Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik pár hónapos (6)...

Hogy telik pár hónapos (6) babával a napotok? Mennyit foglalkoztok, játszotok? Mindenhová magatokkal viszitek (konyha, wc, fürdőszoba)?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert sok anyukával beszélgetek, akik még a lakásban is hordozzák a babát és még a wc-re is magukkal viszik.
2015. okt. 10. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is mindenhova viszem magammal :D
2015. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én nem. csak a konyhába ha főzök, akkor mózesben az asztalra teszem.
2015. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Isten ments, hogy wc-re vigyem magammal. Főzni, stb. úgy szoktam, hogy rálássak a kiságyra, de nem feltétlen 2 m-re mellettem van...
2015. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hűha...nos, én leteszem a játszószőnyegére ami a nappaliban van (4 hós kislány amúgy), és amíg ott jól elvan addig nem "háborgatom". Ha nyafizik, akkor vagy melléülök és ott játszunk (értsd: rázom neki a csörgőt, plüssállatokkal bábozok vagy hasonlók), vagy beviszem a nagy ágyra és ott hempergünk egyet. Konyhába nagyon-nagyon ritkán viszem be, ha már nagyon nem bírja de nekem meg nagyon sürgős dolgom van. Fürdőbe, wc-be soha. A nagyobbik lányomat (4 éves) is így neveltem és sokan el vannak hűlve rajta, hogy órák hosszat el tud játszani magában. Viszont ennek ellenére sokat foglalkozom velük, mindkettőjükkel de nem csüngök rajtuk állandóan.
2015. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy 2 éves lányom és egy 5 hónapos fiam. Én arra szoktattam rá, hogy jól eljátszanak egyedül is. Leteszem/tettem a játszószőnyegre és amíg nem nyafizik sír addig hagyom. Nem viszem magammal sehova rálátok a konyhából. A nagylányom a mai napig eljátszik egyedül és a kisfiam is jól elvan.

Hajnali 5-6 között felkel eszik majd kb fél óra múlva már alszik is. Fel kel 8 fél 9 fele eszik játszunk fél 10 10 fele megint alszik, van hogy 2 órát de van mikor 20 percet. Felkel ebédelünk délben ha később kel akkor később majd játszunk és megint alszik kicsit kb 1 órát. Felkel eszik és attól függ mikor aludt el és mennyit aludt annak függvényében teszem le aludni mert pl ha 1 órakor kel akkor kb 3 fém négy fele alszik el és utána már csak a vacsi után teszem le aludni, de ha keceset alszik akkor kb 1 fél 2 fele lerakom aludni és utána még alszik egyet. Ez mind annak függvénye hogy mennyit alszik.

Éjjel nem kel fel, csak alvás után kb 1 óra múlva 2-szer felsír a cumiért.

2015. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hát valahogy én is úgy gondolom, hogy nem baj, ha a baba kicsit magában is tud játszani. Nálunk általában a pihenőszékben van és ott játszik, nincs egész nap a kezemben. Persze mindenre van pro és kontra, főleg a mai világban, ahol baromira tudatosak akarunk lenni...és mindent meg tudunk magyarázni, pedig az anyadágban (ezt korábban nem hittem el) sokat segítenek az ösztönök, a belülről jövő impulzusok.
2015. okt. 11. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!