Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülésznők! Tapasztalatokra...

Szülésznők! Tapasztalatokra lenne szükségem, pályaválasztás előtt állok, kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés

Harmadéves gimnazista lány vagyok.

Általános iskolás korom óta szülésznőnek készülök, de most a fakultálódás előtt jobban utánaolvastam a dolgoknak, azonban maradt néhány megválaszolatlan kérdés.

Mennyit keres egy szülésznő Magyarországon?

Szereted a szakmád?

Valóban 12 órás váltott müszak a jellemző?

Külföldön való elhelyezkedésre mennyi az esély? (németül középfokon beszélek)

Illetve magánklinikára

Mik a konkrét feladatok? (itt elsősorban arra gondolok, ami esetleg nem szerepel a hivatalos szülésznői feladatok közt)

Vállaltok magánszemélyeket?



2015. szept. 20. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyit keres egy szülésznő Magyarországon?

Változó. A közalkalmazotti bértábla alapján van fizu. Ehhez jönnek még a pótlékok. Ha többet éjszakázol, ünnepnapon is dolgozol, akkor többet keresel valamennyivel. Ha csak délelőttös műszakban vagy, napi 8 órában, akkor nincs pótlék. Meg persze attól is függ, hogy melyik kórházban dolgozol, és melyik osztályon, van-e saját terhesed vagy nincs...


Szereted a szakmád?

Igen. Csak akkor vagy jó benne, ha szereted csinálni.


Valóban 12 órás váltott müszak a jellemző?

Igen, a legtöbb helyen 2 műszakos a munka. Én dolgoztam 3 műszakban is, de szerintem az fárasztóbb. Vannak olyan munkakörök, ahol csak 1 műszak van, de oda általában olyanokat tesznek, aki szülés után jött vissza, ők dolgoznak a rendeléseken asszisztensként, a laborban veszik a vért, illetve az NST-ben.


Külföldön való elhelyezkedésre mennyi az esély?

Folyamatosan keresnek német nyelvterületre szülésznőket.


Illetve magánklinikára

Oda is szinte mindig keresnek. Oda angol nyelvtudás mindenképp kell, ha van második nyelv is az angol mellett, az csak előnynek számít. Viszont magánklinikákra csak olyat vesznek fel, akinek van már tapasztalata, önállóan tud dolgozni. Én majdnem mentem nyár elején, az interjú megvolt, fel is vettek volna, de a magánélet közbeszólt...


Mik a konkrét feladatok?

A munkaköri leírásban meghatározott dolgokon kívül sok olyat is meg kell csinálni, ami nem tartozik a szülésznői kompetenciába. Minden osztályon más a feladat, és ez intézményenként változik. A betanulási idő alatt kell a helyi szokásokat elsajátítani.


Vállaltok magánszemélyeket?

Igen.

2015. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is az akartam lenni pár éve. Egy szülésznő próbált lebeszélni róla, ő nagyon nem szereti, elég rossz dolgokat mondott róla. (Vidéki kórház) Aztán egy budapesti jó hírnevű kórház fiatal szülésznője azt mondta, hogy ez a legszebb szakma.
2015. okt. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!