Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás mellett hogy tudtok...

Szoptatás mellett hogy tudtok dolgozni? Sikerült munkát találnom, de napi 10 órát lennék távol a gyermekemtől. Ennyi idő alatt számíthatok rá, hogy begyullad a mellem?

Figyelt kérdés

Sajnos csak egy szünetünk lesz, és eddig nem is fejtem a mellemet, jó lenne, ha melóban nem kellene ezzel bajlódni.

A kislány éjjel-nappal többször szopizik. Régebben próbáltam géppel fejni, de így nem itta meg a tejcsit, ezért el is adtam a gépet.



2014. szept. 1. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát az hogy begyullad e nem biztos,mert ez már nem a kezdeti tejbelövős szakasz,de a cumisüvegből való táplálás,vagy pohárból hamar elfogja utasítani a cicit.Szóval átszokik ezekre.
2014. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy be fog gyulladni, ezt nem tudhatjuk előre. De az biztos, hogy telítődni fog a melled, folyni fog a tej. Így apadni is fog, mert ha nem üríted ki, az jelzés, hogy nem kell a tej, nem kell a szervezetnek termelnie. Inkább ezért fog elapadni, nem azért, mert cumisüveget kap a baba.

Mennyi idős, hogy éjjel-nappal többször szopizik még?

Ha muszáj munkába állnod, akkor én inkább az elválasztást javaslom.

Tíz órás munka+háztartás+gyerek mellett gondolod, még fel tudsz majd kelni éjszaka többször is?

2014. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a like! A kiscsaj már 20 hónapos, iszik pohárból régóta, de szívesebben cicizik. Próbáltam elválasztani,de eddig nem jártam sikerrel, drasztikus megvonást pedig nem szerettem volna alkalmazni.

Sajnos 2-3 óránként kel éjjel, én meg 5-kor megyek majd dolgozni. Muszáj lesz bírnom, mert télen nem fogunk kijönni a gyesből. :-(

2014. szept. 1. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor azért már nem baba...

Sajnos, drasztikusnak kell lenned, mert nem fog menni, hogy éjszaka két óránként szoptatsz, aztán ötkor kelsz...

Fejj le, amennyit tudsz, kapja pohárból, cici legyen még lefekvéshez, de muszáj lesz megvonnod tőle az igény szerinti szopizást.

2014. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom szoptatós anyáknak jár valamilyen munkaidő kedvezmény.

Ennek nézz utána, hogy is van pontosan.

Talán több szünet, vagy ilyesmi...

2014. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!