Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki egyedul neveli/nevelte...

Aki egyedul neveli/nevelte gyereket hogy bírta?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Terhesseg elején apuka elhagyott, nehezen de átveszeltem a 9 hónapot csak a kicsire gondoltam. Azt hittem ha megszuletik könnyebb lesz, de nem! Az éjszakai nem alvás (vagy maximum szakaszos) egyedul vegezzek el mindent. Nappal néha anyukám at jon segiteni de persze nem pótolja egy apuka/férj szerepet. Néha éjszaka mar nem bírom (hasfajos es fel cserélte az éjszakát). Azért írtam hátha hasonló cipobe levő anyukák tudnak tanácsot adni, hogyan legyek türelmesebb es hogy vészeljem ezt at.

2015. okt. 2. 18:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja es 6 hetes a picim. Tápszeres baba.
2015. okt. 2. 18:18
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
3 éves koráig elég kemény lesz. Ha anyagilag meg tudod oldani, hogy ne dolgozz, szerencsés vagy. Próbálj akkor aludni, amikor ő is alszik.
2015. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű, de megoldhato. En elég sokáig neveltem egyedül a gyerekemet. Az első pár hónap volt a legnehezebb, amikor nem nagyon tudtam másra hagyni, mert szoptatott baba volt. Amikor már evett mást is, egyszerűbb volt. Hetente - kethetente volt egy "szabadnapom" amikor nagymama vagy bébiszitter vigyázott rá, én meg kikapcsolodhattam. Elmentem könyvtárba, moziba, ebédelni, sétálni, barátokkal találkozni. Ez nagyon fontos volt ahhoz, hogy ne fasuljak be. A hazimunkaval nem volt gond, mindent meg tudtam mellette csinálni. Éjjel ő sem aludt jól eleinte, kb 1 éves lehetett, amikor először ataludta az éjszakát.

Én bölcsődébe adtam kicsivel a második születésnapja előtt és vissza mentem dolgozni. Anyagilag szükség volt rá, a gyerek pedig igényelte a gyerek társaságot.

2015. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél, írj privit:)

29/N

2015. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon nehéz lehet egyedül. Hordozókendő segíthet.
2015. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Hat minden elismeresem... Ha nekem egyedul kene csinalnom ,mar szanatoriumban lennek. 21 hos, de eddig csak nehezebb vele, ketten alig birjuk a ferjemmel idegileg anhisztit meg orditasokat. Kerj segitseget, h ki tudj kapcsolodni, aludj sokat, nappal is vele. Ha mar nem szoptatsz szedj homeos nyugtato bogyot, es kb 18 honaposan add bolcsibe, fel naposra mondjuk, delben elhozod , otthon alszik es a du a tietek. En ezt csinalnam.
2015. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Van párom, de gyakorlatilag egyedül nevelem őket reggeltől estig, a házvezetés is az enyém, az ügyintézések is. (páromnak ilyen a munkaköre, hogy még hétvégeken is be kell sokszor mennie, este ér haza, hajnalban megy)


Szigorú napirend és bevonni mindenkit, akit csak lehet. Sokat számít az anyagi háttér. Ha van pénz, akkor érdemes bébiszitter fogadni alkalmanként, amíg te ügyintézel, vagy időnként kikapcsolsz.

2015. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányommal 8 hónapos terhes voltam, amikor szétmentünk az apjával. 3 éves korában házasodtam meg, addig egyedül voltunk. Nagyon jó baba volt, nem is tudtam, milyen szerencsés voltam. Mellette mindent meg lehetett csinálni. 7 év próbálkozás után született a férjemmel babánk, de sajnos 6 hónapos korától különmentünk és megint egyedül vagyok. A fiam nagyon durván sírós baba volt. 4 hónapos koráig ha napi 2 órát tudtam aludni. Teljesen ki voltam. :( Most már két éves, jobb a helyzet, de még mindig nagyon nehéz egyedül. Főleg azért, mert nem tudom kire hagyni, ha ki szeretnék mozdulni. Mióta külön vagyunk a férjemmel, edzeni sem jutottam le. :( A bezártság megőrjít! Ha teheted, néha mozdulj ki, az sokat segít! :)
2015. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én férjnél vagyok, de a férjem külföldön dolgozik egy hónapból 3 hetet. Sajnos nekem nem élnek a szüleim, anyósom pedig nem tudott segíteni. Nagyon nahéz volt az első két év, mert a lányom rossza alvó baba volt, 14 hónapos koráig többször is kelt éjjel. Ha ügyet kellet intéznem vagy vittem magammal,de a végén kerestem egy baby sittert (mert pl. orvoshoz, kórházba nem szívesen rángatom magammal) 6 hét még semmi, lehet, hogy 2-3 hónaposan át fogja aludni majd az éjszakát, mert nem minden gyerek annyira szélsőségesen rossz alvó, mint az enyém volt. Az jó, hogy anyukád segíteni tud, hidd el jobb, mint egy férfi segítség (az én férjemet szinte lehetetlen bármire is befogni, még ha itthon is van éppen)
2015. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!