Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiétel vagy házi kaja?

Bébiétel vagy házi kaja?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, h bébiételt adtok inkább a picurnak vagy saját magatok készítetek neki kajcsit?

Én személy szerint (őszinte leszek) a gyümölcsöt mindig én pürésítem, és tízóraira adom.(alma, banán, körte, barack, répalé,..)Viszont uzsonnára adok főzeléket, és az bébiétel formájában teszem.(finomfőzelék, borsó, vegyes zöldfőzelék, répafőzelék)

6 hónapig anyatejet evett csak. Már lassan 7 hónapos, és ezeket eszi amiket leírtam. Sőt vacsira tejpép, bébikeksz. De husi még nem...


Nem nagyon akarok főzeléket főzni neki.

Oka:

1.A maradékot ki kell dobnom, senki sem enné meg.

2.Idő és energiaigényes.

3.Úgy tudom h a bébiételek is ugyanolyan jók. Sőt állítólag azok ugye ellenőrzött minőségűek.

Mi a véleményetek?

Ti hogyan csináljátok?


2010. márc. 13. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudok, inkább magam készítek itthon. Még akkor is olcsóbbra jövök ki ha valamennyit kidobok,mint ha bébiételt veszek. Persze 1-2 üveggel mindig van itthon, de azokat is mindig dúsítom házi koszttal, így jobb is, meg spórolok is, 1 üvegből csinálok 2-t :)
2010. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Házi, mert ha összehasonlítod teljesen más, vegyél egy üveg bébiételt, majd olyat mint amilyen a bébiétel készítsd el , teljesen más lesz az íze. Ne főzz sokat pl: egy szem krumpli és egy répa, nem nagy mennyiség, sokkal több benne a vitamin és jó íze is van. Nem sok időt vesz igénybe.
2010. márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem...

És tudtok valami oldalt ahol vannak receptek? Egészen alapokat is.

Pl: 1 szem krumpli meg 1 szál répa megfőzni, pürésíteni...és kell bele még valami? Mert anyukám azt mondta h keverjek hozzá tápszert is. Kell???

2010. márc. 13. 15:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ez változo valamikor megveszem a bébi ételt de van amikor magam készitem.Ha egyszerre sokat csinálsz akkor fagyaszd le és kész én igy csinálom mert akkor van is tartalék és nem kell nekiállnom fözni ha nincs rá idöm.Pl.:nem vagyunk ithon egész nap vagy valami olyan dolgom van ami miatt nem tudok neki fözni.

De van amikor a boltban veszem meg.

2010. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
babakonyha.hu, igen tehetsz hozzá tápszert, de hígíthatod azzal a lével is amiben fő a zöldség:)
2010. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! sokat segítettetek!
2010. márc. 13. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Egészen addig a házi koszt híve voltam, amíg a boltban vásárolt almától egyetlen nap alatt el nem pusztult 17 tengerimalacom. Kiderült, hgy az almában lévő méreganyagtól. Ezek után nem próbálkoztam tovább semmivel, kivéve a minősített bio babakajcsival. Inkább vettem jóval drágábban. A Hipp-et szerettük, én is kóstoltam, íze egész jó, a lányom szerette. Csak abból kap itthon főzöttet, amiből tettem el télire (nálunk minden bio, csak hát nálunk se terem meg minden).

Nem merek kockáztatni.

2010. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom,ahogy te.Gyümit én készítem ,de a főzit nem.Az én főzelékemtől iszonyat szorulása van,nehezen kakil,az üvegestől nem.Passz miért.7 hós
2010. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi két hete kezdtük a kóstoltatást, üveges kajákkal.Megbeszéltük a férjemmel, hogy amíg ilyen kevés mennyiséget eszik, addig üveges, ennyiért nem éri meg pepecselni.Ma csináltam először neki meggy-banánt, mert üvegesben nem találtam meggyeset.Majd ha már többet eszik belőle, akkor fogok neki is főzőcskézni.

/Z/

2010. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

En szinte ugy csinaltam mint az elottem valaszolo.

Hozzataplalas elejen vettuk az uvegeseket.Most 8 honapos a fiam egyre jobban raalltam a fozesre.En meg pont forditva csinalom mint te.A fozelekeket en csinalom a gyumolcsoket pedig baba kajakent adom.Mert azok a gyumolcsok amiket most az uzletben arulnak azok tele vannak mindenfele kegyszer-vegyszerrel.

Ma mondjuk en csinaltam babanbol-barackbol es almabol meg babakekszbol a tizorait.

Nekem azt mondtak h ahogy novekszik a baba az altalam fozottre alljak at mert ugy konnyebben fog atallni majd a "felnott" kajakra.

De pl. a sutotokot mindig uvegeskent adom neki.

Szerencsere az en fiam szereti a boltit is meg az altalam keszitett kajat is.

Amit mar adhatsz:csirke husit foleg mellet, brokkolit(mi nagyon szeretjuk),repa,krumpli,cukkini(meg nem adtam).

Minden jot nektek.

8 honapos kisfiu anyukaja

2010. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!