Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kórtól lehet...

Hány hónapos kórtól lehet ültetni a babát és mikortól eheti azt amit mi?

Figyelt kérdés
2015. szept. 16. 07:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ültetni SEMMIKOR! Majd magától elkezd ülni, enni pedig 5 hós kortól lehet barackkal kezdeni, almával - először csak a leve.
2015. szept. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
én 5 hónaposan ültettem el a veteményesbe
2015. szept. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

1. Ha magától stabilan ül, akkor bármikor leültetheted.

2. Több táblázatot találsz, mikor mit szabad adni a babának. Pl. [link]


Hogy mikor eheti azt, amit ti? Attól függ, mit esztek.

Pl. Csirkemell párolt zöldségekkel (brokkoli, répa) már 7-8 hónapos kortól.

De ha gombapörköltet esztek galuskával, akkor bizony várhatsz 2-3 éves koráig.

2015. szept. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk is azt mondta a gyerekorvos, hogy amikor egyenes háttal nem billegve támaszkodás nélkül ül, akkor szabad ülésbe lerakni és engedni, hogy üljön. Ezt úgy nevezik, hogy ültetve megül.

Hozzátáplálást legjobb 6 hónapos korban kezdeni. Kb. 1 éves korára bekapcsolódhat a családi étrendbe. Nekünk azt mondta a védőnő, hogy az ételek 80%-át eheti. Nyilván a zsíros, erősen fűszeres, nehezen emészthető, allergént tartalmazó ételek adják a 20%-ot.

2015. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Én soha nem ültettem fel, amikor magától ült, akkor ült, ha magától ne, akkor nem. nem volt pihenőszéke, ilyesmi, amibe nekem kellett volna beültetnem. A földön azonban mindne alkalmat megragadott arra, hogy gyakorolja az ülést.


AZ, hogy mikortól eheti azt, amit Ti, attól is függ, hogy milyen tempóban haladtok a hozzátáplálással, de általában egy éves kora körül már nem kell külön főzni a babának (fűszeres ételnél azért inkább utólag érdemes fűszerezni még, miután a baba adagját levetted).

2015. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolso, akkor hogyan ill miben etetted??? Pihenoszekunk nekunk sincs, az autos hordozoban etetem, de abba is neked kell ugymond beleultetni...
2015. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó előtti vagyok, én írtam, hoyg nem ültettem. A fiam 5, 5 hónaposan magától felült, 6 hónapos korától stabilan ült, de 9 hónapos elmúlt, mire hajlandó volt megkóstolni egyáltalán az almalevet, reszelt almát. Addig csak anyatejes volt. Amikor meg már elkezdődött a hozzátáplálás, stabilan ült az ölemben.


Ez nálunk nem szándékosan alakult így, nem én terveztem, már hamarabb is kínálgattam gyümölcslével, de nem fogadta el (mielőtt valaki elvakult kötődően nevelőnek titulálna:)


Ugyanakkor vannak olyan elméletek, és nem gondolom őket légből kapottnak, hogy a _szilárd_ ételekkel való hozzátáplálás kezdeténél nem elsősorban a naptárt kell nézni, hanem azt, hogy a baba érett-e rá, ennek jelei többek között, hogy már stabilan ül (kisebb a félrenyelés veszélye, stb.) A levekkel, híg pépekkel nyilván más a helyzet.

2015. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Viszont az autós hordozóban nem ül a baba ortopédiai értelemben, legfeljebb a földre letéve te döntöd úgy a hordozót, hogy a felsőteste majdnem függőlegesbe kerül. Ha jó a kiképzése az autós hordozónak, akkor a terhelés ilyenkor sem lehet a baba gerincén teljes mértékben, mint ahogy ülésnél történik.
2015. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Ültetni nem szabad, csak ha már magától felült (általában mászásból ülnek ki először a babák). A fiam 20 hónapos most már kb azt eszi, amit mi, de még nincs kinn minden foga, ezért természetesen a nagyobb falatokat felvágom neki.
2015. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Etetőszékbe akkor teheted, ha magától is tud ülni. Előtte a kezedben félig ültetve tudod hozzátáplálni, ha ez szükséges. Tápszeresnél előbb szokás kezdeni, anyatejesnél később, kb. 6 hónaposan, plusz-mínusz 1-2 hónap.

Hogy azt, amit ti, mikortól eheti, az attól függ, ti épp mit esztek. Egy húslevest, főzeléket elég hamar lehet neki adni, egy évesen simán eszi összetörve a zöldségeket, másfél évesen a húst is összevágva, de ha neki is a sajátotokból akarsz adni, egész másképp kell fűszerezni.

Kb. 2-3 éves koráig időnként legalább részben külön kell neki főznöd, vagy a család többi tagjával kell kompromisszumot kötni a menüt illetően.

2015. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!