attól hogy beteg lesz?


2010. márc. 12. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom nem fog tetszeni, amit írok. DE, szedd össze magadat, mert a gyermekednek egy erős anyukára van szüksége, aki tud neki segíteni, akiben nem érzi a feszültséget, a pánikot, hisz ha nagyobb lesz, akkor már érteni fogja, és rettegni fog a betegségektől, az orvosoktól és saját magát fogja hibáztatni, hogy miért lett beteg, mert akkor anyu nagyon szomorú.

Szerintem gondold át, hogyan tudnál úrrá lenni a pánikodon.

Egy 14 hónapos koponyaműtéten átesett - 10 napon át intenzív osztályon fekvő kisfiú, kezét egyfolytában fogó anyuka vagyok.

2010. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen pszihológus neked:D

Sztem mindenki rosszúl viseli ha a gyerek beteg, de ennyire talán nem.

És igazuk van a rokonoknak ha nagyobb lesz a baj(ami reméljük soha nem lesz)akkor mit fogsz csinálni.

Ilyenkor sztem a gyereknek nem egy gyenge siró anyára van szüksége,hanem egy biztos és erős támaszra.Mint pl az oltásnál.Ha te már előre parázol azon hogy jujj szúrira megyünk szegény gyerek, akkor ő rosszabbúl éli meg mintha úgy állnál hozzá hogy igen lehet egy picit fájni fog de semmiség az egész.

Szóval nem kell feleslegesen aggódni azon hogy mi van ha majd egyszer beteg lesz!!Én soha nem szorongok emiatt, hiszen most egészséges és élvezem minden percét,nem pedig ilyen ostobaságokon rágódok.

2010. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszönöm csajok! Pont ilyen válaszokra volt szükségem! Az első válaszolónak: Nagyon remélem, hogy már jól van a kisfiad, és tisztellek az erődért!

Kívánok nektek Sok egészséget!!

2010. márc. 12. 10:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
igen,kicsit túlhergeled magad.Gondolj arra,hogy a pánik amin keresztül mész sokat el von a ítélőképeséből és az olyankor amikor beteg a gyerek,nagy szükség van rá,az élete múlhat a te határozottságodon.Persze mindenki félti és aggódik a gyerekért,de azért vannak kategóriák,amitől annyira nem kell félni.én ilyenkor teszem a dolgom,és ezerrel figyelek összpontosítok,véletlenül se kapkodok.én utána szoktam kicsit kiakadni,amikor már meg gyógyul a gyerek.de addig,rám van szükségre és nem egy idegroncsra.
2010. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Annak ellenére, hogy Én is parázok állandóan, azért ennyire nem adom nyilvánvaló jelét, mint Te. Csak mert elkezd sírni kislányom, nem gondolom egyből, hogy beteg. Nálunk inkább az a gáz, hogy annyira jó alvó, hogy ha véletlenül éjszaka sírni kezd, na akkor jön rám a para, hogy beteg, mert eddig többnyire csak olyankor fordult elő nálunk éjszakai sírás, ha belázasodott. De Én nem pararohamban török ki, hanem cselekszem. Szerintem is úrrá kéne lenni magadon, és legyűrni ezt a "viselkedést", mert amint az előttem írók írták, a babád érzi, ha pánikolsz, és Ő is csak bepánikol ettől. Belőlem inkább azt váltja ki, ha kislányom beteg, hogy valami hihetetlen mértékű dühöt érzek magammal szemben a tehetelenség miatt, hogy nem tudok rajta azonnal segíteni, vagy olyat tenni, amitől azonnal meggyógyul, mert engem is persze megvisel, ha szenvedni látom.
2010. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Én is ilyen vagyok. Aztán utánanéztem, hogy mi az a betegség, ami a gyerekre veszélyes, és mi az ami meg se kottyan neki, csak felfújom. Ha lázas a gyerek, az náluk nem olyan komoly (még a 38,5 sem - orvos mondta-), mint ahogy gondolod. Ők sokkal jobban viselik az ilyesmit, majd meglátod. Az enyém 2,5 éves és tök lázasan is játszik meg ugrál, ha beteg. Rota vírussal voltunk kórházban, mikor 6 hónapos volt. Arra figyelj, hogy ha hasmenése van folyamatosan, akkor azonnal vidd kórházba. Ha taknyos, akkor az orrát folyamatosan kell szívni (orrszívóporszívó)hogy ne legyen középfül, vagy homloküreggyulladása. Én az utóbbi időben, ha a gyerekem köhögött, vagy lázas volt, már nem is vittem orvoshoz, mert megmondta a dokink, hogy úgysem tud mit csinálni, adjak nurofent. 2-3 nap alatt elmúlik. Ilyenkor felhívom az orvost elmondom mi a gond, Ő meg: Nurofen. Egyébként meg úgyis fogod látni, ha rosszul érzi magát. Az enyémet sérvvel kellett műteni, még aznap mikor megműtötték hazajöhettünk a kórházból. Ahogy hazaértünk 3 perc múlva az ágy tetejéről ugrált. Majd frászt kaptam. De náluk ez így megy.
2010. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért tényleg érdemes utánanézni, hogy milyen betegségek alakulhatnak ki nála és ilyenkor mit kell csinálni. Mondok egy példát. Kb 1 éves korban szokott előjönni a krupp. Na ilyenkor elkezd a gyerek fuldokolni. A barátnőm gyerekénél is ez volt (ezt ki szokták nőni), de a barátnőm olyan pánikba esett, ott sikítozott a gyerek fölött. Aztán mondta a doki, hogy ilyenkor hideg levegő kell, hogy érje. Ha nyár van, akkor mélyhűtőt kinyitni, gyerek fejét bedugni és kész. Na ilyenekre gondoltam.
2010. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és a lényeg, csatlakozom az elsőhöz. Beteg gyerek mellett az anyának mindig ott kell lennie. Én nem is gondoltam, hogy az enyém 6 hónaposan mennyire rám van utalva, csak mikor ott voltam mellette.
2010. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is bepánikoltam, ha úgy éreztem, valami gond van. Aztán egyszer egyik este étel-allergia miatt, másfél óra alatt duplájára dagadt a fiam, a szemén alig látott ki, és mindenütt égő vörös lett a teste, ami még viszketett is neki. Akkor az első "sokk" után a férjem ennyit mondott: "Ezzel nem segítessz!" Összeszedtem magam, és sikerült végig magamra erőltetni a nyugalmat, míg eljutottunk az ügyeletre és haza.

Most már próbálok nyugodt maradni, átgondolni, hogy épp jogos-e az aggodalmam, vagy csak "unalmamban" jönnek elő a hülye gondolatok. Ha bizonytalan vagyok, felhívom a védőnőt, vagy a gyerekorvost.

2010. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így van! Ha valami gyanúsat látsz rajta nyugodtan hívd fel a védőnőt, az orvost, vagy az ügyeletet. Végülis ezért vannak. Én is ezt csinálom, ha nem tudok dönteni, vagy bizonytalan vagyok.
2010. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!