Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vírusos beteg vagyok és nincs...

Vírusos beteg vagyok és nincs semmi étvágyam. De valamit ennem kell, ha iszok 1 pohár mézes teát és hozzá 6 db háztartási keksz, attól hízni v fogyni fogok? Egész napra.

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
elájulni fogsz ennyitől...
2011. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne háztartási kekszet egyél, mert abban semmi tápanyag nincs. Ha már csak keveset tudsz a torkodon letuszkolni, akkor az inkább legyen gyümölcs: alma, banán, narancs, citrom. Igen a citrom is egészséges. Főételnek meg ajánlanék valami grillezett csirkemellet párolt zöldséggel pl brokkolival. És sok folyadék, legalább 3-4-5e mg C-vitamin/nap +D vitamin (Fresenius). És valami nagyon erős multivitamin. Scitec vagy Twinlab vagy JK.


Hízni nem fogsz a mézes teától és a néhány keksztől. Sőt inkább fogysz és le is gyengülsz.

2011. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha beteg vagy akkor igyál sok mézes-citromos teát

próbálj meg puffasztott búzát/rizst enni mézzel, korpovit keksz, ropi

egy csésze főtt barnarizs, vagy köles kevéske sajttal esetleg kis sonkával

főtt krumpli

tejtermékeket és a zsíros kajákat most kerüld

főtt hús, húsleves, egy jó forró zöldségleves 8sok hagymával, répával, kis krumplival, zöldborsóval)

háztartási kekszet is ehetsz nyugodtan ha fáj a gyomrod, de inkább teljes kiőrlésű kekszt ajánlott, minél előbb gyúgyulj meg és ne a kaloriákat számolgasd most

jobbulást!

2011. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább egyél levest. Nekem anno az orvos " írta fel" a zacskós vagy kocka levest, mert folyadék és vannak benne sók is, amik kellenek. Persze házi húsleves lenne a legjobb.
2011. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az napi 1 pohár mézes tea és 6 keksz menütől való hízás félelme nem vírusos betegségre utal...
2011. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát azt megnézem, hogy egy beteg, akinek nincs étvágya, hogy tol be grillcsirkét brokkolival :D:D (nemrég voltam beteg, tapasztalatból, nekem még a keksz is kifordult volna a számból...)

aki azt írta, hogy pufirizs, korpovit keksz, annak igaza van, én is ezt tartom jónak :) teából meg igyál kamillát, mert az fertőtlenít :) jobbulást!

2011. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, ki mit tart jónak.

A beteg azt egye, amit kíván, ne koplaljon, ne fogyózzon, ha nem akar még betegebb lenni. A fogyókúrának nem ilyenkor van itt az ideje.

Egy pohár tea édeskevés, ennél sokkal többet kell inni.

A 6 db keksz is kevés, egyél annyit, amennyit kívánsz. Ha rossz a gyomrod, szóba jöhet még a főtt (fehér, natúr) rizs, a főtt/párolt répa, sütőtök (bár az már nem nagyon van), főtt krumpli kevés sóval, ha jobban érzed magad, akkor esetleg pirítós fehér kenyérből (!!), kevés vajjal. Jó a húsleves zöldségekkel és a tojásos rántott leves.

A teljes kiőrlésű cuccok, a barna rizs nem ajánlottak, ha az embernek a gyomrát is érinti a betegség, nehezebben emészthetők.

Ha a gyomrodnak nincs baja, természetesen bármit lehet enni, amit megkívánsz.

2011. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a kamilla nemcsak fertőtlenít, hanem szárít is, úgyhogy óvatosan vele. A torokfájást pl. erősíti, pont emiatt.
2011. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!