Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hét híján 9 hónapos babám...

Egy hét híján 9 hónapos babám leesett a fotelből, fejre. Milyen esetben kell kórházba rohanni vele?

Figyelt kérdés
Nem magas, kb 20-25 centi magas fotelből, ülésből billent előre. Fejre esett, de odakaptam, s a lábait azt hiszem még a teljes földet érés előtt elkaptam. Lényegében a feje már leért de nem esett rá a teste (szerintem ha nem kapom el a lábait hátracsuklott volna a feje) Nagyon sírt, igazi üvöltés volt, a homlokán van egy kis piros folt. De hamar megnyugodott, pár perc múlva a telefonom csengését hallva már kicsit mosolygott is mint szokott. Most kb 20 perccel az eset után már alszik, de előtte is nagyon fáradt volt (reggel 6 óta fenn volt), csak nem akart aludni, úgyhogy szerintem csak legyőzte a fáradtság, na meg a sírás is mindig fárasztja kicsit. Én kaptam majdnem szívrohamot, azóta is remegek, de szerintem ő inkább csak nagyon megijedt. Szerintetek lehet baj?

2015. okt. 2. 12:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és járólapra esett.
2015. okt. 2. 12:23
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, lesz még párja!

Figyelgesd hogy a nap folyamán nem lesz e aluszékonyabb, sírósabb mint szokott. A hányás is egy jel, illetve ha láthatóan zavarja a fény. Jobbulást!

2015. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Te mint anya látni fogod rajta ha baja van! Lesznek még nagyobb koppanások is! Olyan is lesz amikor a szemed láttára fog a kék púp kinöni! Addig jó amíg kifele nöl... Azzal se kell menni kórházba nyugi...
2015. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs baja!

Ha rögtön sírt és azóta semmi nem látszik rajta csak a kis pukli, akkor ne aggódj.

Annyi, hogy figyeld, nem alsuzékony-e, nem hány, a szemei rendben vannak-e .

2015. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Figyelem nagyon, de nyugodtan alszik, s a pirosság is épphogy látszik. Valahogy úgy érzem nincs baja,de mégis nagyon aggódok. Meg már most az jár a fejemben, hogyha most még meg is úsztuk a nagyobb bajt, mi lesz még később. Már jár és mászik fel mindenre,de le nem tud, ráadásul bármit is teszek, mégse igazán biztonságos a ház. A szobán kívül nem hagyhatom menni/mászni (családtag kiskutyája,s hideg kőpadló miatt), de a szobában sem hagyhatom játszani, ha épp pl mosdóba kell mennem,vagy főznöm kell, mert ott a kandalló és már délután befűtünk kicsit. A helyiségben ahol ez történt, csak egy pillanatra tettem le, és fél méterre sem voltam tőle, s mégis leesett. :( Hogy oldjátok meg, akiknek ilyen problémája van? Mármint veszélyes ház, s nagyon aktív gyerkőc? Mert én már néha kétségbeesek, s most hogy ez történt csak egyre idegesebb leszek. Eddig beraktam a kiságyba,vagy bekötöttem a babakocsiba ha muszáj volt, de már ott sincs el, ráadásul legtöbbször valahogy képes kicsatolni magát, a kiságyban meg addig addig csimpaszkodik, amíg visszaesik és ott is beveri magát.
2015. okt. 2. 12:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Egy éves kor alatt MINDEN esetben be kell vinni a babát az ügyeletre. Ha fejre esett, akkor pláne, mert nem csak külső jelek lehetnek és nem csak azonnal.
2015. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy járókával oldják meg az emberek.
2015. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kell orvoshoz menni. Az én gyerekem nem is egyszer esett le.

Viszont ha téged megnyugtat akkor vidd el orvoshoz

2015. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elég fura anyukák vannak itt. A Dr. Spock meg a suttogó az maga a sátán, meg nehogy már egyedül aludjon a kiságyban a gyerek meg jajj így a lelkivilága, meg úgy a lelkivilága. De mikor fejre esik, akkor áhhh, jóvanaz.
2015. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Aludt,evett, most már vidám és játszik. Holnap amúgy is megyünk a gyerekorvosunk közelébe, akkor beviszem azért oda is.

Egyébként aki a járókat tanácsolta: Természetesen nekem is ez volt az első gondolatom korábban. Így majdnem 40e-ért vettünk egyet, de nem ért semmit, s már bánom, mert 1. nincs el benne, csak sír mert nem tud annyira menni/mászni mint akar. 2. Kb egy hónap után sikerült kiszakítania. Fából lévő járókát meg nem veszek, mert a kiságy is nagyméretű, szóval éppolyan mint egy járóka.

2015. okt. 2. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!