Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érezte már magát...

Más is érezte már magát pocsék anyának amikor csak sír a baba és nem lehet megnyugtatni? Mit csináltok ilyenkor?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam, nem is panaszkodhatok mert általában akkor.sir ha napközben nyűgös mert nem tud elaludni sokszor órákig, éjjel nincs gond. De akkor nagyon tehetetlennek és rossz anyának érzem magam, néha én is sirnék már, hogy nem tudom megnyugtatni a fiam...Az apjának ilyenkor percek alatt sikerül persze ami nekem órákig nem... Ráadásul sokat is bukik, amiatt is rosszul érzem magam hogy esetleg én csinálok valamit rosszul. Ti mit csináltok ilyenkor? MMás is érzi igy néha?
2015. szept. 18. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te befeszülsz, ezt átveszi, ezért megnyugvás helyett sír. Gondolom az apa nyugodtabb lelkiállapotban van, ezért jár gyorsabb eredménnyel.


Agyalás és önostorozás helyett kicsit lazulj el. Ha állandóan teljesítményt mérsz magadnál, akkor ez egy lefelé vezető spirál lesz.

A saját önbizalmad itt a központi kérdés, egyébként nem merülne fel a rossz/jó anyaság kérdése egy 5 hetes csecsemőnél, ahol életkori sajátosság, hogy átsírja a fél napot, mert nincs még más kommunikációs eszköze.

2015. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Duenna ***** válasza:

A büfögtetést sose felejtsd el! Büfögtetni evés után, függőleges helyzetbe kell hozni a babát, tehát fel kell venni, és addig várni, amíg nem büfizik. Utána le lehet tenni. Vagy egy kicsit sétálj vele így, amíg elalszik.


Lehet, hogy túl melege van, vagy fázik: ha egy kicsit nyírkos a bőre, akkor melege van, vegyél le róla valamit. Ha hideg a keze és a lába, akkor adj rá valamit.


Eleget evett, nem éhes? Méred? Két evés között, ha sír, megkínálhatod babáknak való langyos teával.


Ha mindent megtettél, és mégis sír, akkor tedd le az ágyába fordítsd oldalra, a hátához tegyél egy párnát, hogy ne tudjon a hátára feküdni, vagy tedd hasra, és hagyd úgy, menj, csináld a dolgod, mert nem tudsz ennél többet tenni. Ha elfárad a sírástól, kifárad, és majd elalszik.


Mindettől te jó anya vagy, lelkiismeret furdalásod ne legyen, más anyák is átmentek ugyanazokon a kétségbeeséseken, amelyeken te is. :) Fel a fejjel, nincs semmi probléma!

2015. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt érzem, mint te, pedig ahogy az első is írja, nem kellene.


De nem segít, hogy mindenhol azt olvasom, hogy "ha egy csecsemő sír, sose sír ok nélkül és az anyuka egy idő után felismeri, hogy melyik sírás mit jelent és aszerint cselekszik". Hát kösz, de még nem megy és amikor már végigjátszottam az "éhes, fázik, melege van, koszos a pelenka" kört és egyik se jött be, s csak a "közelségedre van szüksége" marad és mégse nyugszik meg akárhogy ringatom, énekelek neki...stb., akkor én is tehetetlennek érzem magam.

2015. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Duenna ***** válasza:
1-es jól írja, ha a baba érzi rajtad, hogy ideges, feszült vagy, akkor ő is átveszi tőled ezt a zaklatottságot, és nem tud megnyugodni. Legyél boldog és kiegyensúlyozott, hogy érezze a babád, hogy ura vagy a helyzetnek. :)
2015. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondok jobbat, amikor nekem pár napos volt a babám és még a kórházban voltunk, átsírta a fél éjszakát. ELső baba, semmit nem tudtam, jól kétségbe is estem. Nagy nehezen bejött egy csecsemős - gondolom már senki nem bírt aludni tőlünk - és abban a pillanatban, ahogy átvette csend lett. Lerakta az ágyra és aludt reggelig. Az állam leesett...Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Más szóval, ha valóban végigfutottad a köröket, és nincs más oka, akkor valóban érzi rajtad a kétségbeesést, kimerültséget és ha tudod, ilyenkor add át apának, nagyszülőknek. Ettől nem vagy rossz anya, de az első időszak ilyen. Nekem volt olyan, hogy mindenkinél ordított és apukámnál nyugodott meg. Persze baromira egyedül voltam én is mindig csak nagy ritkán jöttek(messze laknak) és a férjem reggeltől estig dolgozott. Utána meg fordul a kocka és mindenkinél ordítani fog csak nálad nem. ;)
2015. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem. Olyankor letettem - földre, kiságy, és elkezdtem énekelni. Inkább csak magam miatt, de alig 5 perc alatt ő is megnyugodott, és figyelt, honnan jön a hang.
2015. szept. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy igazatok van és érzi rajtam ilyenkor hogy feszült vagyok, de nehéz nem befeszülni amikor sir, kapálózik ês csapkod a kisfiam... Amúgy büfiztetem, szopi közven is mert nagyon mohó de olyankor máqr ordit mintha elvenném végleg a cicit. De igy is sokat bukik, pedig jól fejlődik, már majdnem.5 kg, jó húsban van szóval az az egy tuti hogy nem éhezik:)
2015. szept. 18. 14:35
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

én belevetetettm magam az összes olvasmányba ami csak létezik.

és az anyák lelkére kötik, hogy ne hagyjuk sírni, meg csak szükségből sír, stb, csa nézte magam elé, hogy ezt mégis hogy lehet kivitelezni, amikor csak addig nem sír, mig cicin van, csak álmodhattam a hajmosásról, egy nyugodt wc-ről, arról, hogy nem szalad a ház...és azt gondoltam, ha márpedig így kell akkor erőt veszek magamon, és 24ből 24 ben tartottam kézben a gyermeket, rajtam evett, aludt rendelt pizzán éltem a tv közelében.

és csoda történt! másnap le tudtam tenni, gond nélkül elaludt kiságyban, alábbhagyott az örökös sírás. azt hittem ilyen nem létezik.

2015. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ezzel egyedül!

Ha Apuka küzd vele én tudtam 2 perc alatt megnyugtatni, ha én küzdöttem vele, akkor Apuka. Szóval ez a nyugalom dolog 100%.

A fiamnál bejön ilyenkor a kólika tartás(alkarodra fekteted, hogy a könyökhajlatban legyen a feje) és úgy ringattam, majd az ágy fölött folytattam pár perc után, szép lassan ringtava leeresztettem, kihúztam a kezem és a popóját ringattam tovább. El is aludt így pár perc alatt.

Kitartást!!


7 hetes kisfiú anyukája

2015. szept. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!