Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 honapos kislanyom nem akar...

22 honapos kislanyom nem akar itthon jatszani semmit, egyedul meg foleg nem. Ez normalis?

Figyelt kérdés
A vedono szerint normalis, ha nem szulok testvert neki szamitsak erre meg 6-7 evig. De addigra en beleorulok. Semmit nem akar itthon csinalni egyedul, csak a mozgasos jatekok erdeklik, persze velunk, bujocska, fogocska, hinta, kergetozes, a terdem mar szetment annyit maszok vele. Derekservem is elojott par hete, mar nem birom. Amit lehetett megvettem neki, kirako, puzzle,lego, konyvek, babak, plussok, epitok.stb utolso bizodalmam a satorban es ugralo poniloban van, de ezt majd csak karacsonyra kapja. Ami lekoti itthon a tv, semmi mas, de azt meg korlatozom, igy allandoan megy az orditas. Amugy csak teng leng itthon, ide ul, oda all, lefekszik a foldre es kinlodik. Bolcsiben, jatszon semmi baj, elvan a tobbivel. Ha vendeg jon, amikor is elvan, produkalja magat. Nah de itthon nincs mas gyerek, meg vendeg allandoan.Ugy latom baromira un mindent. Amugy okos, jo kepessegu. Kinovi ezt? Van valakinek otlete?
2015. okt. 11. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a védőnőnek egy testvér jól jönne neki. (:
2015. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy normális, ekkora gyereknek már azért pár órát el kelle tudni foglalnia magát.


Elöször is ha hisztizik, hogy csak veled akar lenni, akkor mondd meg, hogy neked fözni, takarítani, stb kell, most nem érsz rá, ha végzel, utána foglalkozol vele. Egy idö múlva - ha következetes vagy -, leszokik arról, hogy folyamatosan rajtad lógjon.


Másodszor ne legyen elötte rengeteg minden, mert akkor nem tud a sok közül választani - max. 3-5 fajta legyen kéznél neki. (A többit csomagold el, és idönként cseréld ki azt, ami nála van.)


Az egész rajtad múlik, és legkésöbb most meg kell fogni a dolgot, mert különben borzasztó elkényeztetett valaki lesz belöle.

2015. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szulni nem szeretnek tobbet,vele is alig birok el. Sok minden el van pakolva,cserelgetem is. Nem beszel meg, de tudom erti a mindjart,kesobb,menj jatszani szavakat,mert rogton sirva fakad es nem hagyja abba.vagy nekem esik: ( 8 honapos kora ota ez van. Nem volt olbebaba,megis mindenki azt mindja en rontottam el. De csak idebent. Jatszon semmi baja,baromi jol elvan, erdekes.
2015. okt. 11. 08:37
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem normális és köze sincsen a testvérhez. Az én fiam 3,5 éves, nincs testvére és mindig is el tudta magát foglalni egyedül is.
2015. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolso. Az enyem sosem molyolt el egyedul. Szerencsed van...
2015. okt. 11. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia,tudom miről beszélsz,az én kislányom is ilyen. Vannak nagyon jó napok amikor elfoglalja magát,és van amikor egész nap rajtam lóg.( és ez a többség).Ráadásul én nem játszhatok semmivel, csak legyek a szobában.Van,hogy már délelőtt 9 órakor látom ,hogy kínlódik. Én most írattam be bölcsibe, éppen ezért. Tesó sajnos lehetetlen,az egészségem miatt :(
2015. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kérdésem a következő. Tudja-e, hogyan kell a játékokkal játszani? Játszik-e kezdetleges szerepjátékot?
2015. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-esnek. Igen minden jatek mukodeset ismeri,megmutatjuk neki,egyutz jatszunk. Szerepjatek most indul par hete babazik,ringatja,betakarja oket. De ez max 10 perc. Mindent megun 1-2 perc alatt,az osszes jatekon vegiger fel ora alatt reggel es a maradek idoben kinlodik delig.
2015. okt. 11. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet esetleg nézetni korai fejlesztőben, hogy van-e bármi fejlődési, idegrendszeri eltérés.

Látatlanban ezt ugye nem lehet kizárni. Normál fejlődésű gyermekeknél is vannak nehezebben leköthető, nyugtalanabb temperamentumú gyerkek. Ez nem gondolom, hogy a te hibád lenne, ő ilyen. Viszont ennek ellenére meg kell tanítani, hogy bizonyos idő az a tiéd. Akkor is, ha ő esetleg közben hisztizik. Fel kell neki ajánlani két-három játékot, amivel elfoglalja magát. Ha ez nem sikerül, akkor se ugrálj hozzá semmiképpen, hanem várja meg azt az időt, amíg befejezed, amit elkezdtél.


És még valami. Egy kisgyerknek reggeltől délig nagyon sok idő otthon ugyanabban a környezetben egyedül. Én mindig levittem a gyerkőcöket délelőtt is másfél-két órára és délután is. Nagy volt az ő mozgásigényük is, és a friss levegő is jót tett nekik. Esős napokra meg kell b terv. Pl olyan játékokat elővenni, amit csak akkor lát, ha eső van, így újdonság a számára.

2015. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolso. Koszonom. NagOn hasznos a valasz. Tavasztol a jatszon eltunk,pint ezert,enni aludni jartunk haza, szuper volt. Csak jott az osz,a rossz ido es a sok natha,tappenz. Jo otlet az esos napra kulon jatek! Megfogadom!
2015. okt. 12. 05:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!