Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem túl passzív...

Szerintetek nem túl passzív egy 8 hónapos gyereknek az ilyen napirend?

Figyelt kérdés
Reggel 7.30-kor ébred, eszik, 8.30-kor le van rakva aludni, 9.30-ig szundizik. 11.30-kor ebéd, 12.00-tól 14.30-ig alvás, 16.00 uzsonna, majd 18.30-ig megint alvás. 19.00 fürdés, vacsora, 19.30 alvás és végigalussza az éjszakát.
2010. márc. 12. 18:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen,szerintem is sokat alszik.A vashiány is okozhat aluszékonyságot.
2010. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy néztek-e neki vérképet. Ezek szerint nem csak nekem fura ez a rengeteg alvás. Annak idején a tesója is nagyon sokat aludt, ő most 3 éves, már csak az ebéd utáni alvás van meg 2.5 éves kora óta, addig volt ebéd előtt is egy.
2010. márc. 12. 21:06
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

nincs semmi baja.

Az én fiam 17 hós, de éjjel 12-14 órát alszik, plusz napi 2x2 óra.

Ennyi idősen pont ennyit aludt ő is, igaz ő nagy.

Genetika is, nálunk a férjem is jó alvó, én is sőt, a férjem nagypapája állítólag végigaludta az életét.

Akkor érdemes megnézetni dokival, ha pár hónap múlva nem csinálja a korához illő dolgokat.

2010. márc. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

Az én babám 3 hónaposan nem aludt ennyit :D Pedig akkor mit meg nem adtam volna érte! Nappal max 2*1 órát.

Most 9 hónapos és már csak 1*1 órát alszik nappal, az éjjelt végigalussza. Napközben meg pörög ezerrel. :D Sok a felfedeznivaló.

2010. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

És milyen a baba mozgásfejlődése?Forog már vagy ül?És mikor játszik vele az anyukája?Mosolyog gőgicsél ,milyen a szellemi fejlődése?Bocs,de nagyon sok kérdés fogalmazódott meg bennem...

2 gyerekes anyuka

2010. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Bocs, közben elmaradt a válasz. Igazából nem tudom mennyit van vele foglalkozva, én biztos többet foglalkoznék vele. Mesélnék, énekelnék, stb. ezek úgy gondolom nincsenek meg. Sokszor van csak betéve a szobába, az anyja a mozgásra ösztönzi, hívja magához, de pl. tapsolni vagy egyéb játékmozdulatokat nem szoktak. Most már kúszik-mászik, felállt. Viszont nem mosolyog, olyan ingerszegény feje van a gyereknek, mintha utálná a világot. Amikor ott vagyunk folyamatosan bömböl, nem túl "kommunikatív"

A tesója se volt az, keveset mosolygott, mostanra egész szépen kikupálódott. Igaz, nem szereti ha könyvből olvasnak neki, csak a tv köti le, ilyesmi...

2010. ápr. 5. 01:28
 17/27 anonim ***** válasza:
52%
Enyém 7,5 hós és Ő is sokat alszik. 6600 gramm,de se én se a tesókája aki most 8 évesen gyönyörű formás sportos (verseny rockyzik) nem volt több 8 kiló 1 évesen. És kutya bajunk nem volt GENETIKA,ennyi. Mindemellett,mosolygos,vidám,kiegyensúlyozott baba.Nem minden baba fejlődik egyformán és az etalon 8 kiló fölötti súly a normális.
2010. ápr. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg nem kellene beleszólnod, ők hogy csinálják. Nem hinném, hogy olyan nagy baja lenne a babának. Persze, ha vernék, ütnék, nem adnának neki enni,inni, akkor közbe kellene szólnod. De szerintem, ahogy leírtad, nevelik normálisan. Én örülnék, ha a babáimat leraknám és aludnának maguktól. Valószínű, hogy nincs ráerőltetve az alvás, azt nem is lehet. Neki ennyi az igénye, az viszont lehet, hogy vashiányos, ezt esetleg megemlítheted neki. De hogy mennyit foglalkozik a babával, szerintem nem is tudhatod, mert nem hiszem, hogy ott ülsz egész nap náluk. És egyébként pont 8 hónaposan van egy szeparációs szorongás, amikor a babák félnek mindenkitől, akit nem látnak elég sűrűn, félnek mindentől, csak az anyjuk nyújt nekik biztonságot. Amúgy neked van babád? Szerintem nincs.
2010. ápr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igenis szólnia kellene. Az aluszékonyság nem csak a vashiány jele lehet. Sajnos,évekig voltam leukémiás gyerekek között. Nem szabad soha a legrosszabbra gondolni,de ha a közelébe krrülsz, nézd meg a szeme alját,nem rózsaszínű vagy fehér-r,, (pirosnak kell lennie, és a fülcimpáját. Ha az fehér, feltétlenül vigyétek el egy TELJES vérképre, különös tekintettel a vérsüllyedésre és a hemoglobinra. Az aluszékonyság és a fáradékonyság a legdrasztikusabb,sokáig észre sem vehető betegségek jele lehet. Sok leukémiás gyerek került be hozzánk,de 90 %-át sem a védőnő, sem a háziorvos nem vette észre. Valószínű,hogy itt nem erről van szó,csak egy enyhe vérszeglnység, de én azért megnézetném a gyereket mindenképp. Az a napirend,amit Te leírtál,kb. egy 0-2 hónapos baba napirendjének felel meg.
2010. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

8.44-es! Szerinted ki akar beleszólni? :) Csak kérdeztem, hogy nem-e passzív, azt kérdeztem tapasztaltabb anyukáktól.

Az meg hogy nem foglalkozik vele eleget... vannak dolgok amikre reagálni kell egy ekkora gyereknek. Szerintem. Anagyobbik lány se igazán a korának megfelelő, ha mesélnének neki és nem a tv elé tennék be, akkor a korának megfelelő lenne.

2010. ápr. 5. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!