Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gond, ha 7 hónapos kisfiam...

Nem gond, ha 7 hónapos kisfiam még napközben is "kéri" a cicit az altatáshoz? Nem nagy már ehhez?

Figyelt kérdés

Se cumi, se ringatás! Ezekre nem alszik el, max. ha 1 órán keresztül ringatom és hallgatom, ahogy már szinte zokog. A cicin nyugszik csak meg és elalszik 5 perc alatt.

Kicsit azért aggaszt, hogy nem "nagyfiú" már ehhez?


2010. márc. 14. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nagy.

Akár 2 éves koráig is szoptathatod

2010. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7 hónapos? Egyáltalán nem nagyfiú még ehhez. Még kisbaba. Bőven ráérsz még ezen gondolkodni.
2010. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Addig szoptassad míg lehet. A gyerekeim 7-8 hónapos korukig szopiztak, de ha tovább tudtam volna, örültem volna. Nekik védetséget ad az anyatej, az csak jó, minnél tovább, annál jobb. Kétgyermekes anyuka.
2010. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi, kicsit nyugodtam vagyok.

az az igazság, hogy vágták már a fejemhez, hogy "már egyedül kellene elaludnia a kiságyban", "fél évesen az én gyerekeim már maguktól aludtak el"...stb.

5 hónapos korában volt pár nap, amikor simán elringattam, és a cumi is elég volt, de ez csak pár nap.

Próbálok pár percig sétálni vele, ringatom, énekelgetek, de csak csukott szemmel sír és szinte könyörög, hogy "anya hagyd a dumát, és lökd a cicit a számba"

Éjszaka is felébred 2x is, és csak cicin alszik vissza. Ez mondjuk már kicsit fárasztó....jó lenne már 7 hónappal szülés után végre átaludni egy éjszakát. Igaz, csak felébred, cici és alszunk.

Az az érdekes, hogy már többször előfordult, hogy napközben betettem a kiságyban (fáradt volt már nagyon) de még kicsit játszadozott, én átmentem a másik szobába, gondoltam, majd 5 perc múlva benézek, ha nyűgös lesz és elaltatom, erre bemegyek, és minden szó nélkül elaludt...tehát képes rá, tud egyedül aludni....ennek ellenére nyüszít a ciciért!

2010. márc. 14. 09:42
 5/14 A kérdező kommentje:
nyugodtabb, ez akartam írni...bocsi!
2010. márc. 14. 09:43
 6/14 anonim ***** válasza:
abból az esetből amit írtál, látszik hogy tud egyedül aludni. próbáltad, hogy alvás előtt kicsit "lefárasztod"? mondjuk nappali alvás előtt elmentek sétálni, mert láthatóan ha TÉNYLEG fáradt, akkor nincs hiszti...egyébként az éjszakai szopihoz már azért tleg "nagyfiú" :) nem lehet, hogy éjjel csak szomjas (mert száraz a levegő pl.)? mert éhes nemigen lehet, ha jóllakottan raktad le. persze az is lehet, hogy nem eszik este eleget.
2010. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
éjszaka szerintem még éhes, nem hiszem, hogy nagyon tele eszi magát. Még csak 60 g főzeléket eszik meg ebédre, utána is cicizik. Gyümiből is max. ennyi. Este még nem adtam neki semmit. Gondoltam már egy kis tejbedarapépre, de kicsit félek tőle. Védőnőm azt mondta, hogy pl. az Ő unokája egész éjszaka szenvedett a tejpéptől. Kisfiam hasfájós volt, féelk, hogy ez nem jó. vagy íratni kellene tápit és esténként adni cici előtt....???? nem tudom.
2010. márc. 14. 09:54
 8/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez nem oldaná meg a nappali altatást...le szoktam fárasztani, szegény már gyűri a fülét, dörzsöli a szemét annyira fáradt, de akkor is addig sír, amig nincs cici.Gondolom, ha elszánnám magam és azt mondanám, hogy akkor mától nincs altatáshoz, akkor 1-2 rosszabb nap után megszokná, nem? Csak hét nincs szívem hozzá....végül is, ha neki ez kell...csak néha azon agyalok, hogy ehhez már nagyfiú :) Vagy ráérek 2 hónap múlva ezen agyalni, ha még akkor is így alszik el napközben????
2010. márc. 14. 09:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha szeret szopizni szerintem ne irass tápszert . Az én esetem nem követendő de leírom . 2 éves volt a nagyobbik mikor jött a kistesó . Nem választottam el a nagyobbat annyi jót hallottam ( "sokáig szoptass , mert az a legjobb neki is neked is ...") a szopiról . Megszületett a pici és már két gyerekem szopizott egyszerre , tejem volt bőven és elöször mindig a kicsi kapott . Nem akartam eltiltani a nagyot a cicitől , éjjel képes volt a hugával kelni csak hogy kaphasson , nappal már nem adtam a nagyobb . 3 éves volt a nagy 1 éves a kicsi mikor már elég volt belölle ( napi 4 liter folyadékot ittam , hogy elég legyen mindkettőnek , itt fájt ott fájt elég volt , már ciki volt mondani hogya anagy is szopizik... ) elválasztottam őket. Én azt tartom addig kell szoptatni amíg mindenkinek jó ! Én eltúloztam a dolgot .
2010. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát....én is azt szeretném, hogy sokáig szopizzon, de azért a 1,5 éves korhatárt nem szeretném átlépni. Egyébként tényleg jó, hogy Te olyan sokáig tudtál szoptatni. Szerintem nekem addig nem is lenn elég tejem. A napokban elővettem a mérleget, és megnéztem egy szopit, hát, sajnos 1 ciciből 70ml, igaz el van vele, de azért ez nem valami sok nem?

Én annak örülnék, ha maradna a szopi még reggel, este, éjszaka, napközben szilárd és el tudna aludni mondjuk cici nélkül is. De lehet hogy igazatok van abban, hogy ehhez még most nem "nagy". Még alhat cicin, ha úgy szeret. Csak attól félek, hogy minél tovább megy így, annál nehezebb lesz erről leszoktatni...nem akarom, hogy sírjon..:(

2010. márc. 14. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!