Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti névválasztásnál gondoltok...

Ti névválasztásnál gondoltok arra is, hogy hogy fog hangzani majd az adott név öregkorában?

Figyelt kérdés

Nekem pl. nagyon tetszik lánynevek közül a Hanna, a Csenge, a Dorina.

Fiúnevek közül a Milán, a Csanád...

de én egyszerűen nem tudok elképzelni egy öreg nénit pl. Hanna vagy Dorina néniként.

Ti igen?


2015. okt. 5. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is, hiszen mire ez a generáció öreg lesz tele lesz Életke nénivel, meg Zelyke Bácsival, meg Ajsa hölgyekkel. Köztük a Dorina tök átlagos lesz mind 40 mind 70 évesen szerintem.

A mostani Bözsi és Marika nénik annyiban mások hogy az ő gyerekkorukban ezek a nevek voltak a népszerűek, akkor még nem is hallottak a mai nevekről ilyen széles skálában.

2015. okt. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálam számított.


Amúgy, hogy a te kedvenceidet nézzem. Dédim testvére Hanna volt, szóval számomra a Hanna néni pl. tök elfogadott és volt Csanád bácsi nevű szomszédunk is.


Elsőnek: Zselyke bácsi igazán fura lenne, tekintve, hogy a Zselyke női név :D

2015. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem gondoltunk erre. Iván lett a neve.

Dorina, Dóri, Dorka nénit el tudok képzelni, Hanna nénit nem (azt sem tudom ezt hogy becézik).

2015. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Óó, én is már belekeveredek sokszor beléjük.. :D
2015. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nálam nem az öreg, hanem a felnőttkor a szempont. A ma népszerű nevek jó része óvodáskor felett vállalhatatlan. Napsugár, Fanni, Lili, Zselyke, Jázmin, Bence... nem akartam senkit megbántani, de ez a veleményem.
2015. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálam számított...meg hogy egy osztályba ne legyen 6 ugyanolyan gyerek hogy egy teljesen más becenévvel legyen megkülönböztetve...így lettek a lanyok odett es Natasa :) nekem a Lili néni nagyon bizarr miközben ismerek egy 80eves nénit akinek Lili a neve :D
2015. okt. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy idős korában milyen nevek leszek már elfogadott, gyakori nevek. Lehet, hogy akkor már az ő unokája fogja öregesnek tartani (ahogy most az Erzsébetet, Máriát, Bélát, Istvánt tartjuk mi annak) a Zselykét, Csengét, stb.


Egyébként 15 éve volt egy napközis tanárunk, 70 körül lehetett, Angyalka volt a neve. Hivatalosan. Két perc csodálkozás után megszoktuk.


Én részemről mosolygok a mostani fanyalgásokon, hogy jujj, micsoda név ez meg az.

Harmincas éveim elején járok, de emlékszem, hogy gyerekkoromban ugyanez ment a Szilvia, Nikolett(a) nevekkel. Most már teljesen átlagos, megszokott nevek lettek, hiszen felnőtt egy generáció velük.


Másrészt csak néhány híres emberről elnevezett alapítványra, díjra gondolj, mai fejjel is furcsa nevek, mégis éltek velük régen is emberek:

Hégető Honorka

Mai Manó


vagy a Hanna nénire: Honthy Hanna színésznő, ő már nem is él.


A lányom Zoé, biztos vagyok benne, hogy mire felnő, az ő korosztályában (+/- 10 év) már teljesen megszokott, átlagos név lesz.

2015. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy cégnél dolgozom, 40 feletti korosztályban napi szinten találkozom az alábbi nevekkel:

Atanáz (férfi)

Cserne (nő)

Vid (férfi)


Hirtelen csak ők jutottak eszembe. Senki nem akadt fenn a nevükön. Pláne, hogy van egy B*zi vezetéknevű ember, magas beosztásban a cégnél. Ha valakin mosolyogni akarnak, akkor inkább ő az.

2015. okt. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös válaszolóval kell egyetértenem. nem feltétlen idős korban hanem a felnőttkorban vállalható névre törekedtünk. Nekem még szempont volt az is, hogy ne eleve becenév legyen. Így lett a fiam, végül Zsolt.
2015. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltunk csak, hogy ne csak gyerekként hangozzon jól, hanem felnőttként is viselhető legyen.
2015. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!