Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák tanácsát várom,...

Olyan anyukák tanácsát várom, akiknek már nagyon korán elkezdte a babája a hisztit és sikerült elejét venni, mi a jó taktika?

Figyelt kérdés
Már 9 hónaposan kezdte az akaratát érvényesíteni, most 14 hónapos. Most ha valamit nem kap meg vagy nem úgy van, ahogy ő elgondolja, akkor ordít, toporzékol,ijesztő... Mindenütt azt olvasom, hogy ez nagyjából 2 éves korra tehető,de ő még csak alig 1 múlt. Mi lesz később, ha ez még nem a dackorszak? Vagy nála hamarabb kezdődött? Mi a helyes viselkedés, hogy kezeljék,hogy elejét vegyem a hisztiknek? Nem szeretném, ha az a földhöz vágom magam és kép,se hang típus lenne később. Egyszer Demcsák Zsuzsa mondta a tv-ben, hogy neki soha nem voltak hisztisek a gyerekei, mert nagyon hamar elejét vette a hisztinek. Hogyan??? És,hogy nincs hisztis gyerek, csak rossz szülő. Nagyon felháborodtam a szavain, mert hiszem, hogy akkor neki nem is nagyon voltak hisztis gyerekei.Legjobb tudásom szerint nevelem,szeretettel, sok figyelemmel, de első perctől megmutatkozott,hogy nem egy egyszerű eset,amit a gyerekorvos is mindig tudtomra adott...
2015. szept. 9. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Pontos választ nem fogok tudni adni.

Az én nagyobbik lányom egy nagyon érzékeny és kő keményen akaratos gyerek volt. Türelem, szeretet, következetesség volt a receptem, amit már nem tudok neked elmondani, hogy milyen arányban osztoztak! Egyszerűen jött ösztönből, hogy hisztikor mit csinálok. Ha azért hisztizett, mert nem tudta uralni a saját érzéseit (már hogy is tudná, egy másfél-2 éves?), akkor hagytam, hogy lenyugodjon, és a hiszti alatt nem foglalkoztam vele. Ha azért hisztizett, mert valaki elvett tőle egy játékot, akkor kivontam őt az adott helyzetből, eltereltem a figyelmét. S minden alkalommal elbeszélgettem vele. Akkor úgy éreztem feleslegesen jártatom a számat, de nem! Csak idő kellett, és megérett benne, hogy mi a helyes és mi a jó viselkedés.

Most 5 éves és végtelenül türelmes, kedves, nem hisztis gyerek. Kb. 2-2,5 éves koráig volt hisztigombóc, aztán már nem.

Az meg hogy nincs hisztis gyerek, csak rossz szülő... hát nagy hülyeség. Második lányom teljesen hasonló neveltetést kap, de soha nem volt akaratos. Már babakorában is teljesen más volt, mint a nővére! Tehát akkor Demcsák szerint az első gyereknél rossz, a másodiknál jó szülő voltam? :D

A gyerek alakítható, de sok mindent hoz már magával! Amit valahogy elfogadsz, valahogyan kezelsz.

Szerintem nincs általános recept, de az utolsó mondatodban benne van a kulcs: legjobb tudásom szerint nevelem, szeretettek és sok figyelemmel.

Így jobb lesz majd minden, csak most kiéli ezt a korszakát!

Én egy dolgot tartok fontosnak, hogy nem kell a főnököt játszanod a szülő-gyermek kapcsolatban, de azt sem szabad engedni, hogy a fejedre nőjön. Ha neked valami nem tetszik, tudatni kell vele. De nem a hiszti kellős közepén, amikor amúgy is öntudatlan állapotban van...hanem utána. Akármilyen kicsi, mondd el neki, mit nem tartasz helyesnek. Előbb-utóbb megérti!

2015. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

a hiszti foka gyakran az anya-gyermek kapcsolatától függ.

az egyetlen eszköze a figyelemfelhíásra, ált azokra jellemző, akiknek kapcsolata bizonytalan anyuval, mert az hol kedves, hol pedig elérhetetlen.

2015. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem amit a kettes válaszoló írt, nem igaz, bár odaírta, hogy általában, amibe mi biztosan nem tartozunk bele, mert az egy éves fiam a mindenem és bizton állítom, hogy én is az övé (számos, a környezetemben lévő kismama megjegyezte már, hogy az ő babája fele ennyire ragaszkodó, mint az én kisfiam) és mégis bizony-bizony egyre többször előjött mostanában a hiszti. Leginkább a peluscsere a mumus nálunk, olyankor dobálja magát, ugrana kifelé, feszegeti a határait.

Nálam az egyetlen módszer a következetesség, és "keményen" fogás, szóval nem engedek neki, mert ha peluscsere van, akkor ha tetszik, ha nem, az van, és csak akkor mehet, ha rendbe tettem.

Úgy látom, hogy kezd csillapodni, szóval valamennyire hatásos a "módszerem"...

Aztán ki tudja, hogy mi vár még ránk :)

Egy biztos, a kapcsolatunk földöntúli.

2015. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hm, érdekes feltevések.

