Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam teljsen megváltozott,...

Kisfiam teljsen megváltozott, most 5hónapos. éjszaka többször kel. Valóban a fiuk rosszabb alvók, mint a kislányok?

Figyelt kérdés
2008. szept. 10. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy erről lenne szó, habár a mi babánk is fiucska és elkezdett ő is éjszakánként ébredni, én ilyenről még nem hallottam soha.

Nem tudom szopiztok-e, a kisfiunkat általában csak egyszer kell megetessem, máskor csak nyöszörög, de szerencsére visszaalszik. Egy szoptatási tanácsadó nekem ezt írta:


"...ez az alvásfejlődés normális menete, hogy ha esetleg egy időben át is alussza a baba az éjszakát, valamikor - leggyakrabban 3-4 hó körül, de az is előfordul, hogy csak később - megint elkezdenek ébredni, és egyre gyakrabban ébredni, és persze ezzel együtt szopizni is éjjel. Egy ideig ahogy a baba nő, az egybe átaludt idő mennyisége CSÖKKENNI fog,

Ennek több oka van, de az alap, és legislegfontosabb, hogy a babák így vannak összerakva! Számukra ez a normális, hogy ébrednek, szopiznak éjjel, az pusztán egy kulturális mítosz, hogy 6-8 órát egybe szükséges aludni. Erről bővebben itt is olvashat: [link]

Az emberi faj kialakulásának hajnalán a babák számára életfontosságú volt, hogy mindig a felnőtt közelében legyenek, ennek híján ugyanis a biztos halál várt rájuk. A technikai környezetünk ugyan sokat fejlődött azóta, de a babák ma is ugyanazokkal a készségekkel születnek. Mama és baba számára ma is evolúciós parancs a közelség biztosítása (ezért nézzük meg időről időre az alvó újszülöttünket, hogy "lélegzik-e", nem bírjuk ki anélkül, hogy ne látnánk: minden rendben). Amikor a baba még pici, a szülőre hagyja ezt a feladatot, de ahogy nő, érik, egyre aktívabban vesz részt a közelség biztosításában. Éjjel ébred, és megkérdi, hogy "mama, megvagy még?":o)))

Ezen túl az optimális cukor- és zsíranyagcsere kialakulásában is fontos, hogy a tejcsiellátás nagyjából egyenletes legyen nappal és éjjel is, ne maradjon ki sok idő.

Ráadásul napközben kinyílik a baba számára a világ, sokminden elvonja a figyelmét a szopiról, éjjel nyugodtabban tud lakomázni:o)

és persze a fogcsírák is elkezdhetnek már mocorogni ebben a korban (noha a tényleges fogzás még messze lehet), ettől is ébredhet a baba.

Hogy meddig tart ez az időszak, hát azt jó lenne tudni:o)) Függ a baba fejlődésétől, temperamentumától is, meg persze a körülményektől (pl. egy stressz, változás gyakoribb ébredésekkel járhat). Általánosságban elmondható, hogy még a nyugodt, ún. könnyű temperamentumú babák is kb. egy éves korig-utánig ébrednek, tehát addig lehet erre számítani, és gyakorta tovább is. Azt mindenképp fontos szem előtt tartani, hogy NEM azért ébred a baba, mert ön esetleg valamit nem jól csinált, hanem ez az alap, a biológiai norma."


Nekem érthető és megnyugtató volt a válasza, remélem nektek is.

2008. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem ezen múlik,h fiú vagy lány.Lehet,h a foga jön,nyugtalanabb,picit fáj a poci,vagy talán túl sok inger érte napközben,esetleg éhes.Nekem két fiam van,a nagy 16 éves,a pici 4 hónapos,és mindketten pár hetes koruk óta teljesen végig alusszák az éjszakát.Ezzel szemben a barátnőm velünk egyidős kislánya 2x felkel,a sógornőm 8 hónapos lánya hajnal 4-kor felkel,h egyen.Nem tudsz mást tenni,mint hogy türelmes vagy,és ha kell visszaaltatod.
2008. szept. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!