Nekem négy gyerekem van, és közülük kettő volt hisztisebb. Vagyis kettő gyerekemmel nem voltam elég figyelmes vagy túl kedves voltam? Vagy kettő esetében nem voltam elég jó szülő?


Az én tapasztalatom annyi, hogy a két hisztisebb gyerekem alapból érzékenyebb volt a kezdetektől fogva. Sírósabb, érzékenyebb babák voltak, és amikor eljött a dackorszak, akkor azt sokkal intenzívebben élték meg.

Mindegyik gyerekem teljesen értelmes, iskolás kölyök lett. :) Tehát dac és hiszti ide vagy oda, nem volt velük gond a későbbiekben. Annyi, hogy ők a mai napig érzékenyebbek, mindent jobban a szívükre vesznek. De ez sok felnőttnél is megvan, és nem hinném, hogy ez kizárólag a szülő-gyermek kapcsolatra alapozható. Valaki így születik.


Ki kell amúgy próbálnod pár módszert, és érezni fogod neked mi válik be a gyereknél.

Itt egy szerintem tök jó írás erről, olvasd el:

[link]


[link]

2015. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4 minden gyerekben máshogy csapódik le az anyai figyelem, vagy anna hiánya
2015. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5-ös: Nem, nem hiszem.
2015. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

sebaj, úgy is többtényezős a dolog, a szülő-gyermek kapcsolata csak egy indok a sokból.

a linkelt olvasmányokból leszűrődik(idézhetném, de nem keresem), hogy a hiszti a gyermeknek tulajdonéppen az utolsó csepp a pohárban. szóval ahogy nő és mindent akarna, egyre többet találkozik tiltással, ami gyakran nem is egyértelmű neki(tekintve, hogy az anya sokszor máshogy fegyelmez, először annyit mond nem szabad, utána már nyomítékosít, vagy el is viszi a gyereket, így a gyerekben nem az csapódik le, hogy nem szabad, hanem kíváncsi lesz, ha még egyszer csinálja, akkor anya vajon mit fog előhozni )de szóval a sok tiltás, amit ha meg is ért, attól még a miértjét nem érti, és ez, ahogy maga a tiltás is így feszültségeket generál benne. sok sok ilyen összeadódik, a z x-edik tiltásnál a gyerekben már eltörik a mécses.


nos, ha az anya még korábban nem hagyja felgyűlni a fusztrációkat, tehát gyerekszinten, hogy ő megértse, sikerül tudtára adni dolgokat és nem generálva feszültséget pl szigorral, akkor a kitörés megelőzhető lenne.

2015. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért furcsa - de persze bizonyára van benne igazság - mert az én hisztisebb gyerekeim babakorukban is sokkal érzékenyebbek voltak, holott, akkor még nem találkoztak sok tiltással...nem beszélve arról, hogy amikor kipottyantak nem is tudták még ki az anyjuk, mégis sokkal sírósabbak voltak.

Szóval szerintem ahhoz, hogy felhalmozódjon valami a gyerekben, és erre fogékony legyen, hoznia kell magával ezt a fajta természetet.

2015. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos hozzászólást!

Igen, amikor megszületett is folyton sírt. Mindig hozták hamarabb a csecsemősök, mert annyira sírt, hogy tegyem cicire, mert ők nem tudnak már vele mit kezdeni. Többször megkaptam ott is, hogy kössem fel a gatyámat, nem lesz vele egyszerű. A gyermekorvosunk minden alkalommal elmondja, hogy nem nagyon fogom tudni irányítani, csak terelgetni okosan. Nagyon érzékeny, ragaszkodó, ugyanakkor akaratos baba első perctől. Nem is alszik egyedül sem, fél èvig vért izzadtam, ringattam éjszakákat, de nem aludt sokat a kiságyban.Feladtam az elveimet, magamhoz vettem, láss csodát, azóta alszunk. Nem maradt csak ölben. Mindenért ordított; fürdetés, öltöztetés, leraktam... Szóval ő az életem mióta megszületett. Össze vagyunk szinte nőve... Így igaz, amit az utolsó válaszoló írt, első perctől látszott, hogy ő ilyen lesz. Mára egy ügyes, okos 14,5 hónapos leányzó, aki hallgat is rám mindenben, tehát jól kezelhető, de sokszor rátör ez a hiszti, és próbálnék neki segíteni, mert ez neki sem jó. Általában én is eltereléssel próbálkozom vagy egész egyszerűen csak kiemelem az adott helyzetből. Csak nem tudom mi a helyes, jó ez így? Folyton ott van, ahol én, mellettem játszik a földön, ha főzök. De együtt törölgetünk, porszívózunk... Köztes időben sétálunk, játszunk, szóval szinte csak neki és csak vele...Még tesó sincs, akivel osztozna a figyelmen.

Amit a 2-es/5-ös válaszoló írt egész egyszerűen nem igaz és ennyivel le is tudnám.

2015. szept. 12. 12:05
 10/15 anonim ***** válasza:

ha már nem tartják iaznak amit állítok, csak linkelném úgy mellesleg.

az oldalnak majdnem a közepén szociális fejlődés utolsó bekezdése

[link]

2015. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!